Kaip seksas gali sugriauti gyvenimą

Seksas yra vienas iš faktorių, kurie formuoja harmoningą asmenybę, ypač fiziologinėje plotmėje. Deja, ne visada seksas atneša į žmogaus gyvenimą teigiamos dinamikos. Kartais tam tikri įvykiai, vienaip ar kitaip susiję su seksualiniais santykiais, gali sugriauti žmogui gyvenimą arba ilgam jį išvesti iš pusiausvyros.

Taip pat skaitykite:
- Į intymius klausimus atsako seksologas
- 5 melo frazės, kurias ištaria VISOS moterys
- Kokio moteriško apatinio trikotažo vyrai nemėgsta?

Taigi – kaip seksas gali sugriauti gyvenimą? Išvardinsime kelis dalykus, kurie, deja, vis dar pasitaiko mūsų gyvenime.

1. Seksualinė prievarta vaikystėje
Nėra būtinybės aiškinti, kad tai pakeičia žmogaus gyvenimą kartą ir visiems laikams. Seksualinę prievartą patyrusiems vaikams būtina psichologinė pagalba ir nuolatinė priežiūra. Jei toks vaikas nesulauaks pagalbos, formuosis žalingas, iškreiptas ir neigiamas supratimas apie lytinį gyvenimą, be to, užaugs nestabili asmenybė.

2. Seksualinė prievarta sąmoningame amžiuje
Šiuo atveju kalbama apie prievartos aktus, kuriuos patyrė vyresnis nei 16 metų žmogus. Nežiūrint to, kad suaugęs žmogus pasižymi daugiau ar mažiau stabilesne psichika, patirtas šokas nepraeina be pėdsakų. Toks žmogus, net reabilitavęsis, kažkuria prasme vis tiek bijos lytinių santykių. Vieniems ilgainiui pasiseka įveikti šiuos baisius prisiminimus, o kai kam tai ir lieka neįveikiama užduotimi.

3. Nesėkmingas pirmas aktas
Nesėkmingas – čia dar labai švelniai pasakyta. Iš tiesų kalbame apie tuos atvejus, kai jaunuoliai, pirmą kartą susidūrę su lytiniu aktu, išgyvena moralinę prievartą, pažeminimą. Tai gali nutikti klaidingai patikėjus ir atsidavus žmogui, kuriam rūpi tik pasinaudoti kitu, neturint jokios minties apie gražių tarpusavio santykių kūrimą. Tokia nesėkminga patirtis dažniausiai uždeda antspaudą tolesniam nukentėjusiojo seksualiniam gyvenimui.

Iš tiesų, priežasčių, kai seksualinė patirtis sugriauna gyvenimą, yra keliskart daugiau nei paminėta. Tik jų psichologinė žala mažesnė ir lengviau ištaisoma (pvz., kai dėl patirties trūkumo nepasiseka pirmas lytinis aktas, ir labiau patyrusi antra pusė tyčiojasi, pyksta arba net žemina; taip pat - neištikimybė, brutalus elgesys sekso metu ir panš.).
Šio teksto tikslas – priversti žmones pamąstyti apie tai, kad iš tiesų seksas yra sudėtingas ir daugiabriaunis procesas, kuris gali suteikti ne tik teigiamas emocijas ir harmoniją, tačiau gali turėti ir griaunamąjį efektą. Supratus šio aspekto svarbą galima išvengti panašaus pobūdžio katastrofų, suvokiant, kaip svarbu gerbti kitą asmenybę ir atsakingai žiūrėti į lytinius santykius.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis