Mokslininkai nustatė, su kokiomis moterimis vyrai nesiskiria

Sužinokite, kokios moterys dar prieš 50 metų didino skyrybų grėsmę.

Aukštas išsilavinimo lygis nuo XXI amžiaus padėjo sumažinti skyrybų tikimybę. Tokią išvadą pateikė amerikiečių psichologai, išnagrinėję 1950-2009 metais vykusių skyrybų statistiką, pranešą „American Sociological Review“.

Praėjusiame amžiuje, 50-aisiais, JAV vyravo štai toks tradicinis šeimos modelis: vyras dirba, žmona rūpinasi namais ir vaikais. O tuo laiku neilgai trunkančios santuokos su labiau išsilavinusiomis moterimis, pasak sociologų, būdavo aiškinamos vyrų baime prarasti savo pranašumą šeimoje.

Nežiūrint feministinių judėjimų ir kovos už moterų teises, vis tik 1960-1970-aisiais vyrai rinkosi mažiau išsilavinusias moteris. Tada vedybos su išsimokslinusiomis moterimis net 34 procentais dažniau baigdavosi skyrybomis.

80-ųjų viduryje amerikietės aukštojo mokslo diplomus ėmė gauti dažniau nei vyrai. Tokia tendencija išliko iki pat šių dienų. Tokiu būdu 2005-2009 metais jau 60-yje procentų šeimų labiau išsilavinusios buvo moterys.

Tokių santuokų stabilumas nesiskiria nuo statistinio vidurkio. Todėl sociologai daro išvadą, kad nuo 1990-ųjų vidurio moterų išsilavinimas nebekėlė rizikos santuokai.

Skaitykite Moteris.lt naujienas ir savo išmaniajame telefone. Parsisiųsti programėles: „iPhone“; „Android“. Sekite mūsų naujienas ir Facebooke!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis