10 dažniausiai pasitaikančių klaidų, kurios trukdo sukurti laimingus santykius

Psichologai tvirtina: klysta visi ir tai absoliučiai normalu bei natūralu. Svarbu pasistengti ištaisyti padėtį, nelaukiant, kol pasekmės pasieks katastrofos mastą.

Kaskart, kai santykiuose su partneriu bręsta problemos, mes kažkodėl nesusimąstome apie tai, kad jo elgesį galėjo paskatinti kažkokie mūsų poelgiai ar žodžiai. Kodėl nepasisemiam jokios patirties iš konfliktų ir išsiskyrimų, nesusimąstome apie pirmines jų priežastis? Dažnai santykiuose žengiam neteisingus žingsnius ir sulaukiame netikėtos reakcijos iš vyrų. Surinkome 10 dažniausiai pasitaikančių klaidų, kurios trukdo sukurti laimingus santykius.

1. Skubinti įvykius

Mėgaukitės bendravimu su partneriu, vaikščiokite į pasimatymus, bet neskubinkite įvykių. Nepervežkite į jo butą savo knygų kolekcijos ir nemėginkite pakeisti užuolaidų jo virtuvėje po trečio pasimatymo. Mėginimą sukurti jaukumą viengungio irštvoje vyras gali traktuoti kaip pasikėsinimą į jo nepriklausomybę. Būkite kantri.

2. Palikti santykius savieigai

Neatsipalaiduokite. Klaidinga manyti, kad partneris niekur nedings. Nuvalkiotas ir visiems žinomas faktas, kad vyras yra medžiotojas. Kai tik jūs pakliuvote į jo tinklus – medžioklė baigta. Nepaverskite romantikos nuoboduliu. Išlikdama kartais neprieinama ir šiek tiek paslaptinga, pakurstysite vyro susidomėjimą. Vyrams įdomios ne tos moterys, kurios verkia į ragelį ir laukia skambučio, o gerbėjais apsuptos laimingos ir patenkintos merginos.

3. Nuolat jį kritikuoti

„eDarling“ psichologų atliktų tyrimų duomenimis, nepaisant paplitusių klaidingų įsitikinimų, skausmingiausiai suvokiame kritiškas pastabas, išsakytas artimųjų, draugų ar šeimos narių. Niekada, ypač viešai, nesišaipykite iš savo partnerio, nebūkite su juo familiari. Jei susipykote, neskųskite jo visiems bendriems pažįstamiems. Jūs netrukus susitaikysite, o aplinkiniai dar ilgai prisimins tai, ką jūs susinervinusi prikalbėjote. Žavėkitės savo vyriškiu ir tikėkite juo – niekas taip neįkvepia stipriosios lyties, kaip susižavėjęs jo širdies damos žvilgsnis.

4. Per dažnai kalbėti apie bendrą ateitį

Neverta nusibosti jam pokalbiais apie tai, jog nuo septynerių metų žinote, kaip turi atrodyti jūsų vestuvinė suknelė, ir kokie bus penkių jūsų vaikų vardai. Tačiau jei jūs jau seniai kartu, o jis vis dar nemąsto apie bendrą ateitį, tiesiai paklauskite apie jo ketinimus. Jei partneris atvirai prisipažįsta, jog neketina jūsų vesti – nutraukite tokius santykius. Vargu ar jis pakeis savo nuomonę – reiškia, tai ne jūsų žmogus.

5. Naudoti seksą kaip ginklą

Daugelis moterų seksą naudoja kaip manipuliacijos priemonę. Negalima atsisakyti mylėtis su vyru priklausomai nuo to, kaip jis elgėsi. Garsi amerikiečių psichologė ir santykių konsultantė Barbara De Angelis tvirtina, kad „seksas vyrui yra labai svarbi emocijų išraiškos forma. Tai savotiškas būdas pasiūlyti save tikintis, kad jis bus priimtas fiziškai ir emociškai... Jis jums siūlo daugiau, nei seksą. Jis tarsi sako: „Prašau, priimk mane“. Barbara siūlo niekada nenaudoti sekso kaip manipuliavimo priemonės – tai gali giliai įžeisti jūsų partnerį ir pabloginti santykius.

6. Visiškai jame ištirpti

Pamiršdama savo poreikius ir interesus, nustojusi bendrauti su draugais jūs toli gražu netampate įdomesnė savo partneriui. Kai susipažinote, jūs buvote savarankiška, nuostabi nepažįstamoji, kurios gyvenimas kupinas įvykių, ir būtent tokia mergina jį sužavėjo.

7. Tyliai įsižeisti

Jei jūsų vyriškis – ne ekstrasensas ar telepatas, didelė tikimybė, jog jis ilgai nesusigaudys, kodėl jūs ant jo pykstate. O jūsų mestelėta frazė „Pagalvok pats“ tik supykdys jį. Vyrai linkę kalbėti aiškiai ir apie esmę. Ramioje aplinkoje pasakykite jam, kas būtent jums nepatinka. Nevartokite frazių „Tu visada taip“ bei „ir vėl tu...“ Jei jums kažkas nepatinka, iš karto išsakykite, ką jaučiate.

8. Klausinėti apie buvusias

Dar niekam niekada nepasidarė geriau sužinojus, kad karštai mylimo vyriškio gyvenime buvo kokia nors Rūta – meilės deivė, ir sriubų virimo meistrė. Žinoma, galima ir reikia kalbėti apie praeitį, apie pamokas, kurias gavote buvusiuose santykiuose, tačiau aptarinėti asmeninių buvusių partnerių savybių psichologai nerekomenduoja.

9. Negerbti asmeninės erdvės

Visi santykiai yra grindžiami pasitikėjimu. Kad ir kaip stipriai jūs vienas kitą mylėtumėte, visą laiką būti kartu yra sudėtinga – kiekvienam iš jūsų būtina asmeninė erdvė, kur galima pabūti su savimi. Niekada netikrinkite svetimo telefono, elektroninio pašto ar pranešimų socialiniuose tinkluose. Kartą ir visiems laikams nuspręskite, kad pasitikite savo partneriu.

Nepavyduliaukite draugams, pomėgiams. Verčiau pasistenkite daugiau apie juos sužinoti. Jei jūsų partneris palaiko santykius su šiais žmonėmis, reiškia, jie tikrai įdomūs. Jūsų partneris gerai supranta žmones – kitaip jis nebūtų išsirinkęs jūsų, tiesa?

10. Nebetikėti santykių ateitimi

Kai tik nustojate tikėti šviesia dabartinių santykių ateitimi, kažkur pasaulyje miršta mažas pūkuotas triušiukas. O jei rimtai, sunkumų iškyla bet kokioje sąjungoje. Neleiskite, kad emocijos nubrauktų visas gražias akimirkas. Nenuleiskite rankų – susitelkite į visa tai, kas jūsų santykiuose buvo gero ir kovokite už savo laimę.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis