9 tikrai naudingi patarimai, padėsiantys jums tapti laimingesniais

Sugebėjimas daryti gera kitiems – aukščiausia laimės forma. Tačiau tai neįmanoma, jei jūs nesate savimi patenkintas. Susitaikykite su vidiniu „aš“, raskite harmoniją ir pastebėsite, kaip patys pamažu prisipildysite laime.

O jums padės šių pasikeitimų sąrašas. Viso to, kas žemiau išvardinta, laikykitės kiekvieną dieną, tegul tai taps įpročiu, ir tada laimė bus taip arti, kad beliks ištiesti ranką.


1. Kas rytą nusiteikite geriems įvykiams


Mūsų mintys – materialios, ir dauguma jūsų tai žino. Tai kodėl jūs iki šiol rytais galvojate: „Ir vėl į darbą...“ arba „Oi, kaip viskas nusibodo!“, arba „Ko gero, man nieko su juo neišeis, jis ir šiandien man nepaskambins“. Kodėl neįpratus sau, vos nubudusiai, pasiųsti pozityvią mintį: „Šiandien man nutiks kažkas nuostabaus, stebuklingo!“ Kaip jūsų svajonės ir slapti norai gali pildytis, jei visą laiką galvojate tik apie nesėkmes?


2. Planuokite užduotis ir nusistatykite prioritetus


Labiausiai paplitusi streso priežastis – supratimas, kad jūs šiandien turite nudirbti begalę darbų, o laiko taip maža, ir negalite visko suspėti. Pažįstama situacija? Tikriausiai taip. Vietoj to, kad zystumėte ir pyktumėte, kiekvieną vakarą susirašykite visas užduotis, kurias turite išspręsti. Tada sužymėkite prioritetus – ką jums reikia padaryti kitą dieną, o kas gali palaukti ir dar sekančios, o galbūt kažką galima nukelti savaitei. Ir kitą dieną jūs padarysite tik būtiniausius, svarbiausius darbus. Štai ir viskas. Jūs esate žmogus, turintis tik dvi rankas, tad atlikti visų darbų jūs ir negalite.


3. Apdovanokite kiekvieną sutiktąjį


„Dovana“ - tai ne tik brangiai kainuojantis daiktas ar mieli niekučiai. Nusišypsokite maršrutinio autobuso vairuotojui, padėkokite pardavėjai, paruoškite vyrui jo mėgiamą patiekalą, paguoskite kenčiantįjį, palaikykite tą, kuriam sunku – visa tai ir bus dovanos, jei nuo jų kitam žmogui pasidarys nors truputį geriau. Niekada nepraeikite pro šalį, jei jūs galite padėti.


4. Venkite bereikalingų pokalbių


Ginčai dėl politikos, religijos niekada neprives prie vienos teisingos nuomonės. Tai kam tada jiems gaišti laiką ir eikvoti savo jėgas? Palikite juos, kaip ir pažįstamųjų gyvenimų aptarimus. Tokie pokalbiai jums neatneš nieko gero, jie beprasmiški ir net kartais keliantys agresiją. Kam to reikia?..


5. Kiekvienam žmogui suteikite galimybę


Greičiausiai nesate telepatas ir nežinote, kodėl žmonės elgiasi vienaip ar kitaip. Jei nesuprantate kažkokio žmogaus elgesio ir todėl iškart jam priskiriate blogą motyvą, jūs pakenkiate tik sau. Ir tik sau suteikiate papildomų kančių. Galvokite, kad žmonės turi ir gerų norų, tada būsite nusiteikę taikiai, ir nustebsite, kaip tai palengvins jūsų gyvenimą.


6. Sveikesnis maisto racionas


Staiga pereiti prie sveikos mitybos sudėtinga, net gydytojai rekomenduoja tai daryti palaipsniui. Pradėkite nuo vieno sveiko patiekalo per savaitę, ir pajusite, kaip organizmas su dėkingumu priima permainas.


7. Nustokite jaudintis


Nerimas – didelis laimės priešas, ir dažnai jis atsiranda ten, kur jūs negalite kontroliuoti situacijos, įvykių. Kai kažką padarote, atsiranda įvairūs išvedžiojimai:˜„O kas bus toliaus“? Jei padarėte tai, ką turėjote, nustokite jaudintis. Užsiimkite kitais savo reikalais ir negalvokite apie tai, ko negalite pakeisti.


8. Atsiribokite nuo foninio triukšmo


Daugybė žmonių metų metais gyvena nuolat įsijungę televizorių, radijo imtuvą. Kam to reikia? Jei esate užsiėmęs konkrečiu darbu, išjunkite televizorių. Peržiūrėdami n-tąjį kartą vieną ir tą pačią reklamą, tampate užprogramuotu nesąmoningu vartotoju. Verčiau paklausykite tylos.


9. Dėkokite sau už pasiekimus


Įpraskite kasdien prieš miegą užrašyti sąsiuvinyje vieną gerą dalyką, kokį jūs padarėte ar jums nutiko. Tebus tai bet koks įvykis, nesvarbu kokios reikšmės, tačiau svarbiausia - geras. Prajuokinote vaiką, sudarėte sutartį už milijoną, įveikėte baimą, visą dieną šypsojotės. Užrašykite tai! Ir dėkokite už tai, kad pergyvenote šią dieną, ir ji jums nenuėjo veltui.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis