Lyčių lenktynės: ar verta?

Nugalėti vyrus ir įrodyti jiems, kad viską sugebame pačios – sena kaip pasaulis idėja...

„Moters kova dėl lyčių lygybės baigsis nauja pasaulio tvarka, kurią vainikuos absoliutus moters iškilimas“ – prieš beveik šimtą metų konstatavo vienas genialiausių išradėjų ir mokslininkų N. Tesla.
Lygiomis vyrų ir moterų galimybėmis šiandien nedrįsta abejoti beveik niekas. Tačiau ar neiškilome savo moteriškumo sąskaita?

Nuo patarnautojos iki pilnavertės lyderės

Nugalėti vyrus ir įrodyti jiems, kad viską sugebame pačios – sena kaip pasaulis idėja. Nuo tylios namų šeimininkės iki kelnes dėvinčios ir savo teises puikiai išmanančios divos, nuo 17 amžiaus anglų gydytojų gąsdinimų, kad per ilgas mąstymas gali pakenkti moters smegenims, iki absoliutaus lyderystės uzurpavimo. Tai kelias, kuriuo iš lėto žengdama ir išlaisvindama savo moteriškus sugebėjimus bei gamtos dovanas, moteris galiausiai išpildė idėją atsidurti lygiagrečioje pozicijoje su ryžtingu, stipriu, drąsiu vyru.

Didžiuotis išties turime kuo, tačiau čia atsiveria turbūt keisčiausias moteriškos pasaulio tvarkos paradoksas: išsikovojant vis daugiau teisių, vis dažniau pamirštama moters prigimtis, o ir pareigos, kurių visuomenė, ir ypač vyriškoji jos dalis, reikalauja iš moters, ima nenumaldomai didėti. Moteriai nebepakanka siekti karjeros ir rūpintis šeima, reikia nepriekaištingai atrodyti ir nuolat įrodinėti, kad vairuojame, priiminėjame lemiamus sprendimus ir nešiojame lagaminus dar geriau nei „stiprioji“ lytis.

Dvigubi standartai

Moteriškumo revoliucija į mūsų visuomenę atnešė keistą reiškinį: vyriškumo norma išliko griežta – vyras turi būti vyriškas, ryžtingas, stiprus. Moteriai tuo tarpu taikomas dvigubas, realybėje sunkiai išpildomas standartas – ji tuo pačiu metu turi būti švelni ir tvirta, jautri ir nepalaužiama, kukli ir užtikrinta, ji turi išsaugoti savo moteriškumą, bet kartu ir perimti vyriško pasaulio taisykles.

Kad įsitikintumėme dvigubų standartų egzistavimu, pavyzdžių toli ieškoti nereikia. Vos pravėrusios sporto klubo duris matome gausybę vyrų, puoselėjančių savo vyriškumą, liejančių prakaitą ir auginančių raumenis. Moterys šiame paveiksle užima keistoką vietą: jos bando stiprinti ir puoselėti savo kūną, bet kartu įsmeigti vyrų žvilgsniai, sekantys kiekvieną moters judesį, reikalauja atrodyti nepriekaištingai, subtiliai, trapiai arba, trumpiau tariant, išlikti moteriškai.

Dvigubų standartų taikymas skatina atsigręžti į erdves, kuriose moteris galėtų puoselėti prigimtinį savo moteriškumą, negalvodamos apie normas, pareigas ir reikalavimus, kurių visuomenė ir konkrečiai vyrai iš jų tikisi. Tai įrodo pasaulyje vis labiau populiarėjantys laisvalaikio, grožio ir sveikatingumo centrai, skirti išskirtinai moteriškai bendruomenei. Informaciją apie vieną pirmųjų tokio pobūdžio figūros priežiūros salonų Lietuvoje galite rasti čia

Moteriškos bendruomenės kūrimas

Psichologų teigimu, moteriai gyvybiškai svarbu bendrauti su kitomis moterimis, nes tik tokiu būdu efektyviausiai dalijamasi išskirtinai moteriška patirtimi. Moteriai būtina aplinka, kurioje ji nebijotų būti atsipalaidavusi, nes savo potencialą ji gali vystyti tik „nusiėmusi“ visus kompleksus ir baimes, kurias „įvaro“ maksimalius reikalavimus kelianti aplinka.

Išskirtinai moterišką bendruomenę buriančio „Figurella“ salono Vilniuje atstovės tvirtina, kad jų vizija yra itališko metodo principu padėti moterims puoselėti prigimtinį moteriškumą ir lavinti figūrą aplinkoje, kuri išvaiko stresą.

Išsikovota nepriklausomybė, valdžia ir karjera – labai geri dalykai. Tačiau pasaulis sukūrė vyrą ir moterį tam, kad jie trauktų, mylėtų ir gerbtų vienas kitą, nes yra skirtingi. Burkimės, mielosios, kartu išmokime mylėti savo moteriškumą ir išnaudokime jį kaip priemonę, kurios dėka pagal vyriško pasaulio taisykles mūsų naudai žaistų patys vyrai.

Užsakymo nr.: PT_64092514

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis