9 frazės, kurių nereikėtų ištarti garsiai

Ne iš blogos valios dažnai pasakome tai, kas paskui gali net sukelti konfliktą. Norintiems išsaugoti taiką namie ir biure, psichologai rekomenduoja šiuos sakinius keisti gerokai švelnesniais.

1. „Tai neįeina į mano pareigas“, „Man už tai nemoka“. Tai populiariausi atsikalbinėjimai nuo darbo. 99 procentais atvejų jie vadovui sukelia susierzinimą ir liudija jūsų abejingumą. Todėl kur kas geriau būtų pasakyti: „Šiandien turiu daug darbų. Kurį iš jų man padaryti pirmiausia?“

2. „Neturiu laiko su jumis kalbėtis“, „Aš užsiėmusi“. Toks atsakymas – blogo tono ženklas. Mandagiau būtų sakyti: „Atsiprašau, bet jau turiu bėgti į itin svarbų susitikimą. Paskambinkite man kitą kartą ir mes apatarsime jūsų problemą“ arba „Pakalbėkime po valandos: dabar turiu užbaigti labai svarbų reikalą“.

3. „Gal nuskambės kvailai, bet...“ Tokia pradžia verčia suabejoti tuo, ką ketinate pasakyti. Uždrauskite sau tokią frazę.

4. „Neįsižeiskite, bet...“ Tai skamba kaip įspėjimas apie tai, kad netrukus pasakykite kažką nemalonaus. Pašnekovui leidžiate suprasti, kad pasakysite kažką užgaulaus. Todėl kai tik pajausite, jog tokia frazė – ant liežuvio galo, skubėkite keisti pokalbio temą.

5. „O, kaip Tu pasitaisei!“ ar net „Tu sulieknėjai!“ Svoris – jautri tema daugeliui. Žmonės nelengvai susitaiko su permainomis, kurios nutinka jų kūnui, todėl panašūs komentarai gali gerokai sugadinti jų nuotaiką. Verčiau sakyti: „Atrodai tiesiog nuostabiai!“

6. „Pagal savo amžių jūs labai gerai atrodote“. Šis sakinys skamba kaip priminimas apie metus, ir gali būti suprantama taip: „Lyginant su kitais senukais jūs dar atrodote daugiau mažiau apypadoriai“. Geriau sakykite: „Puikiai atrodote“.

7. „Vėl tu – savo“. Stenkitės nekelti įtampos. Juk galite pasakyti ir taip: „Man apmaudu, kad tu vėl kriauklėje palikai neišplautus indus. Ką galime padaryti, kad tai nebepasikartotų“. Naudodami įvardį „aš“ jūs akcentuojate tai, kaip jaučiatės, o ne tai, kad jūsų partneris blogas. Tai taps jam stimulu pašalinti jums trukdančią problemą.

8. „Jei iš tikrųjų mane mylėtum, tai...“. Ištardami šią frazę jūs ne tik manipuliuojate partneriu, bet ir leidžiate jam suprasti, jog jo elgesys su jumis jūsų netenkina. Vargu ar tai pasitarnaus tarpusavio santykių stiprinimui. Geriau sakykite: „Aš jausčiausi geriau, jei mes galėtume...“. Geriausias būdas išsaugoti santykius – tiesiog paaiškinti, kodėl jūs nusiminusi, o paskui pasiūlyti išeitį.

9. „Tu buvai pernelyg jam gera“, „Džiaugiuosi, kad juo atsikratei“. Net jei bandote kažką paguosti po skyrybų su mylimu žmogumi, ji tokią frazę gali suprasti kaip jos pasirinkimo, skonio įžeidimą, neva ji nemokanti pasirinkti žmonių. Būtų geriau, jei sakytumėte: „Jis daug neteko“ - į tai ji sureaguos tikrai gerai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis