Pamilau donžuaną ir niekaip negaliu jo palikti. Pataria psichologė

Skausminga situacija, kaip moteriai iš jos kapanotis?

Populiariausi šių dienų straipsniai:
- 5 stiliaus idėjos išraiškingų figūrų moterims (FOTO)
- Kaip jaukiai ir patogiai įsikurti mažoje erdvėje
- Kokia spalva, atliekant makiažą, visiškai netinka vyresnėms moterims
- Medus – ideali kovos su antsvoriu priemonė
- Kiaulienos dešrelės su raugintais kopūstais

„Esu našlė, auginu tris vaikus, iš kurių viena – dukra jau pilnametė. Dabartinį savo draugą sutikau prieš dvejus metus. Vos tik pamačius jo akis, man išslydo žemė iš po kojų. Nenorėjau, kad jis tai pastebėtų, vengiau akių kontakto, bandžiau atrodyti šalta, neprieinama. O gal net tokia ir buvau. Tačiau jis savo šiltomis rankomis, švelnumu sugebėjo ištirpdyti mano ledus. Buvau apsvaigus iš meilės, pati laimingiausia, tiesiog krykštavau kaip kūdikis jo draugijoje, dėmesy. Buvau labai laiminga. Kalbėjome apie vestuves, kad būtų smagu matyt šalia gulintį vaikelį, bet man kažkas nedavė ramybės, kažkas tokio, ko net negaliu įvardint...

Pradėjau lįst į jo asmeninę erdvę, pradėjau kažko ieškot. „Skype“ radau žinutes, rašytas buvusioms draugėms. Mane tas labai įskaudino, pasakiau jam, bet jis išsigynė, jog taip darė tyčia, norėdamas mane patikrint. Bėgo laikas. Aš nerimau. Socialiniam tinkle, kur, žinojau, lankosi, užkalbinau jį ir pradėjau flirtuoti. Jis užkibo, paprašė mano telefono, nežinodamas, kad tai aš.

Susitariau su drauge ir daviau jos numerį. Jis jai skambino, flirtavo ir tai darė ne kartą. Tačiau nenorėdama manęs skaudinti, draugė užbaigė šią istoriją labai greitai. Bet tai dar ne viskas. Sužinojau, kad jis turi moterį. Nežinau, kiek rimta ta pažintis, bet žinau, kad jis jai skambina keletą kartų per dieną, anksti ryte, vakare prieš miegą, per dieną po kelis kartus.

Pokalbiai ilgi, net po pusę valandos. Norėjau užbaigt visą šią mūsų istoriją, pasakiau, kad viską žinau, kad noriu ramiai išsiskirti. Tačiau jis tvirtina, kad nieko tarp jo ir jos nėra, kad tai – tik žaidimas, nieko verti santykiai. Ir vėl sustojau. Gyvename toliau, jau treti metai.

Tačiau viskas stovi vietoje, neliko kalbų apie bendrą gyvenimą, ateitį ar vedybas. Gyvenu ir niekaip negaliu atsakyt pati sau – kodėl? Turiu, kur išeiti, turiu darbą, pinigų uždirbu pati, bet kodėl negaliu apsispręst ir būt ryžtinga? Vis galvoju, kad galbūt kažkas pasikeis.

Ar verta tikėtis kažko, kaip gaučiau kažkokią bent mažiausią užuominą, kuri padėtų žengti į priekį. Jei atvirai, nebegaliu būt tokia, kokia buvau, nebegaliu tikėt juo ir išvis nebetikiu bendra mūsų ateitimi. Neliko nieko, nors jis jaučiasi lyg nieko nebūtų buvę. Tačiau kas mane laiko?“ Virginija

Konsultuoja psichologė Kristina Jankūnienė.

Yra senas posakis: „Su mumis elgiasi taip kaip leidžiame su mumis elgtis“. Pirmas klausimas, kurį vertėtų užduoti pačiai sau: „Kodėl aš leidžiu, kad tas žmogus taip elgtųsi su manimi?“
Atsakydama sau į šį klausimą daug sužinosite apie save (aišku, jei tai bus nuoširdus atsakymas).
Paklauskite savęs: „O kaip aš pati save vertinu?“.

Kaip jūs pasitikite savimi? Ką jūs gaunate ir ką prarandate šiuose santykiuose? Ir ar tai verta? Kuo jums naudinga tai, kad jūsų draugas elgiasi būtent taip?“ (taip, sutinku, keistai skamba kausimas).
Ir dar būtinai paklauskite savęs: „O kokių santykių aš norėčiau ir dėl ko aš būtent tokio bendravimo neturiu?“.

Jūsų laiške dažnai kartojasi žodžiai „kažkas“, „kažkaip“. Deja, stebuklų nebūna. Kažkas ir kažkaip savaime nepasikeis. Todėl laukti pasikeitimų be veiksmų ir pastangų tikrai neverta. O ką ir kaip norite keisti, žinoti turite tiktai jūs. Kaip pasiekti tai, ko norite? Čia jau kita tema, kitas pokalbis.

Vienareikšmiškai galiu pasakyti, kad jeigu jūsų netenkina tai, ką turite dabar, neverta daugiau su tuo taikytis ir laukti pasikeitimų, kurie ateis savaime.

Ar jūs pati save mylite? Jei taip, už ką mylite? Jei ne, kodėl nemylite?

Ir žinoma pasiekti norimą tikslą efektyviau ir greičiu galima su specialisto pagalba. Sėkmės!

Sužinokite portalo naujienas pirmieji ir skaitykite žurnalą "Moteris"! Trims portalo skaitytojams, užpildžiusiems anketą, dovanosime 3 mėn. žurnalo "Moteris" prenumeratą.


Skaitykite Moteris.lt naujienas ir savo išmaniajame telefone. Parsisiųsti programėles: „iPhone“; „Android“. Sekite mūsų naujienas ir Facebooke!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis