Ką apie mus pasako mūsų aprangos stilius?

Rūbai papasakoja daug – apie mūsų skonį, piniginės storį, užimamas pareigas. Vienaip rengiasi menininkai, kitaip – sekretorės, vienaip – gyvenantys nuo algos iki algos, kitaip – vartantys milijonus. Sužinokime, ką apie mus pasako mūsų aprangos stilius.

Bet atmeskime socialinius skirtumus ir žvilgterėkime giliau. Ką drabužiai sako apie mūsų charakterį, vertybes, svajones ir kompleksus? Suskirstome moteris į 6 pagrindinius tipus.

Savaitės skaitomiausi straipsniai:
- Netikėti gydytojo fitoterapeuto J. Ruolios patarimai
- Makiažas 30+ moteriai: triukai, kurie jaunina (VIDEO)
- "Auklė" po 20 metų: kaip šiandien atrodo legendinio serialo herojai

Karšta pupytė

Ji visada atrodo seksualiai – nesvarbu, kiek jai būtų metų, koks kūno sudėjimas ar kokia proga. Aukštakulniai bateliai, trumpas sijonėlis arba aptemptos kelnės, atviras dekoltė, raudonos lūpos – nesvarbu, ar eitų į pokalbį dėl darbo, ar į parduotuvę, ar į kalėdinį vaiko vakarėlį darželyje, karšta pupytė visada atrodo taip tarsi būtų susiruošusi į pasimatymą. Jei kas nors išdrįsta pasakyti jai pastabą, ji nuoširdžiai pasipiktina; „Ką, gal turėčiau užsimaukšlinti bulvių maišą? Nematau nieko bloga, jei moteris pabrėžia savo pranašumus.”

Corbis
Kas po tuo slepiasi? Ši moteris tiki, kad moteriškumas ir seksualumas yra sinonimai. Ji mano, kad grožis yra stiprioji jos pusė ir kad daugumai vyrų reikia „tik to“. Dažniausia taip rengiasi moterys, nelinkusios gilintis į save – neretai jos netiki, kad turi ir kitų privalumų. Vaikystėje tokios moterys arba buvo nuolat liaupsinamos dėl savo grožio ir laikomos princesėmis, arba priešingai – buvo bjaurieji ančiukai. Giliai viduje jos iki šiol niekaip negali patikėti, kad iš tiesų virto gražuolėmis gulbėmis, todėl jaučia poreikį tai kaskart įrodinėti.

Etikečių vergė

Jos dievina garsias etiketes. "D&G", "Chanel", "Burberry", "Prada", "Louboutin" – šie vardai skamba joms kaip gražiausia muzika. Apkaltintos snobizmu, jos paprastai ginasi sakydamos, kad garsūs vardai – tai gera kokybė, nors ir supranta, kad nėra tokios kokybės, už kurią vertėtų permokėti 10 ar net 100 kartų. Tiesą sakant, daikto kokybė joms nėra tokia svarbi kaip tai, ar jis madingas. Ne visuomet šios moterys etiketes linkusios demonstruoti kitiems – daugumai jų pakanka žinoti pačiai, kieno yra tas jos dėvimas juodas, niekuo neišsiskiriantis vardinis megztukas.

Shutterstock nuotr.
Kas po tuo slepiasi? Paprastai tokioms moterims trūksta pasitikėjimo savimi – jo suteikia vardiniai ženklai. Galėdama rengtis taip pat, kaip modeliai, žingsniuojantys podiumu, ir garsios pramogų pasaulio žvaigždės, etikečių vergė jaučiasi tarsi būtų viena iš jų. Esminė šių moterų problema – nesugebėjimas įvertinti savo potencialių galimybių.

Skudurinė onutė

Jos spinta lūžte lūžta nuo drabužių, tačiau apsirengti ji neturi kuo. Ir tai nėra atsikalbinėjimas – iš tiesų dažniausia tarp tos gausos nėra nė vieno padoraus, jai tinkančio drabužio. Skudurinė onutė viską kaupia – pradedant studijų laikų džinsais, baigiant nėščiosios sarafanu. Dauguma jos drabužių jau seniai išėję iš mados, per maži arba per dideli, tačiau išmesti jų nekyla ranka. Nepaisant to, spinta nuolat pasipildo naujomis „kolekcijomis“ iš dėvėtų rūbų parduotuvių.

Shutterstock nuotr.
Kas po tuo slepiasi? Chaosas spintoje paprastai atspindi chaosą jos gyvenime. Tokios moterys dažniausiai yra neryžtingos, joms labai sunku priimti sprendimus, atsisakyti nemėgstamo darbo, išsiskirti su nemylimu vyru. Nors dažniausia jaučiasi taip, tarsi būtų įstumtos į kampą, jos niekaip nesiryžta žengti žingsnio į priekį ir iš viso to išsilaisvinti.

Amžinai jauna

Aptempti džinsiukai, pūsti sijonukai, „konversai“, trumpos palaidinės, papuoštos linksmu zuikučio piešinėliu, ir dvi žavios surištos kasytės... Visa tai, žinoma, puiku, kai tau 15 metų, bet gana juokinga, kai 45-eri arba 60. Neretai atrodo, kad šios moterys skolinasi drabužius jau net ne iš savo dukros, o iš anūkės spintos. Sulaukusios pastabų, paprastai pasipiktina ir atšauna neketinančios pirma laiko savęs marinti. Ir dar priduria: „Svarbiausia, kaip jaučiuosi širdyje!“

Shutterstock nuotr.
Kas po tuo slepiasi? Madingi ir stilingi, bet pernelyg jaunatviški drabužiai rodo baimę pasenti. Jie skirti apgauti ne tiek aplinkinius, kiek save pačią – jei dar telpi į jaunystės laikų džinsus, kokia gali būti senatvė? Gal išvis esi nemirtinga? Kas kita, jei moteris įstringa kuriame nors savo jaunystės dešimtmetyje – šukuojasi, rengiasi, dažosi taip, kaip buvo įpratusi, tarkim, 1980-aisiais. Taip stengiamasi grįžti į laimingiausius savo metus – užuot gyvenusi dabartimi, ji gyvena praeitimi. O ateities veikiausiai išvis nemato.

Nuobodžiai vienoda

Atrodo, kad šio tipo moterims visiškai nesvarbu, kaip jos atrodo. Būtent jos labiausiai ir mėgsta pabrėžti, kad „sutinka pagal rūbą, bet palydi pagal protą“. Joms tikra kančia apsipirkinėti, tai supranta ne kaip malonią pramogą, o kaip sunkų darbą, kurį privalai atlikti, jei nori atrodyti bent jau padoriai. Galėtų taip ir nevargti – dažniausia po šio žygio jų spinta pasipildo 25-tais baltais marškinukais, 15-tomis pilkomis arba juodomis kelnėmis ir 10-tuoju juodu švarkeliu. Skirtumus tarp šių ir praėjusio sezono drabužių paprastai pastebi tik jos pačios.

Shutterstock nuotr.
Kas po tuo slepiasi? Gali būti, kad nieko paslaptingo čia nėra – yra žmonių, kurie išties neteikia didelės reikšmės daiktams ir randa kur kas įdomesnės veiklos nei trainiojimasis po parduotuves. Drabužis jiems reikalingas tik tam, kad šildytų ir pridengtų nuogumą. Bet taip dažniausiai elgiasi vyrai – tarp moterų tokių abejingųjų savo išvaizdai nėra labai daug. Toks atsainus požiūris į aprangą neretai rodo moters kompleksus – arba ji nesijaučia verta gražių drabužių, arba pati nemano esanti pakankamai graži, kad reikėtų atkreipti į save dėmesį. Gali būti ir auklėjimo problema – jei tėvai nuolat priešino sielą ir kūną, pastarojo puoselėjimas moteriai gali atrodyti gėdinga tuštybė.

Mamytė

Ji visada rengiasi labai patogiai – džinsai, sportiniai bateliai, medvilniniai marškinėliai, striukė. Svarbiausia, kad drabužiai nevaržytų judesių ir būtų lengvai prižiūrimi. Tokia apranga išties labai patogi, kol augini kūdikį ar ikimokyklimnio amžiaus vaiką, tačiau įprasto savo garderobo tokios moterys nekeičia net vaikui suaugus ir išėjus iš namų, kai rizika būti apdrėbtai manų koše jau seniai praėjusi.

Mama su kūdikiu
Mama su kūdikiu
Žurnalas "Cosmopolitan"
Rengtis patogiai stengiasi dauguma žmonių, todėl mamytės gatvėje neišsiskiria iš minios. Kas kita, kai joms tenka spraustis į kostiumėlį darbe arba kokteilinę suknelę einant į vakarėlį. Dažniausia jos stengiasi išsisukti viena privaloma detale (švarkeliu ar aukštakulniais), kad likusį derinį išsaugotų nepaliestą.

Kas po tuo slepiasi? Būtent šitų moterų vyrai dažniausiai ir skundžiasi, kad susilaukus vaikų, žmonos dėmesys jam ir seksui sumažėjo iki minimumo. Motinystė patenkina svarbiausią jų poreikį – tarnauti kitiems. Kai vaikai užauga, jos vis tiek randa kam tarnauti – tam ir reikalinga patogi apranga, kad visada galėtum atlėkti į pagalbą, vos tik kam nors jos prireiks. Svarbiausia šitų moterų problema – tikrųjų savo poreikių ir seksualumo ignoravimas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis