Vyrai, nuo kurių reikia bėgti

Psichologo tyrimai + tikros moterų istorijos.

Savaitės populiariausi:
- Grikių – kefyro dieta ir minus 14 kilogramų per 2 savaites
- 9 kasdienių įpročių, kurie sendina
- Tinginių cepelinai
- Soda grožiui - ir dantims balinti, ir inkštirams šalinti

Yra tokie tipai vyrų, kurių nei viena, net pati protingiausia, moteris nepakeis. Bet mes taip dažnai sau pažadame, kad daugiau jo baisus elgesys nebepasikartos...

Kokių vyrų reikia vengti ir kaip juos atpažinti?

Kolekcionierius

Jo liežuvis puikiai pakaustytas, jis moka save prisižiūrėti, jo žavesys lygis pranoksta visas ribas ir jis turėjo tiek daug moterų... Mes dažnai įsimylime šiuos patyrusius donžuanus ir tikimės užimti jų gyvenime laisvą donos Anos vietą: juk, kad ir koks neištikimas jis bebūtų, anksčiau ar vėliau jam kils noras sustoti? Be to, mėgėjai kolekcionuoti puikiai išmano moterų psichologiją ir sugeba veikti visais „frontais“: manipuliuodami gailesčiu ir baimėmis, motinišku instinktu, klasikiniu moterišku pasiaukojimu.

Bet! Žmonės nesikeičia... Ir, jei jo santykių biografijoje yra dešimtys neištikimybių ir jo telefonas perpildytas visokių „zuikučių“ ir „saulučių“, laikas tau pasipustyti padus.

Julija, 29 m. : „Būdama studentė susitikinėjau su vienu tokiu „kolekcionieriumi“. Pagrindinis instituto gražuoliukas (ji tikrai toks buvo) ir aš, kaip jo draugė, jusdavau pavydo žvilgsnius. Laimei, viskas baigėsi kartu su diplomu, bet kažkada nutariau pasidomėti jo likimu ir įlindau į socialinius tinklus. Po trumpo susirašinėjimo viskas paaiškėjo: jis taip ir neturėjo nė vienų normalių santykių, nieko niekada nemylėjo ir dar pigiai bei juokingai bandė mane sužavėti. Manau, kad jis tiesiog nemoka būti sąžiningas su moterimi – štai kur jo problema“.

Manipuliatorius

Po pirmojo pasimatymo jis išlaukė porą dienų ir tik po to apsireiškė, paslaptingai įdėmiai žvelgė į akis, o po to per vakarėlį nusisukdavo, tarsi būtumėme nepažįstami, dingdavo ir pasirodydavo, kritikuodavo ir apiberdavo komplimentais, žodžiu, žaidė „karšta-šalta“... Su tokiu tikrai gerai nebus.

Medžiotojo ir grobio žaidimas retai baigiasi rimtu romanu: žmogus išlaikys tokias manieras, o ir santykiai kitokie nebus. 

Rita, 30 m.: „Kartas nuo karto man pasitaikydavo vyrai, su kuriais viskas ėjosi sklandžiai: pasimatymai, skambučiai, planai, perspektyvos. Bet kažkuriuo momentu užsinorėjau emocinio adrenalino ir aš ėmiau bendrauti su „lemtingu“ vyru. Vidury nakties bėgdavau į pasimatymus, praradusi apetitą laukdavau skambučio, ėjau iš proto... Bet galiausiai atsipeikėjau: vietoj sveikų santykių aš sąmoningai įstūmiau save į meilės priklausomybę“.

Tironas

Tai stipri asmenybė, sugeba prisiimti atsakomybę, priimti sprendimus ir ginti! Bet kas vyksta toliau? Štai jis primygtinai reikalauja, kad tu išeitum iš darbo („Aš gi labai gerai uždirbu, mums abiems užteks!“), tikrina tavo susirašinėjimo istoriją („Na, mes gi juk pasitikime vienas kitu!“) ir stengiasi atitolinti tave nuo draugų („O kam tau dar kažkokie artimi žmonės, jei esu aš?“).

Oksana, 37 m.: „Aš turėjau labai griežtą tėvą ir, turbūt todėl aš dažnai susidėdavau su tironais. Maniau, kad mylintis vyras kontroliuos, pavyduliaus, laikysis savo nuomonės ir vers gyventi pagal jo pasaulio suvokimą. Laimei, netrukus paaiškėjo, kad mano charakteris yra labai stiprus: manęs taip lengvai nepalauši. Dabar aš esu laiminga su iš tikrųjų stipriu partneriu: jis taip savimi pasitiki, kad negaiš laiko savo taisyklių įtvirtinimui ir tiki mano pasirinkimo laisve“.

Nevykėlis

Mes puoselėjame iliuzijas, kad nedirbantis ir savęs nerealizavęs suaugęs vyras – tai užslėptas Romanas Abramovičius. Vis dėlto, kad ir kaip sunku būtų pripažinti, 30-metis bedarbis, sulaukęs 31 m., milijonieriumi netaps.

Tačiau kalbėdami apie nevykėlį turime omenyje ne pajamų lygį, o tam tikrą charakterio būdą. Nevykėliui patinka teisinti savo neveiklumą kokia nors keista ideologija, pvz., „visi turtingi – vagys“, ir jis tiki saldžiomis pasakomis, kad, nepaisant visko, jį turi mylėti.

Žinoma, ne visi gali pasigirti protu sunkiai suvokiama karjera ir įspūdinga sąskaita. Visgi nevykėliai skiriasi tuo, kad pavydi kitiems sėkmės, visų ir visko neapkenčia, nepasitiki savimi ir tiesiog nemoka uždirbti pinigų. Net ir kukliausių.

Monika, 43 m.: „Visus 5 santuokos metus laukiau, kol vyras staiga atsitokės, ateis į protą ir pradės uždirbti pinigus. Bet savo elgesiu aš išauklėjau patį tikriausią Alfonsą, kuris paskutiniaisiais metais gyveno ir maitinosi tik mano sąskaita. Vienos draugės sakė, kad reikia versti jį ką nors daryti, kitos tikino, kad rezultatų pasieksiu meile ir palaikymu, bet aš supratau, kad geriau yra tiesiog nesusidėti su „lūzeriais“: mes juk vertos geriausių“.

Problemiškas

Su ta jis išsiskyrė, nes ji išvažiavo dirbti į JAV, su kita – nes jo nepripažino jos tėvai, o štai, va, toji jam buvo neištikima. Jam jau gerokai „virš...“, tačiau jo „sąskaitoje“ – nė vieno sėkmingo romano. Keistas jo elgesys ir liūdna meilės santykių biografija praskleis paslapties šydą: su juo toli gražu ne viskas yra gerai.

Nijolė, 40 m. : „Ne per seniausiai įsimylėjau vyrą, kuris sužavėjo ir apžavėjo, bet buvo labai, labai sudėtingas. Jau po mėnesio pajutau atsidūrusi nuolatiniuose santykių aiškinimuose, nesusipratimų sprendimuose... Kažkokius menkus mano poelgius jis laikė būdu skaudinti mane, pats elgėsi neadekvačiai, be priežasties pavyduliaudavo... Aš jau išsiskyriau su juo, tačiau mano atminty vis dar gyvi tie aiškinimaisi. O, va, gerus dalykus, kad ir kaip besistengčiau, prisiminti sunku“.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis