Kokios tarpusavio bendravimo klaidos griauna poros santykius?

Dažna pora skundžiasi, kad nesusikalba su savo parneriu, kyla daug konfliktų. Dažni konfliktai tiek vargina, jog partneriai pradeda mąstyti apie skyrybas. Tačiau kartais užtenka išties nedidelių pokyčių, kad santykiai pradėtų klostytis palankesne linkme. Labai dažnai bėdos porose būna susijusios su prasta bendravimo kokybe.

Taip pat skaitykite:
- Žvaigždės perkopusios 40-metį: kaip išlaikyti jaunystę
- Astrologinė prognozė liepos 18-25. Kaip elgtis šiuo sudėtingu metu?
- Gimimo data gali lemti gebėjimą mylėti ir seksualinį temperamentą

Norėdami pagerinti savo bendravimo kokybę poroje, pamėginkite šį tą patobulinti savo elgesį:

* Būkite kiek įmanoma atviresni vienas kitam. Tik atvirai bendraudami jūs galite surasti geriausius būdus, kaip darniai ir prasmingai gyventi drauge. Bet kokia paslaptis, nutylėjimas, ar melas gali tik atitolinti vieną nuo kito ir tikrai nepadės norint kurti stiprius, ilgalaikius, pasitikėjimu grįstus santykius. Kalbėkite ir apie tai, kas jums atrodo, savaime suprantama. Patikėkite, jūsų sutuoktinis tikrai ne visada žino, kaip jūs jaučiatės ir ko iš jo tikitės - nepabijokite to išsakyti.

* Kalbėkite apie problemas ir jų nevenkite. Bet kokią santykių problemą yra įmanoma išspręsti, jei abu partneriai geranoriškai imasi šio darbo. O tas darbas, žinoma, visų pirma prasideda nuo drąsos kalbėti apie iškilusią bėdą. Kalbėtis be kaltinimų kitam, išsakant savo nuogąstavimus, bei bandant kartu rasti abiems geriausius sprendimus. Vengdami problemos nuo jos niekur nepabėgate, dažniausiai ji vėliau išsiveržia su daug galingesne, kartais viską iš esmės griaunančia, jėga.

* Stenkitės suprasti partnerį bei venkite kaltinimo. Kai iškyla problema, lengviausia yra mėtytis kaltinimais. Žinoma, taip jūs išsaugote savivertę, jaučiatės stiprus ir galingas, neklystantis ir visažinis. Tačiau, kaip tada jaučiasi jūsų partneris/-ė? Greičiausiai tuomet jis/-i jaučiasi sumenkintas, paniekintas, nesuprastas, nelaimingas, nereikalingas, nemylimas. Ar jūs norite, kad jis/-i taip jaustųsi? Ir ką gi tada jis/-i jaučia jums? Nenustebkite, jei sulauksite pykčio protrūkio - kaip atsako į jūsų „racionalius pamokymus“. Tik pabandžius labiau suprasti vienas kito pozicijas, problemų sprendimai padės rasti sprendimą.

* Stenkitės ne būti išgirstas jūsų partnerio, o išgirsti jį. Kai bandote bet kokia kaina būti išgirstas, dažniausiai jūsų partneris supranta, kad jo niekas negirdi, ir jo noras girdėti jus taip pat mažėja. Tad, norėdamas/-a, kad jus išgirstų, visų pirma, pamėginkite pats išgirsti ir tai parodyti, tada ir jūsų partneriui/-ei girdėti jus bus kur kas lengviau, nes jis jaus jūsų supratimą ir priėmimą.

* Būkite geriausiais draugais, o ne konkurentais. Tapus pora, norint apginti savo interesus ir įtvirtinti savo poziciją santykiuose, dažnai sutuoktiniams kyla noras vienas kitam parodyti, kad yra geresnis už kitą. Tai vyksta nesąmoningai, kartais net visai nepastebimai, tačiau toks elgesys labai stipriai veikia sutuoktinių santykių kokybę ir neretai pakreipia santykius ne pačia palankiausia kryptimi. Konkuruodami vienas su kitu partneriai nė vienas nelaimės nei milijono, nei pripažinimo, nei kitokios pergalės - galiausiai pralaimės abu, nes liks tais, kurių kitas pakankamai neįvertina, kurių santykiai nėra pakankamai geri ir kurie nepaliaujamai pykstasi bei kenkia vienas kitam. Reikia išmokti priimti, jog vieno požiūris yra vienoks, o kito kitoks, ir abu - nė kiek neprastesni vienas už kitą.

* Stenkitės nuoširdžiai ir sąmoningai priimti tuos principus, pagal kuriuos egzistuoja jūsų partnerio pasaulis. Jūsų partnerio pasaulis nėra identiškas jūsiškiui – net jei santykių pradžioje ir atrodo labai panašus, neapsigaukite - jūs neišvengiamai esate skirtingi, turite skirtingas nuomones, skirtingus įsitikinimus, skirtingus pomėgius, poreikius, jausmus, mintis. Įsiklausykite į tai - jūsų partneris yra ištisas pasaulis, kuris gali jus praturtinti, nemėginkite jo įsprausti į savąjį pasaulio suvokimo rėmą. Jūsų rėmas netinka jūsų partneriui, jis tinka tik jums.

* Jei santuokoje kažkas klostosi ne taip, nepulkite kaltini savo partnerio dėl visų būtų ir nebūtų jo nuodėmių, o visų pirma paklauskite savęs, ką galite pakeisti jūs, kad problemos išsispręstų. Jei jūsų santykiuose kažkas klostosi ne taip, neturėkite nė menkiausios abejonės - prie to prisidedate ir jūs. Tad visada yra kažkas, ką galite pakeisti, jog ta problema pradėtų spręstis. Pamėginkite. Pamatysite, kaip nejučia ir jūsų partneris pradės daryti žingsnius problemos sprendimo link. Tačiau, jei tik kaltinsite, greičiausiai sulauksite partnerio pykčio ir pasipriešinimo, kuris tikrai nepadės sprendžiant santykiuose kylančias problemas, o tik dar labiau jas sustiprins. Drąsiai prisiimkite atsakomybę už tą santykių dalį, kuri priklauso nuo jūsų, bet nepamirškite - ta dalis labai didelė.

Daugiau straipsnių psichologine tematika: www.seimospsichologas.org

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis