Ką daryti, kai meilužę susiradęs vyras nenori skirtis su ilgamete žmona?

Po ilgų santuokos metų vyras susiranda meilužę. Tačiau nei skirtis ketina, nei meilužę palikti. Ką daryti pažemintai ir įskaudintai žmonai? Psichologės komentaras.

„Ka daryti, kai vyras po 20 santuokos metų išduoda? Jo gyvenime atsirado kita moteris... Su ja bendrauja beveik metai, tačiau kartu gyventi nežada. Bet ir skyryboms vyras dokumentų neruošia. Kokie čia santykiai, kai vyras lieka gyventi su žmona, tačiau laiką leidžia su kita? Vyrui - 42 metai. Sakykite, ar jis suvokia savo veiksmų pasekmes? Ar supranta, ką jaučia du paaugliai vaikai namuose?“ Agnė

Konsultuoja psichologė Justina Zelionkaitė

Akivaizdu, kad dėl vyro išdavystės išgyvenate ne pačias maloniausias emocijas. Esate labai įskaudinta, nusivylusi, pažeminta... Deja, kaip bebūtų gaila, nei viena moteris ir nei vienas vyras nėra apsaugotas nuo to, kad štai vieną dieną jų sutuoktinis išduos jį dvasiškai ar kūniškai. Vargu ar yra būdų nuo to apsisaugoti: gali būti geriausia šeimininkė, bet atsiras kita kuri bus geresnė, arba tiesiog kitokia, gali būti labai graži, bet atsiras gražesnė ir t.t. Kitaip tariant, žmonės prie visko pripranta ir jiems užsinori kažko naujo, nepatirtų jausmų, emocijų. Tikriausiai tas naujų įspūdžių troškimas ir nuveda žmones neištikimybės link.

Jūs klausiate, ką daryti kai vyras po ilgų santuokos metų išduoda? Atsakymas - gyventi toliau! Žinoma, tik turite nuspręsti: atleisite ar ne, susitaikysite su tuo, kad jis būna ir su Jumis ir su ta kita moterimi, ar ne, liepsite pasirinkti - aš arba ji, ar tiesiog viską baigsite ir bandysite ieškoti laimės be jo. Ką Jūsų vyras mąsto šioje situacijoje, neaišku. Paklauskite jo pati. Paprastai tokį vyrų elgesį galima paaiškinti taip (vienas iš variantų) - kad Jūs ir ta moteris tarsi viena kitą papildote ir taip tampate viena tobula moteris jam. Vyras jaučiasi mylintis abi moteris, jis supranta, kad nauja moteris yra tik pramoga, žaidimas, o žmona - tai kažkas rimto, patikimo, dėl to ir nenori jos palikti. Taip pat gali būti, kad vyras nėra tikras dėl santykių su nauja moterimi stabilumo, bijo būti paliktas, todėl atsargai laiko savo žmoną. Arba tiesiog nauja draugė nerodo noro apsigyventi kartu ir kurti bendrą ateitį... Taigi, išdrįskite paklausti sutuoktinio, kaip jam atrodo šita situacija, pasakykite, kaip tai verčia Jus jaustis.

Ar sutuoktinis suvokia savo veiksmų eigą, pasekmes - neaišku. Tačiau Jūs esate ta, kuri gali padėti jam suvokti.

Pabaigai noriu pasakyti: nesijauskite kalta dėl tokio Jūsų vyro elgesio. Jau tai, kad jis Jūsų nepalieka rodo, kad Jūs turite kažką tokio, kas jam patinka. Taip pat stenkitės šioje situacijoje elgtis taip, kad jaustumėtės kuo mažiau įskaudinta, kad būtų kuo mažiau neigiamų emocijų. Žinoma, kaip Jūs benuspręsite elgtis toliau, tai suteiks Jums neigiamų emocijų, tačiau tausokite save kiek įmanoma labiau. Jei jausite, kad nepavyksta susidoroti su savo emocijomis, kreipkitės į psichologą ar psichoterapeutą. Sėkmės.

Turite bėdų, rūpesčių ir nežinote, kaip juos spręsti? Rašykite, klauskite, mūsų specialistai Jums padės!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis