Moterys, neverkite šalia vyrų! Jie nenorės mylėtis

Verkianti moteris vyrui yra mažiau patraukli. Ir ne todėl, kad nubėga tušas ar patinsta akys. Moteriškų ašarų poveikio mechanizmas – kur kas subtilesnis.

Žmogaus kūnas išskiria daug skysčių, kurių kvapai skleidžia užkoduotą informaciją aplinkiniams.
Noamo Sobelio tyrimas (Izraelio mokslinis institutas) parodė, kad ašaros - ne tik vizualus būdas išreikšti emocijas, kaip manyta anksčiau, bet ir bendravimo priemonė.

Eksperimentą sudarė keli etapai. Iš pradžių vyrams teko atpažinti ašaras pagal kvapą – niekas negalėjo to padaryti. Po to vyrai uostė ašaras ir druskos tirpalą žiūrėdami į moters fotografiją. Testo dalyviai nežinojo, ką uosto. Kitą dieną tie, kurie uostė ašaras, gavo druskos tirpalą ir atvirkščiai. Paaiškėjo, kad uostant ašaras moteris nuotraukoje atrodė mažiau patraukli.

Tai paaiškėjo ne tik tiesioginėje apklausoje, bet ištyrus ir kitus pašalinius faktorius. Įkvėpus moters ašarų vyrams mažėjo kūno temperatūra, testosterono kiekis kraujyje, lėtėjo kvėpavimo dažnis, menko galvos smegenų tam tikrų taškų aktyvumas.

Tyrimo autoriai mano, kad jų padarytas atradimas (skirtingos lyties atstovų bendravimo cheminis mechanizmas) leidžia moterims išvengti nenorimų santykių. Žvelgiant iš evoliucijos taško šis tyrimas gali paaiškinti, kodėl tam tikroms poroms nepavyksta susilaukti kūdikio.

Tyrimas iškėlė mokslininkams daug naujų klausimų. Kuo skiriasi vyrų, moterų ir vaikų ašaros? Kaip stipriai cheminiai signalai, apie kuriuos mes net nenutuokiame, veikia mūsų elgesį? Ir kokia būtent sudėtinė moters ašarų dalis mažina vyro libido?

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis