Kalbos pamokos lovoje: ką kalbėti, ką nutylėti

Kalbas apie seksą seksologai skirsto į įvairias grupes – prieš ir po sekso, aptariamąsias ir jaudinamąsias, ir panašiai. Aš manyčiau, kad tiksliausia jas būtų skirstyti į užvedančias ir užmušančias.

Dauguma mano pažįstamų tokiam skirstymui pritaria, nors kai kurie dar bando išskirti ir neutralias. Atleiskite, kokios neutralios kalbos gali būti sekso metu?

„Mielasis, uf, uf, girdėjai, Petraičiai skiriasi?“ – „Hmmm... uf...uf... aha... O kodėl?“ – „Nežinau... aaaaa....oi...oi... Gal nesutapo charakteriai?“ – „Ooooooo... Kas, sakei, nesutapo?“

Esu mačiusi filmuose, kad sekso metu gali būti aptarinėjami įvairūs „neutralūs“ dalykai – pavyzdžiui, valstybinės paslaptys, kariuomenės dislokavimo vietos, valstybės biudžetas ar kiek kukliau – asmeninis biudžetas, nauji kailiniai; dar kukliau – buto remontas, didesni kišenpinigiai... Sako, vyrai kelios sekundės iki orgazmo gali pažadėti viską. Bet šįkart mes kalbame ne apie tai, kokios naudos galima išpešti iš sekso, o apie tai, kaip jį pagyvinti kalbomis.

Ar kalbos ir aistra – nesuderinami?

Dauguma lietuvių įsitikinę – seksas nėra ta tema, apie kurią derėtų aušinti burną. „Seksą reikia daryti, o ne apie jį kalbėti“, – pareiškė vienas sekso gigantas. Iš tam tikrų patikimų šaltinių girdėjau, kad jis nemoka nei kalbėti, nei daryti... Dažnai tai yra susiję. Mat tie vyrai, kurie yra tikri, kad moka daryti ir nėra linkę apie tai kalbėti, dažniausia daro tik tai, kas jiems atrodo malonu ir teisinga ir neturi jokių progų sužinoti, ko iš tiesų nori jo partnerė.

Savaitės skaitomiausi straipsniai:
- Diagnozavus krūties vėžį, draugai surengė už širdies griebiančią staigmeną
- Ginekologė: yra naujas ginklas prieš senėjimą ir menopauzės simptomus
- Horoskopas kovo 13-20: situacija gerės sulig kiekviena diena

Tačiau tie, kurie sako, kad seksas ir aistra nesuderinami, irgi yra savaip teisūs – kalbėti apie seksą sekso metu gana keblu. „Neįsivaizduoju aistros apimtų dviejų žmonių, ekspromtu kuriančių vaizdingas frazes ir bandančių vienas kitą nustebinti, – tikina Z. – Vienintelis garsas, kuris girdisi ir yra man suprantamas – tai gilus kvėpavimas. Na, dar dejonės, bet irgi ne per daug, kad nepadvelktų teatru. Kur jau ten kažkoks „raktelis nuo dėžutės“. Vaikų darželis, atleiskit. Gal žmonės taip bando prisišaukti aistrą, kurios hmmm... nelabai yra?”

Vienintelis lovoje leistinas garsas yra dūsavimas, gilus šnopavimas, kontaktuojančių kūnų šlepsėjimas ir lovos dunksėjimas. Na, dar gali pasigirsti vos tramdoma dejonė. Kad netyčia nugirdusiems visa tai iš šalies susidarytų rimto ir sunkaus darbo, o ne kažkokio erotinio teatro repeticijos įspūdis. „Niekuomet nesutikčiau mylėtis su vyru, kuris mane vadintų šliundra“, – piktinasi viena internetinės diskusijos dalyvė.

Na, taip, seksas – dalykas rimtas, dvasingas ir didingas, ir kiekvienas suartėjimas privalo tapti jei ne naujos gyvybės pradėjimu, tai bent magišku in ir jan susiliejimu. Iš tiesų koks gali būti susiliejimas su kosmosu, jei tuo metu tu jam rėki: „Dulkink mane greičiau!“, o jis atšauna: „Tuoj aš tave ištvatinsiu, kekše!”

Užvedančios kalbos

Viename forume moteris skundėsi, koks jos vyras vulgarus – ima ir pareiškia: „Och, kaip aš tave dabar padaryčiau...“ Dauguma ją guodė, bet, manau, iš tiesų pavydėjo – ne kiekvienas vyras po 10 bendro gyvenimo metų blizgina į žmoną akis kaip į geidžiamiausią sekso objektą.

Pora, kurioje nėra mirę natūralūs seksualiniai instinktai dėl tokių dalykų nesipyksta. Bet ką daryti su visai tais „dulkinti“, „padaryti“, ir pan.? Kuo juos pakeisti? Tuo pačiu pabodusiu „pamylėti“?

Tyrimai parodė, kad 75 procentai žmonių jaučiasi nepatogiai pasakodamiesi apie slapčiausius seksualinius troškimus ir fantazijas savo partneriui. Ir viena iš to priežasčių – skurdus žodynas. Su tėvais kalbėdavomės kažkaip aptakiai, neįvardinami nieko tikraisiais vardais. Maždaug taip: „Na, tu žinai, kad dėl viso šito gali kilti problemų? Būk atsargi, nes meilės vaisiai saldūs, o pasekmės liūdnos. Jei tu šitą jau galvoji, tai pasirūpink apsauga.“ Nesuprasi, ar kalba apie seksą, ar apie obuolių skynimą.

Vidutiniškai žmogaus žodyną sudaro 5–6 tūkstančiai žodžių. O jo seksualinis žodynas siekia vos keliolika varganų žodelių. Ir visi jie kažkokie sprangūs. Vieni, kurių mus išmokė mama, atrodo pernelyg vaikiški, kaip antai, pimpaliukas ir putytė, kiti primena kalinių žargoną, treti – medicinos enciklopediją. Vagina, lytinės lūpos, klitoris, varpa, penis – jie tinka nebent tuomet, jei sumanėte lovoje pažaisti „daktarus“. Belieka skolintis frazes iš erotinių ir porno filmų. “Išdulkink mane, mano eržile, taip, kad numirčiau,” — skamba kietai, bet... pernelyg dirbtinai.

Kaip pradėti?

Visada sunkiausia pradėti. Tarti žodį „penis“ taip pat natūraliai tarsi tartum „koja“ kažkaip neišeina. Nors logiškai mąstant, tai tokia pat kūno dalis, kaip ir visos kitos. Net drąsioji advokatė Miranda iš „Sekso ir miesto“, taip laisvai aptarinėjanti su draugėmis savo seksualinį gyvenimą, atsidūrusi lovoje su paplepėti mėgstančiu vyruku iš pradžių gerokai strigo.

„Na, pasakyk, koks jis?“ — kamantinėjo jos draugas. „Kaip dešra“, – tyliai burbtelėjo ji. „Kokia dešra?“ – neatlyžo vyrukas. „Stora, kieta dešra“, – mokėsi toliau Miranda. Netrukus gabioji mokinė pralenkė savo mokytoją. „O kas man dar patinka?“ – kamantinėjo vis labiau kaisdamas vyrukas. „Kai aš įkišu savo pirštą tau į..!“ –šūktelėjo Miranda ir... padėjo tašką visiems santykiams. Šito net ir karštajam vyrukui buvo perdaug. Kaip nepersūdyti?

Galima pradėti visai nekaltai. Pagirti jo pečius, rankas, prisipažinti kaip tave jaudina jo bučiniai, jo seksualumas. „Noriu tavęs“, „tu mane labai trauki“, „šiandien atrodai kažkoks seksualus“ – šias palyginti nekaltutes frazes galima po truputį stiprinti ir kartu stebėti savo mylimojo reakciją. Jei jis staiga susitraukia tarsi perkandęs citriną, geriau netęsti – toks jausmų kaitinimas ne jums.

Jei nešvankūs žodeliai stringa burnoje it karšta bulvė, seksologai siūlo pasitelkti į pagalbą kino filmus ir erotinius apsakymus. Iš pradžių galite juos kartu skaityti, paskui bandyti atpasakoti. Tuomet tarsi nejučia jau galima įterpti ir savąsias fantazijas.

Jei skoliniai iš filmų netenkina, galima susigalvoti savo žodyną. Tai neišvengiama, jei jau ryžotės kalbėti apie seksą. Frazės: „Man patinka, kai tu ten... su tuo... taip darai, kad... hmmm...“ nei įkaitina, nei suteikia informacijos. Intymių vietų vardai gali būti lyriški, tarsi pasiskolinti iš “Giesmių giesmės”. Rožės pumpuras, prinokę melionai... Arba dvelkti kiek ištvirkėliškomis „Dekamerono“ intonacijomis – nujokim dar keletą mylių, raktelis nuo stebuklingos skrynelės, spurdantis paukštelis... Yra daugybė beveik bendriniais tapusių žodelių: linksmakotis, smagratis, žirgas, mykolas, mikas, zosė, dziundzė, skylutė... Išradingesnės poros susigalvoja savo intymų žodyną.

Kalbėdami apie savo intymias vietas atsietai nuo savęs, tarsi jos gyventų visai atskirą gyvenimą, galime sukurti visai pikantišką situaciją. Kita vertus, tai nėra taip jau dirbtina – kartais vyrų mykoliukai iš tiesų elgiasi taip, tarsi nė neketintų paklusti savo teisėtiems šeimininkams. Nesant pakankamai erekcijai, frazė: „Jis atrodo kažkoks nusiminęs. Manau, reikėtų jį pralinksminti“ skamba kur kas geriau, nei: „Žiūrėk, tau visai nestovi. Gal padėti?“

Užmušančios kalbos

Tos pačios kalbos gali būti ir užvedančios, ir užmušančios – priklauso nuo to, kur ir kada pasakytos.
Vyrams neretai pristinga subtilumo pajusti, kada iš tiesų esi pribrendusi intymiam pokalbiui. Tuo metu, kai tavo galvoje sukasi mintys apie sergantį vaiką ar nemalonumus darbe arba visa suprakaitavusi bandai gaminti iš karto tris patiekalus, intymus šnabždesys „Išdulkinčiau tave“, gali priversti apsiašaroti: ką – dar ir jis?!

Vis dėlto dažniausia užmušančiais tampa vadinamieji mokomieji pokalbiai. Psichoterapeutas seksologas Viktoras Šapurovas teigia, kad seksualinis vyrų ego yra be galo jautrus, todėl kiekvieną kritinę pastabą turime įvynioti į vatą, parinkti tinkamą laiką – jokiu būdu ne sekso metu ir ne iškart po jo...

Jei sekso metu imsime partnerį kritikuoti ir mokyti, kaip derėtų toliau elgtis, galime užmušti jo norą mylėtis išvis. Sekso metu tinka vien pagyros: „Puiku, fantastiška, man patinka, kai tu tai darai...“ Galbūt padrąsinimai: „Greičiau, stipriau...“ Tačiau persistengti nevertėtų, nes vyras gali pasijusti tarsi niukinamas arklys.

Atviros kritikos turėtume vengti net ir po sekso. Vyrai yra itin pažeidžiami, kai kalbame apie jų pinigus ir seksualinius gebėjimus. Todėl anot seksologo, derėtų akcentuoti tai, ką jis daro puikiai ir tik puse lūpų duoti suprasti, kas tave erzina.

Ar verta kalbėti apie tai, kas baigėsi?
Kai kurie vyrai teigia, kad po sekso kalbėti apie seksą yra tas pat, kaip spausti greičio pedalą mašinai sustojus. Moterys jiems atsakytų, kad tai yra tas pats, kas pilti benziną į stovinčios mašinos baką. Taip, šiuo metu ji nevažiuoja, bet užtat su kokia jėga pilnu baku ji raus į priekį rytoj...

Kalbėdamiesi apie seksą po pasimylėjimo ilgesniam laikui išsaugome intymaus artumo nuotaiką. Jei išsyk po suartėjimo prabilsi apie tai, kad tau reikia naujų batų, vyras gali pamanyti, kad tik dėl jų ir mylėjaisi. Bet jei tikitės ditirambų savo seksualiniams gebėjimams, nurimkite. „Kalbant apie pačius vyriškojo orgazmo pojūčius, apibūdinimai svyruoja nuo „Ačiū, jie neblogi“ iki „Jausmas labai malonus“. Iš vyrų tikrai nesulauksite sapalionių apie „sielos krantan atsimušančias jūros bangas“, – teigia rašytojas Timas Dowlingas. Taip yra ne tik todėl, kad jų orgazminiai pojūčiai kur kas paprastesni nei mūsų, bet ir todėl, kad vyrams reikšti jausmus žodžiais yra gerokai sunkiau nei moterims.

Tačiau tegul ditirambų nesitiki ir jie ir neuždavinėja tokių kvailų klausimų, kaip: „Na, kaip?“ Tarsi tai, kas ką tik vyko, buvo jo solo programa, o ne darnus duetas. Dar kvailiau, kai jis klausia, ar pasiekei orgazmą. „Jeigu sekso metu, jis domėtųsi ne vien savo pojūčiais, iškart suprastų, pasiekiau aš orgazmą ar ne,” – tikina viena pažįstama. Paprasčiausia išeitis pradėti pokalbį po sekso – ne klausti, o konstatuoti. „Buvo nuostabu...“

Žodis – galingas ginklas. Juo galime ir nužudyti aistrą, ir prikelti ją iš numirusių. Akivaizdus pavyzdys – garsioji undinėlės istorija. Praradusi kalbos dovaną, ji prarado ir meilę. Nepadėjo nė puikiosios moteriškos kojos.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis