Aš, buvęs vyras ir jo naujoji draugė dirbame viename darbe. Esu nuolat skaudinama...

Šeimos griūtis - savaime tragedija. Tačiau, kai paskui ją dar velkasi kiekvieną dieną akis rėžiantis šleifas - kartais tampa nepakeliamai skaudu.

"Išsiskyriau prieš dvejus metus. Pragyvenome 30 metų drauge, gimė trys vaikai. Šiandien vyras gyvena su 30 metų jaunesne moterimi, augina metų sūnų. Visi trys (buvęs vyras, jo naujoji draugė ir aš) dirbame viename darbe, nedideliame kolektyve - labai sunku psichologiškai. Vyras apsimeta, kad nepažįsta. Jo moterį dar aš nešiojau ant rankų - buvo kaimynų dukra... Ji mane bando visaip įskaudinti, menkinti mano autoritetą kolegų akyse... Aš sugebu darbe nerodyti emocijų, bet sunku labai... Kaip elgtis? Keisti darbą, kuris mielas, ir aš pati per daug metų jau esu pakankamai gerai vertinama savo srities specialistė?" Nijolė

Konsultuoja psichologė Justina Zelionkaitė

Santuokos, kurią puoselėjote  30 metų, griūtis, tikiu, į Jūsų gyvenimą įnešė daug pokyčių. Dabar panašu, kad tas besitęsiantis skyrybų šleifas kėsinasi į Jūsų darbą, kuriame per daug metų tapote kompetentinga ir vertinama.

Šioje istorijoje yra keletas įdomių sutapimų - Jūsų vyras paliko Jus dėl kaimynės ir Jūs visi trys dirbate toje pačioje darbovietėje - kurie trukdo padėti tašką šioje istorijoje ir nuolatos drasko dar pilnai neužgijusią žaizdą.

Taigi, šiuo metu problema kyla darbe. Anot Jūsų, vyro meilužė bando trypti Jūsų autoritetą kolegų akyse. Įdomu būtų sužinoti, kokiomis replikomis ar elgesiu ji tai daro? Ar nėra taip, kad Jūs tiesiog jautriau reaguojate į tai, kas ir anksčiau buvo? Net jei taip ir būtų, tai būtų visiškai normalu, žinant kokią dramą Jums teko išgyventi.

Visgi, jei ištikrųjų ta moteris siekia Jus menkinti, Jūs turėtumėte pasirinkti: ar pasiduoti ir pasitraukti, ar kovoti už save ir savo garbę.

Pasiduoti ir pasitraukti tikriausiai būtų lengviausias variantas, tačiau nebūtinai geriausias. Pasvarstykite, ar ta moteris yra verta Jūsų gyvenimo? Ar leisite jai reguliuoti Jūsų gyvenimą, kaip ji nori? Jūs jau netekote vyro, kuris jums buvo brangus, negi reikia atiduoti ir darbą, kurį panašu Jūs mylite?

Išėjimas iš darbo reikštų, kad Jūs ne sprendžiate problemą, o bėgate nuo jos. Dažnais atvejais tai nėra naudinga žmogui, nes bėgdami nuo problemų mes tampame vis silpnesni ir pažeidžiamesni, kai tuo tarpu spręsdami ir įveikdami jas – stipresni ir labiau pasitikintys savimi.

Žmonės, kurie siekia kitus menkinti iš tikrųjų yra silpni ir tokiu būdu maskuoja tai.  Dėl to supraskite, jei nuspręsite kovoti, tai Jūs kovosite SU ĖRIUKU VILKO kailyje. Aš neskatinu Jūsų naudoti tos moters metodų, tiesiog skatinu patikėti savo jėgomis ir kompetencija darbe.

Be to,  atsiminkite, kad jei nepavyksta pakeisti situacijos, keiskite požiūrį į ją. Pamatysite, kaip visos problemos išsispręs.  

Taigi, Nijole, tik Jums spręsti , kaip toliau elgtis. Jūs esate savo gyvenimo šeimininkė ir daugelis dalykų priklauso nuo Jūsų pačios.

Jei jausite, kad Jūsų psichologinė būsena blogėja, kreipkitės į psichologą individualiai konsultacijai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis