Smulkmenos, kurios užtikrintai griauna santykius

Santykių pradžioje mums vis atrodo, kad ateityje viskas bus nuostabu. Tačiau laikui bėgant dauguma partnerių atitolsta vienas nuo kito, kartais net išsiskiria. Ir bėda - visai ne charakterių skirtumuose. Tiesiog kartais mes darome klaidas, kurios griauna santykius – ne staiga, pamažu. Kaip jų išvengti? Pataria psichologė.

Patarimas nr. 1. Neužpilkite vienas kito savo problemomis

Dauguma moterų, o kartais ir vyrai, mano, kad partneris yra geriausias sugertukas, - pastebi psichologė Rosie Janin. - Todėl vakarienės metu jis aptaria savo kvailį šefą, puskvailius kolegas, o ji pasakoja, kokia šiuršti buvo kasininkė parduotuvėje, skundžiasi galvos skausmu...

Suprantama, kad visiškai išvengti nusiskundimų nepavyks. Tačiau nereikia kiekvienos smulkmenos paversti drambliu. Stenkitės daugiau kalbėti pozityviomis temomis – pavyzdžiui, aptarti patikusias knygas ar filmus, kalbėti apie artėjančių atostogų ar išeiginių planus. O nuolatinis mykimas dėl įvairių priežasčių bet ką išves iš kantrybės ir nebeliks bendravimo su artimuoju malonumo.

Patarimas nr. 2. Neslėpkite apmaudo

Pasak psichologės, mes dažnai nesiryžtame išsakyti pretenzijų partneriui, kaupiame jas savyje. Dažniausiai pabaiga būna liūdna – santykiai atvėsta arba net nutrūksta.

Jei jums kas nors nepatinka – tarkime, vyras ar partneris pamiršo jus pasveikinti vestuvių ar pažinties metinių proga, nepadeda tvarkytis namuose, buvo šiurkštus - nelaikykite to savyje, pataria santykių specialistė Janin.

Nebūtina kelti skandalo, tiesiog pasakykite, kad partnerio elgesys jums nepatiko, kad jis jus įskaudino, nuvylė. Taip bus geriau nei sudarinėti nuoskaudų sąrašą ir pagelbės jums kurti konstruktyvesnius santykius.

Patarimas nr. 3. Gerbkite asmeninę vienas kito erdvę

Kad ir kaip stipriai mylėtumėte vienas kito, sudėtinga visą laiką būti drauge, - pastebi Rosie. - Todėl geriau iš anksto susitarti dėl ribų. Tarkime, vienas jaučia diskomfortą, jei reikia miegoti vienoje lovoje su kitu žmogumi. Tad pabandykite atskirti miegamojo lovas, bet taip, kad netrukdytų seksui.

Daugeliui reikia savo asmeninio laiko, kai norisi pabūti vieniems ir atsipalaiduoti. Jei jūsų partneriui kartais norisi pasivolioti ant sofos su knyga, ir jis nenori, kad kas nors trukdytų, gerbkite jo norą.

Supratingai reikėtų žvelgti ir į susitikimus su draugais ar draugėmis, užsiėmimų ar klubų lankymą – šiai veiklai galima paskirti tam tikras dienas.

Atsitinka ir taip, kad mums būtina laikinai pailsėti nuo partnerio – galima susitarti dėl atostogų atskirai (jei kyla klausimas dėl galimos neištikimybės, tai verta pakalbėti apie abipusį pasitikėjimą).

Patarimas nr. 4. Elkitės padoriai

Dažnai, pradėjus gyventi kartu, mes tiesiog nustojame gėdytis vienas kito, - pastebi psichologė. Mums atrodo absurdiška slėpti nuo partnerio, su kuriuo mylimės ir miegam, savo nešvarius apatinius baltinius ar intymios higienos prekes. Kai kurie taip pat turi „mielą “ įprotį neužverti tualeto durų. Be abejo, yra žmonių, kuriuos tokie dalykai jaudina, tačiau daugumai tai kels nemalonius jausmus. Todėl, net jeigu „čia visi savi“, pasistenkite prikišamai nedemonstruoti to, ką priimta slėpti. Seksas seksu, o netvarka – jau visai kas kita.

Patarimas nr. 5. Slėpkite savo kūną

Jei kam nors iš jūsų ar jums abiem į galvą šovė mintis pavaikščioti po kambarį nuogam, tai pirmus du tris kartus tai, gali būti, ir sujaudins partnerį, tačiau vėliau jūs priprasite vienas prie kito, ir tarp jūsų neliks jokių paslapčių, - įspėja psichologė Janin.

Todėl bus geriau, jei dėvėsite bent minimalią apatinio trikotažo detalę – kelnaites, peniuarą. Visa kitą darbą atliks seksualinė partnerio fantazija. Beja, daugumą vyrų jaudina ažūrines kojines dėvinčios moterys. Galima pradėti seksualinį žaidimą užsitempus tokias kojines ir tam tikru momentu leisti partneriui jas nutraukti. O trumpi marškinėliai visiškai netrukdo mylėtis, prireikus galima lengvai juos ir nuvilkti... Žodžiu, visa tai jums padės neatsibosti vienas kitam, o tai  – tiesus kelias į sėkmingus santykius.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis