Psichologo vertinimu, internetinė pažintis - tik iliuzija

Paradokslau, bet bendrauti internete vengusi ištekėjusi moteris, kartą ėmė ir atsakė ją vis kalbinusiam vyriškiui. Bendravimas nustebino ją pačią - buvo paprastas, malonus, šiltas. Pirmojo pasimatymo metu moteris nustebo dar labiau, kai sužinojo, kad juos skiria kone 20 metų. Tačiau meilei tai nesutrukdė...

„Su Giedriumi prieš pusmetį susipažinome internetu. Is pradžių nekreipiau dėmesio į kalbinimus, bet kartą ėmiau ir atsakiau. Pradėjome bendrauti. Ryšys buvo kažkoks kitoks nei įprastiniai - kažkoks paprastas, šiltas. Greitai sutarėme pasimatyti - to labai norėjo jis. Susitikę tik išgerti kavos, praleidome kartu pusę dienos. Tiesa, pirmas įspūdis buvo toks: „Niekada negalvojau, kad jis tiek už mane vyresnis.“ Pasirodo, 19 m. už mane vyresnis. Daug pasakojo apie save, savo praeitį. O man tiesiog buvo gera šalia. Kažkoks jausmas, kurio seniai nebejaučiau. Gal dėl to, kad tai buvo savaitgalis, kurie paprastai visi būna vienodi ir nuobodūs.
Antrasis pasimatymas - po 2 savaičių. O šiaip bendravome laiškais. Bet pasimatymų daugiau nebuvo. Po 2 mėnesių išvyko į užsienį, pas dukrą. Laiškus rašė, siuntė nuotraukas su nuostabiais vaizdais. Kartą atsiuntė žinutę telefonu ir pradėjome susirašinėti telefonu - niekada anksčiau to nebuvau dariusi. Jaučiausi kaip paauglė. O juk esu ištekėjusi..
Visose žinutėse Giedrius kalbėjo apie ateitį, net meilę prisipažino telefonu. Tai pasakė būdamas užsienyje, tačiau prisipažino, jog jam neramu jaukti mano gyvenimą. Žodžiu, viskas buvo gražu.
Po 3 mėn. viešnagės Giedrius grįžo, tačiau man neberašo. Jei parašau, atsako, tačiau nė karto neparodė iniciatyvos. Ir taip - jau visas mėnuo. Nežinau, ką ir galvoti... Mesti jį iš galvos ar laukti?.. Paskutiniame laiške paklausiau, kas trukdo susitikti - galbūt yra kažkas, ko nežinau... Atrašė, jog dar porą savaičių negalėsiąs.. Ir dugiau jokio paaiškinimo... Prisiminiau, kaip Giedrius kartą man sakė, kad jam pačiam toks viengungio gyvenimas labai patinkąs. Bet aš jau nebegaliu apie jį negalvoti, negaliu jo pamiršti...
Jurgita 

Konsultuoja psichologė Justina Zelionkaitė

Panašu, kad pati nenorėdama įsimylėjote vyrą, su kuriuo susipažinote internetu. Visgi, kaip suprantu, šiuo metu Jus kamuoja nežinomybė, Jūs nesuprantate Giedriaus elgesio, kodėl jis neberodo iniciatyvos bendrauti.

Suprasti, kodėl ko jis taip elgiasi, galite tik jo paklaususi, nors Jūs sakote, kad jis atitolo – jam patinkąs viengungio gyvenimas. Tikriausiai Jūs su savo jausmais nebetinkate to vyro viengungiškame gyvenime. Gali būti, kad jis, pamatęs, jog Jūs per rimtai žiūrite į judviejų santykius, tiesiog atitolo, nenorėdamas Jums suteikti vilčių ir nenorėdamas sujaukti Jūsų šeimyninio gyvenimo.

Apskritai, pažintys internetu yra puiki terpė megztis netikriems santykiams, kitaip tariant, internete gali būti toks, koks nori būti arba toks, kokiu tave nori matyti kiti. Ten galima nutylėti daug savo gyvenimo faktų, apgalvoti, kaip gražiau atsakyti į užduotą klausimą, pasakant kuo mažiau tiesos - kas būtų sunku padaryti bendraujant tiesiogiai. Be to, užsiimant internetinėmis pažintimis galima vienu metu užmesti „kelias meškeres“, t.y. iš karto susipažinti su keliais žmonėmis taip tikintis gauti norimą rezultatą per trumpiausią laiką.

Taigi, internetinėse pažintyse yra daug netikrumo ir netiesos, kuri dažnai susitikus gyvai išsisklaido kaip rūkas ir tada pasimato tai, kas nebėra taip nuostabu kaip atrodė. Žinoma, būna ir išimčių.

Taigi, Jūsų, Jurgita, atveju panašu, kad esate paveikta iliuzijos. Apskritai, pats įsimylėjimas dažnai vadinamas iliuzija, nes tada žmonės mato tai, ką nori matyti, arba užsimerkia prieš tai, kas yra nemalonu.

Apibendrinant noriu pasakyti: kad ir kokia kartais maloni būna ta iliuzija ir kaip maloniai ji priverčia mus „skraidyti“, visgi tai yra tik iliuzija ir jai lemta baigtis. Dėl to koncentruokitės į tikrus dalykus, tikrus jausmus (meilė, prisirišimas ir t.t.), tikrus žmones, kuriems Jūsų reikia, o ne į tuos, kuriems Jūsų reikia tam, kad patys išgyventų iliuziją, arba kad pamalonintų savimeilę, pavyzdžiui, kad yra reikalingi, patrauklūs ar žavūs.

Sėkmės atrandant realybės žavesį!

Nežinote, kaip išspręsti Jus varginančias psichologines problemas? Rašykite, psichologė Jums atsakys. Klausimai ir atsakymai talpinami rubrikoje „Specialistai pataria“.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis