Kaip elgtis išpardavimų metu, kad neišleistumėte per daug

Nuo nuolaidų apsvaigus galvai galime prisipirkti daugiau, nei mums reikia.

Sausio laukiame ne tik dėl to, kad kartu su juo verčiame naujų tikslų, pažadų sau ir kitiems puslapį. Dalis mūsų sausio laukiame dėl kur kas paprastesnės priežasties... Šį mėnesį prasideda išpardavimai. Pagaliau ateina tas metas, kada skubame į parduotuves įsigyti dar prieš kelis, o gal net keletą mėnesių nusižiūrėtą suknelę, batus ar tiesiog namų dekoro prekę. Tik ar per tą bėgimą nepametame sveiko proto? Ir tuomet, grįžę namo su ne vienu ir tikrai ne dviem pirkinių krepšiais, savęs klausiame – ar tikrai man viso to reikėjo?

Į išpardavimus – pasitelkus vyrišką logiką

Išpardavimai gali būti naudingi, nes juk išties, jeigu pirkinys nėra skubus, galima lukterti net ir kelis mėnesius tam, kad jį įsigytume pigiau. Tačiau jeigu norime sutaupyti – išpardavimams reikia pasiruošti.

„Jau daugelis esame yra įpratę prieš eidami į maisto prekių parduotuvę susidaryti pirkinių sąrašą. Ir šis įprotis mums patiems naudingas, nes tokiu būdu išvengiame neplanuotų išlaidų ir netgi sutaupome“, – kalba „Provident Finansai“ marketingo vadovė Dovilė Krinickienė.

„Lygiai tokį patį scenarijų reikia naudoti ir prieš įsisukant į išpardavimų maratoną. Tiesiog reikia susidaryti būtinų daiktų sąrašą, įvertinus savo finansines galimybes nusimatyti maksimalią sumą kiekvienam pirkiniui ir tuomet – pirmyn. Ar daugelis taip darome? Turbūt, kad ne, – svarsto Dovilė Krinickienė. – O juk išties, galbūt gavote naują darbą ir reikalingas naujas garderobas. Galbūt vaikams reikia naujos avalynės, tad nupirkę naujus batus su nuolaida dabar, išvengsi didesnių išlaidų kitą žiemą.“

Anot pašnekovės, išpardavimuose reikia elgtis taip, kaip eidami į parduotuves elgiasi vyrai. Jie į parduotuvę eina turėdami tikslą. „Daugeliui moterų pažįstama situacija, kuomet vyras sutinka su ja eiti apsipirkinėti tik su sąlyga, kai ji tikrai žino, ko ieškos ir ką pirks“, – šypsodamasi priduria p. Dovilė.

Ar tikrai reikia dar vienos suknelės?

Kuomet lankomės parduotuvėse be konkretaus tikslo, labai lengva pasiduoti nuolaidas skelbiančioms reklamoms virtinose. Vienoje parduotuvėje nusiperkame vieną suknelę, kitoje pamatome dar gražesnę ir vėl ją nusiperkame. Ir štai – rankose jau keli pirkinių krepšiai.

Tuomet grįžtame namo ir prisimename, kad prieš kelis mėnesius nusipirkome suknelę, kurios dar net nedėvėjom. Tad tų dviejų suknelių mums kaip ir nebuvo būtina pirkti.

„Dar vienas patarimas norint išvengti neplanuotų išlaidų – prieš sudarant pirkinių sąrašą atlikite spintos reviziją. Nebenešiojamus drabužius galite atiduoti labdarai, o geresnius – parduoti. Tokiu būdu netgi padidinsite išpardavimo pirkiniams skirtą biudžetą“, – pataria marketingo vadovė.

Norime naujo daikto – atsisakykime pramogų ir pietų kavinėse

Nedėvimų daiktų pardavimas – ne vienintelė galimybė pagerinti savo finansinę situaciją ruošiantis išpardavimams. Papildomų pinigų būtinoms prekėms gali atsirasti ir atsisakius pramogų. Visgi reikia suprasti, kad jeigu pajamos nėra didelės, tai visų malonumų turėti vienu metu neįmanoma. Tad vakarėlius mieste metų pradžioje teks iškeisti į draugų susibūrimus namų aplinkoje. Bet argi tai blogai?

Statistikos departamento duomenimis, apie trečdalį viso mėnesinio biudžeto išleidžiame maistui. Visgi jei prieš eidami į parduotuvę atidžiai apžiūrėsime, kokius produktus turime šaldytuve ir kokių trūksta bei susidarysime jau anksčiau minėtą pirkinių sąrašą, maistui skiriamą pinigų dalį galime ir sumažinti.

Pašnekovė priduria, kad maistui skirtą dalį galima sumažinti ir bent jau laikinai atsisakę pietų kavinėse. „Per mėnesį vidutiniškai pietums kavinėse, jeigu pietaujame kiekvieną darbo dieną, išleidžiame apie 240 Lt. Pietaudami darbe ir valgydami namuose pasigamintą maistą tikrai galite bent pusę šios sumos sutaupyti ir ją tuomet galėsite skirti planuotam pirkiniui“, – kalba Dovilė Krinickienė.

Kai žiemos šventės ištuština piniginę

Išleidę didžiąją dalį santaupų dovanoms bei pramogoms, dalis mažesnes pajamas gaunančių žmonių išpardavimus pasitinka apytuštėmis piniginėmis.

Duomenų, kiek žmonių ima trumpalaikę paskolą tam, kad įsigytų reikiamą daiktą išpardavimų metu, nėra. Tačiau jeigu jau taip atsitiko, kad daiktas tikrai yra reikalingas ir imti paskolą jam įsigyti vis tiek yra finansiškai naudinga, specialistė rekomenduoja atkreipti dėmesį į kelis svarbiausius dalykus.

„Pirmiausia, visuomet skaitykite sutartį ir jeigu kyla klausimų dėl jos sąlygų, tuos klausimus išsiaiškinkite. Atidus vartojimo paskolos sutarties sąlygų skaitymas yra pagrindinis saugiklis, padedantis išvengti nesklandumų grąžinant paskolą. Deja, tyrimai rodo, kad net 60 proc. žmonių, kuriems yra tekę finansiškai įsipareigoti, į sutarties sąlygas nesigilina“, – dėmesį atkreipia marketingo vadovė.

„Mūsų kompanijos užsakymu atlikti tyrimai rodo ir tai, kad imant net ir mažos vertės paskolas didelei daliai žmonių yra reikalinga specialisto konsultacija. Tai nuteikia optimistiškai, nes kiekvienas žmogus, prisiimdamas finansinius įsipareigojimus, turi suvokti, kad spendimai dėl mažos vertės paskolos turi būti priimami lygiai taip pat atsakingai, kaip ir imant dideles paskolas,“ – akcentuoja D. Krinickienė.

Taigi norint protingai apsipirkti išpardavimų metu reikia būti atidžiam, sąmoningam ir nepasiduoti pirkimo vajui. O dar geriau – į parankę pasiimkite vyrą, kuris, taupydamas tiek savo, tiek jūsų laiką, padės jums nenukrypti nuo planuoto pirkinių sąrašo ir taip išvengsite neplanuotų pirkinių bei, žinoma, išlaidų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis