Kaip susigrąžinti norą mylėtis?

Įpratome dėl išblėsusios aistros kaltinti nuovargį, stresą ir kitas objektyvias aplinkybes. Vis dėlto, tai dažniausiai tėra tik papildomos, bet ne svarbiausios priežastys, kodėl dingo noras mylėtis.

Įtampa darbe, pinigų trūkumas, vaikų ligos ar kitos bėdos be jokios abejonės nustumia seksualinius poreikius į antrą ar net dešimtą planą. Bet pripažinkime, dažnai net nežinome, kuo galėtume pasiteisinti – viskas lyg ir gerai, o mylėtis nesinori.

Psichologiškai žiūrint, nieko stebėtino tame nėra – stipriausias seksualinis potraukis visada jaučiamas santykių pradžioje. Jei gyvenate su tuo pačiu partneriu jau 20 metų, sunku tikėtis, kad pilve skraidys drugeliai ir links kojos kaip jaunystėje.

Jei abu tai tenkina, gal galima sekso išvis atsisakyti? Deja, net ir suvokdami šios situacijos pagrįstumą, psichologai ir seksologai vieningai laikosi nuomonės: intymus artumas – tai klijai, kurie sulipdo porą. Nebūtina mylėtis kasnakt, galima ir kartą į savaitę, tačiau visiškai atsisakyti seksualinio gyvenimo yra pavojinga. Ir ne tiek sveikatai, kiek santykiams, nes rizikuojate iš mylimųjų virsti tiesiog draugais. Jie siūlo keletą būdų, kaip susigrąžinti norą mylėtis.

1. Jei noras mylėtis dingo dėl nuovargio, drąsiai permeskite dalį buities darbų ant vyro pečių. Nelaukite, kol jis pats pasisiūlys – neretai jie net neįsivaizduoja, kad tas namų ruošos krūvis, kurį tempiate, išties yra toks sunkus. Neklauskite „ar galėtum pamaitinti vaiką“, tai perdaug aptaku – aišku, kad jis galėtų, jei reikėtų, bet ar to reikia dabar, ar reikės kada nors vėliau? Sakykite tiesiai: „Pamaitink vaiką“.

Vida Press
2. Nevenkite fizinio artumo, net tuomet, kai mylėtis negalite ar nenorite, – atsigulkite šalia, kai žiūrite televizorių, padarykite vienas kitam sprando ar pėdų masažą arba tiesiog apsikabinkite keliolikai sekundžių kelis kartus per dieną.

3. Pamirškite iliuzijas apie tai, kad jūsų aistra gali būti lygiai tokia pat, kokia buvo santykių pradžioje. Jei dabar nevirpate jo glėbyje iš jaudulio, tai dar nereiškia, kad nutiko kažkas bloga ir negrįžtama ir kad seksas dėl to bus prastesnis. Meilė – gyvas organizmas: ji auga, bręsta, keičiasi, regis, dingsta ir vėl atsiranda. Nereikia laikino atšalimo taip sureikšminti ir paversti pasaulio pabaiga.

4. Neatstumkite vyro glamonių, net jei atrodo, kad mylėtis nenorite. Taip nutinka daugumai moterų – iš pradžių lyg ir nesinori, bet paskui kūnas įsijaučia, pagauna ritmą ir kuo puikiausiai patiriate orgazmą ar visą jų seriją.

5. Raskite laiko vienas kitam – bendra veikla, vaikai, namai, žinoma, vienija, bet vis tiek turite rasti galimybę bet kartą per savaitę pabūti tik dviese, akis į akį, niekieno netrukdomi, kad galėtumėte pabendrauti ne prabėgomis. Emocinis artumas būtinas, jei norite išsaugoti fizinį artumą.

Fotolia nuotr.
6. Keiskite aplinką. Nors ir kaip jaukiai jaustumėtės tarp keturių sienų, išėję už jų turite galimybę pamatyti vienas kitą kitoje šviesoje. Be to, nauji įspūdžiai stimuliuoja mūsų protą, emocijas, o kartu ir seksualumą.

7. Skirkite vienas kitam pasimatymus. Įsivaizduokite, kad atėjote susitikti su meilužiu, kad norite jį sužavėti, kad trokštate jį pažinti. Turbūt neimsite su juo analizuoti vaiko mokymosi sunkumų ir dejuoti dėl pinigų trūkumo? Klausinėsite jį apie pomėgius, vaikystę, apie tai, kaip jis praleido dieną, juokausite. Tai gali suteikti naujumo jūsų ryšiui, o juk būtent jo trūkumas labiausia ir gesina aistrą.

8. Įsivaizduokite, kad gydytojas savaitei ar kelioms dienoms jums griežtai uždraudė mylėtis – darykite vienas kitam masažus, bučiuokitės, bet jokio sekso! Draudžiamas vaisius netikėtai tampa labai saldus, sulaukę savo laiko arba neiškentę ir sulaužę „gydytojo“ rekomendacijas, pasijusite tarsi paaugliai pasimylėję tėvų miegamajame.

Fotolia nuotr.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis