Kodėl vyrai pameta galvas dėl jaunesnių ir kaip elgtis bendraamžei žmonai?

Pakliuvus į tokią situaciją moteris turėtų pirmiausiai atsikratyti iliuzijų. Mat, visada bus jaunesnių moterų ir kovos su jomis rezultatas nebūtinai bus geras. Bendraamžė negali kovoti amžiaus pagalba, nes jaunesnė šia prasme yra visada pranašesnė. Bet yra kitų priemonių ir tinkamai jomis pasinaudojus sėkmės tikimybė žymiai išauga.

Konsultuoja gydytojas seksologas Viktoras Šapurovas

Priežastys
Gamta negailestinga – jaunystė ir grožis natūraliai traukia vyrus. Jau ne kartą kalbėta, kad vyras, rinkdamasis gražią moterį, pats to nesuvokdamas renkasi sveiką motiną savo būsimiems vaikams, nes grožis pasąmonėje siejamas su sveikata. Tai gamtos dėsnis ir visiškai nesvarbu, kad pradėjęs bendrauti su jauna gražia moterimi vyras labiau mąsto apie seksą, o ne vaikus. Jo noras mylėtis egzistuoja tik kaip giminės pratęsimo instinkto dalis.

Kartais vyrai, ištikimai nugyvenę didelę šeimyninio gyvenimo dalį, apie 45-50 savo gyvenimo metus tarsi pasiunta. Laikymasis ištikimybės yra moralinė pozicija ir kartais reikalauja nemenkų pastangų. 50-mečio ribos artėjimas kartais lyg primena: “Tu dar ne viską išbandei, skubėk, nes bus vėlu!“ Nemenkas yra ir visuomenės spaudimas. Informacija apie šeiminę neištikimybę populiari žiniasklaidoje. Ji irgi veikia kaip priminimas apie neišbandytas galimybes.

Jeigu vyras savo tėvų šeimoje sočiai matė neištikimybės situacijas, tikimybė, kad ir jis taip elgsis, gerokai išauga. Vaikas mokosi iš tėvų ir tiesiog išmoksta būti neištikimas. Tačiau ne visi taip elgiasi - kiti vaikai tokioje šeimoje kaip tik jaučiasi labai nukentėję nuo tėvų neištikimybės, barnių, disharmonijos. Jie iškelia sau tikslą saugoti ištikimybę bet kokia kaina, kad neskaudintų savo vaikų. Ir jiems gali pavykti.

Šiaip neištikimybė yra keistas dalykas. Visų moterų anatomija yra vienoda - ką naujo gali rasti. Ir nors kita moteris yra pasirenkama dėl išorinių dalykų, bet iš tikrųjų ieškoma naujos dvasinės kokybės. Naujas meilės objektas atrodo patrauklesnis ir dėl to, kad jis mažai žinomas; fantazija kuria nuostabias ateities vizijas - kaip bus geriau visomis prasmėmis su nauja moterimi. Ši mąstymo ypatybė pasufleruoja vieną išeitį, apie kurią čia kalbėsime šiek tiek vėliau.

Rami galva
Kuri moteris nepatiria šoko, sužinojusi, jog vyras neištikimas? Šokas neretai padiktuoja impulsyvius poelgius, kurie žymiai pablogina padėtį. O rami galva tuo metu moteriai yra ypač reikalinga. Iš esmės tai yra situacija, kai moteriai reikia psichologinės pagalbos (10-20 konsultacijų). Draugės ne visos išmintingos, todėl savo nuoskaudas perkelia į patarimus ir dar labiau paskatina agresyviems veiksmams prieš vyrą ir jo simpatiją.

Kai atslūgsta pirmas stresas ir sugrįžta gebėjimas mąstyti, reikėtų bandyti apsispręsti, koks yra tikslas. Yra moterų, kurios po naujienos apie vyro neištikimybę žino tik vieną išeitį: išsiskirti. Niekas jų neprivers pasielgti kitaip.
Jeigu tikslas yra išsaugoti šeimą, galimi 2 keliai: 1. kentėti bet kuria kaina, 2. pabandyti sukurti harmoningus santykius, galbūt tokius, kurių nebuvo ir prieš tai.
Pasirinkus tikslą galima pradėti veikti.

Kančių kelias
Ši idėja mūsų laikais tikrai nepopuliari. Moteris gali būti priversta kentėti ir nesiskirti dėl išorinių priežasčių: pinigų stygiaus, neturėtų kur gyventi, vaikai liktų be tėvo. Prieš finansines problemas sunku kovoti, nors dabartiniais laikais yra galimybių pabėgti į kitą šalį ir pabandyti ten susikurti naują gyvenimą. Kitas dalykas - vaikų gyvenimas be tėvo, kiek jie patirs moralinės žalos. Vaikai žalą patirs, jei tėvai išsiskirs, kaip ir tuo atveju, jei liks gyventi kartu šeimoje, kurioje nebeliko šiltų jausmų. Kiekvienas renkasi mažiausia blogybę.

Kai kurios moterys renkasi kančią gyvenant kartu, nes bijo, kad negalės tinkamai tvarkytis. Tai moterys, kurios nepakankamai pasitiki savimi, linkusios save nuvertinti. Jei nepavyksta įveikti savo menkavertiškumo jausmo, tai, matyt, tolimesnis gyvenimas kartu gali būti gera išeitis, kad ir be šiltų jausmų. Priėmus galutinį sprendimą dažnai pavyksta atsikratyti kančios jausmo, nes tai jau yra ne priverstinis, o savarankiškai pasirinktas gyvenimas. Norint įveikti savo menkavertiškumo jausmą tektų ilgai lankytis analitinėje terapijoje, savo jėgomis šito pakeisti neįmanoma. Pakeitusi savo gyvenimo stilių, moteris galės daug laisviau projektuoti savo ateitį ir galbūt atsisakyti gyvenimo su neištikimu vyru.

Destruktyvios kovos kelias
Vyro sekimas, telefono tikrinimas, konkurentės puldinėjimas, vyro keiksnojimas ir taip toliau. Šie veiksmai paprastai dar labiau padidina atstumą tarp vyro ir žmonos. Barantis neįmanoma šiltai galvoti apie sutuoktinį ir kurti meilės nakties scenarijaus. Vis tiktai pasitaiko atveju, kai agresyvios priemonės padeda atstatyti santuoką ir net pagerinti atmosferą šeimoje. Kad tai būtų sėkminga, reikėtų ne tiek paklusti savo impulsams, kiek gerai jausti savo vyrą ir numatyti veiksmų pasekmes. Tai subtilus procesas, bet turint gerą pajautimą, sėkmė įmanoma.

Konstruktyvios kovos kelias
Bendraamžė žmona turi visą eilę privalumų prieš jaunąją konkurentę. Ji gerai žino buitinius, seksualinius ir kitokius vyro įpročius. Ji valdo svarbią informaciją. 50-ies sulaukę vyrai nelinkę keisti savo įpročių, jie mažai paslankūs, nori stabilumo. Nauja partnerė yra didelis išbandymas. Ji reikalauja dėmesio, jaučia savo pranašumą, susijusį su amžiumi, tuo pačiu žemina vyrą, kelia daug reikalavimų. Taip pat ir lytinis gyvenimas gali sukelti daug problemų. Vyro pajėgumai yra mažesni nei jauname amžiuje, o nauja partnerė - jauna ir stipri. Intensyvus lytinis gyvenimas gali būti pavojingas būsimam vyro seksualumui ar net gyvybei.

Bendraamžė žmona gali būti stipri savo išmintimi. Jei ji turės jėgų įvertinti savo klaidas, jos sprendimai tikriausiai bus sėkmingi. Svarbu nesugadinti situacijos agresyviai besielgiant.
Kai kurios žmonos sako: “Jis man neištikimas, nieko aš nelaimėsiu, tegul eina su ja (su konkurente)“. Čia pirmiausiai yra savęs nuvertinimas, savo bejėgiškumo patvirtinimas. Kita vertus, jei moteris taip sako, kyla klausimas: ar ji mylėjo savo vyrą, ar jis iš tikrųjų jai buvo svarbus. Nėra blogų atsakymų, svarbiausia, kad tai būtų tiesa sau. Jei moteris suvokia, kad ji nemylėjo šio vyro, tai jo neištikimybė su jauna konkurente yra dėsninga pasekmė. Jeigu ji mylėjo savo vyrą ir gal dabar myli, tai reikia permąstyti savo gyvenimą stengiantis atsikratyti aukos vaidmens.

Norite klausti: kodėl žmona turi taisyti situaciją? Žinoma, ji neprivalo to daryti. Ji tik gali, jei nori. Ar nes per vėlu? Geras klausimas. Bus vėlu, jei santykiai jau visiškai iširę, nebėra galimybės kalbėtis, nėra sąlyčio taškų.

Permąsčius klaidas laikas daryti išvadas. Nusprendus, kaip elgtis, reikia tvirtai laikytis pasirinktos strategijos. Ji bus efektyvi, jei numatytas laipsniškas artėjimas - psichologinis ir fizinis. Pataikavimas ir keliaklupsčiavimas nepadidins artumo, o kaip tik pažemins moterį ir ji dar labiau nuvertės vyro akyse. Ėjimas artyn pagrįstas pajauta, nuolatiniu stebėjimu, kas vyksta vyro viduje. Išlaisvintas jutimas duos geriausius patarimus.

Vyras su nauja partnere ilgą laiką patiria daug streso. Jis bijo dėl ateities, nevisiškai pasitiki nauja partnere. Žinoma, jis to nepasakys kitiems ir tikriausiai sau, bet šios mintys dėsningos. Bendraamžė žmona yra daug patikimesnė - tai yra labai svarbu laukiant artėjančios senatvės. Svarbiausia yra atmosfera. Kai kurie vyrai net svajoja: “Gal nors dabar žmona pasistengs dėl manęs“...

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis