5 priežastys, kodėl vyras nenori sekso

Mes, moterys, vis dėlto esame nelogiškos būtybės. Vengti artumo su vyru mums visiškai natūralu, bet kai mylėtis atsisako jis – tai skamba kaip įžeidimas ir turi nemalonią potekstę.

Nenorėdamos aiškintis priežasčių, klijuojam mylimajam įžeidžiančias etiketes, o mūsų pasitikėjimas savimi vysta kaip nelaistoma gėlė. O juk vertėtų išsiaiškinti – kodėl vyras nenori sekso?

Dar neseniai buvo manoma, kad normalūs vyrai kaip patinai mąsto vien tik apie seksą, o padorios moterys vengia vykdyti santuokinę pareigą, prisigalvodamos įvairių dingsčių – nuo kritinių dienų iki galvos skausmo. O dabar akcentai pasikeitė. Intymumo vis labiau vengia vyrai. Statistiškai, 62 proc. vyrų sekso atsisako dažniau, nei jų gyvenimo draugės, o 42 proc. vyrų mylisi tik kartą per dvi savaites. Tokie duomenys gauti atlikus socialinę apklausą Didžiojoje Britanijoje. O juk seksualinis nepasitenkinimas gali tapti skyrybų priežastimi. Kodėl vyrai atšalo?

1 priežastis: darboholikams sekso nereikia

Įtemptas darbo grafikas, stresai, pervargimas – tai mums trukdo visose gyvenimo sferose. Būtent dėl jų nebelieka jėgų ir laiko draugams, vaikams ir net seksui. Kodėl jūs manote, kad vyrai yra išimtis? Juos taip pat veikia pervargimas ir stresas. O jei jūsų vyriškis ne samdomas darbuotojas, o turi savo verslą... Tokiu atveju darbas jam daug reiškia, ir atima nemažai jėgų. Tai jo kūdikis ir jis jaučia atsakomybę už savo darbuotojus, net jei jo įmonė ir nedidelė. Todėl ištikus krizei darbe visi kiti reikalai nustumiami į antrą planą. Koks dar seksas, kai jo gyvenimo veiklai iškilo grrėsmė? Tokiu atveju nepadės nei gražus jūsų apatinis trikotažas, nei striptizas – atsipalaiduoti lovoje jam vargu ar pavyks. Jei darbe jis reguliariai patiria stresą, anksčiau ar vėliau nukenčia net ir labai atsparaus vyro nervų sistema. O nervinis išsekimas gydomas ligoninėje, o ne su “medicinos sesele” savo lovoje.

Išeitis: Jei jūsų mylimojo seksualinis potraukis sumažėjo dėl nuolatinių apkrovų darbe ir nesibaigiančio streso, geriausias būdas sutvarkyti asmeninį gyvenimą, atgauti jėgas ir sveikatą – išsiųsti jį atostogų. Gerų atostogų receptas paprastas – visus darbus paliekame namie, kompiuterį ir kitas ryšio su išoriniu pasauliu priemones taip pat. Kelionėje visiškai pakanka mobiliojo telefono ir fotoaparato. Svarbiausia – ištraukti savo vyriškį iš streso ir rūpesčių kupinos kasdienybės, kiti malonumai ateis savaime. Pakeitęs aplinką į romantiškesnę žmogus paprastai atpalaiduoja ir yra pasirengęs seksualiniams eskperimentams. Pasitelkite fantaziją ir būkite kantrios.

2 priežastis: seksui trukdo liga

Greičiausiai jus tai nustebins, bet sprendžiant iš socialinių tyrimų, Europoje viena pagrindinių priežasčių, kodėl sumažėja vyrų seksualinis potraukis, yra tai, kad jie vartoja antidepresantus. Pasirodo, stipriosios lyties atstovai, jausdami nepakeliamą kasdienybės naštą, mėgina pabėgti nuo streso gerdami vaistus. O bandydami tokiu būdu pabėgti nuo depresijos jie patiria problemų seksualinėje sferoje. Vieną gydo, kitą žaloja. Be to, statistiškai, dauguma hormoninių sutrikimų ir širdies ligų neišvengiamai atsiliepia seksualiniam vyro aktyvumui.

Išeitis: ligas, žinoma, reikia gydyti. Kaip yra žinoma, dauguma vyrų nemėgsta lankytis pas gydytojus ir vizitą atideda iki paskutinės minutės. Sunegaluoti gali ne tik širdis, bet ir organai žemiau juosmens. Tad jei įtariate, kad kažkas ne taip, nors vyras ir nesiskundžia sveikata – pačios užrašykite jį pas gydytoją. Ir, jei reikės, nutempkite jėga!

3 priežastis: technika sugadina seksą

Planšetiniai, nešiojamieji ir stacionarieji kompiuteriai, televizoriai, telefonai, žaidimų pultai ir panašūs technikos stebuklai šiandien – tikri laisvalaikio rijikai. Prisėdę penkioms minutėms pasitikrinti pašto dažnai nė nepastebime, kaip pralėkė valanda. Jei jūsų vyras negali netikrinti pašto ar neskaityti pranešimų socialiniuose tinkluose, reiškia, jis įgijo tikrą priklausomybę nuo įrenginių ir tiesiog pamiršta, kad reikėtų skirti laiko ir kitoms gyvenimo sritims. O naktį atsiplėšęs nuo ekrano, suprantama, tenori tik miegoti. „Rytoj, rytoj, mieloji“, – pavargęs šnibžda jis. O rytoj viskas vėl kartojasi.

Išeitis: susitarkite, kad kiekvienaas iš jūsų vakare turi vieną valandą visokiems internetiniams reikalams. Kelias dienas per savaitę visiškai pailsėkite nuo technologijų. Pamatysite, kiek laiko padės sutaupyti tokia „interneto dieta“. O kam skirti sutaupytą laiką jūs, tikriausiai, ir taip žinote. Pervilkite patalynę, pasitieskite satino paklodę, dviese įsisupkite į pledą ir pilką kasdienybę gydykite ryškiomis seksualinėmis fantazijomis.

4 priežastis: jūs pati

Taip, priežastis, kodėl vyras nenoriai eina miegoti, užtrunka vakarais darbe ir nesiekia artumo, gali slypėti daug arčiau, nei manėte. Jo atšalimo priežastis gali būti ir perdėtas moters seksualinis aktyvumas, ir jos abejingumas. Intymaus artumo vyras kaip ir moteris gali vengti kai trūksta dvasinio artumo, pasitikėjimo ir abipusio supratimo. Tokiu atveju prieš sprendžiant seksualines problemas būtina išanalizuoti santykius. Galbūt jūs manote, kad kivirčai ir karštas santykių aiškinimasis tik kursto aistrą santykiuose? O jūsų vyras, greičiausiai, viską mato kitaip. Nuolat ujate vyrą – tuomet nesistebėkite, jei jis vieną dieną jums ryžtingai tars „Ne“. Be to, kaip nekeista, nuolatinis rūpinimasis taip pat gali sugadinti lovos reikalus. Jei nuolat klausinėsite: „Ar mažasis meškiukas rado kepurę?“, anksčiau ar vėliau galite virsti šio meškiuko mama. O jei meškiukas sveiko proto, antros mamos, juolab lovoje, jam tikrai nereikia.

Išeitis: pamirškite kraštutinumus – nekaupkite seksualinių jėgų savaitgaliui, Valentino dienai ar Bastilijos paėmimo dienai, tačiau versti mylimąjį kas naktį lysti po antklode taip pat ne pati geriausia idėja. Kasdienis seksas vyrui gali greit įgrįsti, o prie atsisakymų jis greit pripras ir apskritai jūsų nebevertins kaip geismo objekto. Geriausia ieškoti aukso vidurio, tačiau svarbiausia ne susidaryti „kūniškų treniruočių“grafiką, o sukurti kuo palankesnes sąlygas, kad intymus artumas būtų aistringa, o ne priverstinė pareiga. Auklėtojos sindromo reikėtų atsikratyti – stebėkite save, nustokite už savo vyriškį daryti visokias smulkias užduotis, galvodamos, kad jis gali viską sugadinti. Lai gadina, kai 10 kartų viską padarys ne taip, 11-tą taps bet kokio klausimo profesionalu. Jei sulaukusio 30-40 m. jo niekas taip ir neišauklėjo kaip vyro, atėjo laikas leisti jam auklėtis pačiam, o ne kultivuoti jo berniukišką silpnumą.

5 priežastis – seksas yra, bet ne su jumis

Priežastis šiek tiek panaši į aprašytą prieš tai, tik jau užleista jos forma. Vaikystėje visi berniukai, iki soties prisižaidę su mėgstama mašinyte (lėktuvėliu, sunkvežimkiu, paspirtuku...), greitai pakeisdavo savo aistros objektą kuo nors labiau intriguojančiu. Berniukams augant, įpročiai išlieka. Jei vyrui atsibosta seksas su viena moterimi, jis ją pakeičia kita. Galbūt judviejų santykiuose intymumo trūksta dėl vienos paprastos priežasties – jūsų vyras turi kitą moterį.

Išeitis: būtent šią priežastį pašalinti sunkiausia. Gražus apatinis trikotažas, striptizas ir kiti klastingos gundytojos atributai šiuo atveju nebus veiksmingi. Šios problemos šaknys glūdi daug giliau, ir ją reikia spręsti kardinaliai. Jei nenorite atlikti antraplanio vaidmens – nebijokite ryžtingai atsisveikinti su atgyvenusiais santykiais, kuriuose net ir sekso nebeliko. O jei priimate tokias žaidimo taisykles, galite drąsiai ieškotis meilužio – ne iš keršto, o būtent rūpindamasi savimi, savo fizine ir psichologine gerove. Taip išsaugosite savivertę ir gerą nuotaiką!

Linkime, kad nei jums, nei jūsų mylimam vyriškiui niekada neskaudėtų galvos. O jei suskaustų, gydykitės ne tabletėmis, o senu patikrintu metodu – aistringomis meilės scenomis!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis