Santuoka, kur moteris vyresnė už partnerį - iš išskaičiavimo?

Vis daugiau matome porų, kuriose moteris yra gerokai vyresnė už savo partnerį. Vieni su ironija žiūri į tokias sąjungas, kiti – su užuojauta, o treti iš anksto įsitikinę, kad nieko gero iš šitos nelygiavertės partnerystės ir nebus. Tai ar turi tokios poros ateitį?

Taip pat skaitykite:
- Seksas pagal Zodiaką: paprastos taisyklės
- 5 dalykai, kuriuos vyrai norėtų pasakyti moterims, bet nedrįsta
- Meilės horoskopas birželio mėnesiui

Europos sociologai paskaičiavo, kad mūsų amžiaus pradžioje kas trečioje besituokiančioje poroje nuotaka buvo vyresnė už jaunikį. O JAV duomenimis, trečdalis neištekėjusių moterų susitikinėja su jaunesniais vyrais. To priežstis – šiuolaikinė moterų emancipacija. Dažniausiai moteris išteka už jaunesnio vyro, kai jų visiškai nedomina materialinė santykių pusė. Paprastai tokios moterys jau būna pasiekusios karjerą, įsigijusios būstą ir pakankamai uždirbančios. Todėl partnerio materialinė pagalba jų nedomina. Nieko nebestebina, kad šiuolaikinės moterys ir be vyro pagalbos gali pasirūpinti savimi ir savo vaikais. Taigi esminis instinktas atsiskiria nuo socialinių dalykų, todėl moteris traukia prie jaunų ir produktyvių stipriosios lyties atstovų.

Mitai apie „nelygiavertę“ santuoką
Aplinkiniai tokios poros gyvenimą stebi įdėmiai ir aptarinėja, kada gi ši santuoka žlugs. Kur kas geranoriškiau žiūrima į poras, kuriose vyras vyresnis už žmoną. Todėl moteriai, nutarusiai susieti savo likimą su jaunu išrinktuoju, teks atlaikyti galybę gandų, apkalbų, pamiršti stereotipus. Pabandykime panagrinėti „nelygiavertės“ santuokos mitus, kuriuos kuria visuomenė, ir pasvarstysime, ar jie turi pagrindo.

MITAS Nr 1. Tokios santuokos – iš išskaičiavimo
Jei vyras yra alfonsas, nuo amžiaus tai nepriklauso. Tokio tipo vyrai neatsisakys pagyventi moters sąskaita iki gilios senatvės. O jei jaunam mylimajam trūksta pinigų užmokėti už vakarienę restorane ir jis damą kviečia į paprastą kavinukę, dėl to alfonsu juk jis netampa.

MITAS Nr. 2 Moteris jam taps aukle
Nesvarbu, su kokio amžiaus vyru yra moteris, ji kiekvienam bando būti ir mama, ir aukle, ir namų šeimininke. Beje, šiuo atveju greičiausiai viskas bus priešingai – jaunas vyras iš visų jėgų stengsis įrodyti, kad jis – jau suaugęs ir viską išmano.

MITAS Nr. 3 Anskčiau ar vėliau jis susiras jaunesnę
Vyras bet kokioje santuokoje gali išgyventi 20 metų ir palikti žmoną dėl į dukras tinkančios jauniklės. Ir tą liudija galybė faktų. Ilgalaikės santuokos garantijų neduos niekas.

MITAS Nr. 4 Bendraamžių santuoka – patvariausia
Statistika kalba ką kita: apie 50 proc. bendraamžių santuokų išyra. Priežastis – jaunos poros seksualinis nesuderinamumas. Jauna žmona nepasirengusi vyro aktyvumui. Todėl šeimose, kur vyras jaunesnis už žmoną 10 ir daugiau metų, tokių problemų nekyla.

Tokios santuokos privalumai
Seksologai ir psichologai tvirtina, kad sąjungos, kuriose moteris vyresnė už vyrą, yra ir stabilios, ir ilgalaikės. Mat jaunas vyras verčia moterį pasitempti, labiau rūpintis savo išvaizda, be to, jauno vyro libido – aukštas, o tai, be abejo, naudinga abiem. Moters seksualumo pikas – apie 30-40 gyvenimo metus, vyro – 18-25 metų. Štai todėl tvirtai ant kojų atsitojusi moteris pirmenybę teiks jaunesniam partneriui. Žvelgiant iš seksualumo taško šitokia sąjunga – pati tinkamiausia, mat patenkina tiek vyro, tiek moters poreikius. Geras seksualinis gyvenimas – tik į naudą bet kokio amžiaus moteriai. O vyresnio amžiaus moterims seksas su mylimu jaunu žmogumi padės išlikti gražesnėms ir sveikesnėms. Ir svarbiausia – būdamas su vyresne moterimi vyras greičiau „subręsta“, įgyja pasitikėjimo savimi ir gyvenimo išminties. Su vyresnėmis partnerėmis gyvenantys jauni vyrai apklausų metu sociologams demonstravo aukštesnį profesinį, išprusimo lygį, nors tose šeimose ir lyderiavo moteris.

Kaip išsaugoti santykius
- Išvaizdai moteris visada kelia didelius reikalavimus. Jaunas vyras – priežastis nuolat rūpintis savimi. Moteris visada turi atrodyti puikiai, nes jai reikia konkuruoti su jaunesnėmis, todėl ji stengiasi išsaugoti jaunystę ir gerą išvaizdą kaip įmanoma ilgiau – juk išorė vyrui labai svarbi, kokia didelė meilė bebūtų.
- Jokiu būdu negalima vyro paversti kūdikiu – kad ir koks nepatyręs jis būtų. Nereikia vyriškio imti supergloboti. Bet kokiame amžiuje vyras nori būti lyderiu, todėl reikia skatinti būtent lyderio bruožus, o ne infantilumą.
- Nedemonstruokite savo autoriteto. Jei moteris ims vairą į savo rankas, anksčiau ar vėliau vyras ras mažiau reiklią mylimąją. Nereikia perspausti lazdos. Atminkite, kad santuoka turi didelę tikimybę griūti per pirmuosius 3 metus.
- Nepamirškite, kad santykių stiprybė - stabilūs jausmai be isterijų, kaltinimų ir įtarinėjimų. Neverta pavyduliauti partnerio tik dėl to, kad jis jaunesnis ir kad susidomės dvidešimtmetėmis, kurios geba iškelti skandalą dėl menkniekio. Reikia atminti, kad pavydas – priešas Nr. 1 jūsų santykiuose. Ir neužmirškite, kad metai jus įpareigoja būti protingesne.
- Nereikia pasakoti vyrui savo baimių, visiems laikams užmirškite sakinį: „Štai subręsi ir mesi mane“. Nedarykite iš vyro žaisliuko. Jei moteris santykių esme pavers faktą, kad ji prisiima finansinius įsipareigojimus, ir už tai laukia tik sekso, vyrui tokia formulė vieną dieną nusibos. Be pasitikėjimo, nuoširdumo ir supratimo jokie santykiai ilgai netruks.

Žodžiu, jei moteris yra vyresnė už vyrą, tokia pora bus laiminga ir tuo pat metu jai teks spręsti nesutarimus – kaip ir bet kuriai kitai porai. Iš tiesų, nereikia kreipti dėmesio į amžių, juk žmogaus metai – tai tik skaičius. O apie amžių sprendžama pagal vidinę savijautą ir gyvenimo būdą. Todėl ieškokite žmogaus, kuris bus ištikimu ir patikimu ramsčiu gyvenime, džiugins sielą ir akis, sugebės dalinti vieną gyvenimą dviems. Ir nesvarbu, jūsų amžiaus skirtumas didelis ar mažas, svarbiausia yra jausmai, meilė. O kaip žinome, meilė metų neskaičiuoja. Ten, kur gimsta šis šviesus jausmas ir noras būti kartu, nebus priežasčių ginčams ir skyryboms.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis