20 taisyklių, kurios padės išsaugoti ir pagerinti santykius su mylimu žmogumi

Visi mes norime mylėti ir būti mylimi, bet ne visiems tai pavyksta. Kodėl?

Į šį klausimą padės atsakyti psichologai, kurie sudarė taisyklių sąrašą. Šių taisyklių būtina laikytis, norint išsaugoti ir pagerinti santykius su artimu žmogumi.

1. Turėtumėte žinoti, ką antroji pusė galvoja apie jūsų santykius. Juk nenorite įsimylėti tą, kuris nesiruošia būti jums atviras?

2. Nepainiokite meilės ir sekso. Santykių pradžioje seksas ir aistra dažnai klaidingai laikomi meile.

3. Turite žinoti, ko norite iš santykių, ir apie tai atvirai kalbėtis su savo partneriu. Daugelis vyrų ir moterų bijo atvirai kalbėtis apie savo norus, bando juos nuslėpti. Todėl ima jausti nusivylimą, nes nesulaukia to, ko nori. Santykiai – ne žaidimas spėlionėmis. Artumas neįmanomas be sąžiningumo.

4. Jūs turite būti viena komanda. Turėdami skirtingų sugebėjimų, duomenų ir galimybių, privalote siekti vieno tikslo.

5. Išmokite gerbti partnerį su visomis nuo jūsų besiskiriančiomis savybėmis. Nėra vienodų žmonių. Gyvenimas todėl ir įdomus, kad mes visi skirtingi.

6. Partnerio trūkumai. Nėra idealių žmonių, todėl daug kas priklauso nuo to, kaip vertinsime kitų trūkumus: taikstysimės su jais ar bandysime pakeisti. Jeigu jums kas nors nepatinka, atvirai sakykite. Tegul partneris paaiškina, kodėl taip elgiasi. Tik tada galėsite susitarti.

7. Problemas spręskite vos joms iškilus. Jeigu jas ilgai atidėliosite, jos kaupsis lyg lavina, kuri sunaikins jūsų santykius.

8. Išmokite susitarti. Jau praėjo tie laikai, kai nuotaką išrinkdavo tėvai. Dabar vyro ir moters santykių kultūra vaidina kur kas mažesnį vaidmenį nei anksčiau. Viskas priklauso tik nuo jūsų.

9. Išmokite klausytis savo partnerio. Tada jis pasijus remiamas.

10. Darbuokitės, kad išsiugdytumėte artumo jausmą. Artumas neatsiranda savaime. Kai jo nėra, žmonės tampa neįdomūs vienas kitam.

11. Dalinkitės ateities planais. Vestuvių nelaikykite susitarimu, kurio dėka visą likusį gyvenimą praleisite kartu.

12. Laikykitės asmens higienos. Negalima neįvertinti jos vaidmens santykiams.

13. Nepamirškite sekso. Tai vienas svarbių jūsų santykių elementų. Pokalbiai po viena antklode po gero sekso sukuria artumo pojūtį.

14. Niekada neikite miegoti, jeigu jus apėmė neigiami jausmai. Stenkitės jų atsikratyti dar prieš užmigdami.

15. Nebijokite prašyti atleidimo. Visi mes klystame, kuo anksčiau pavyks ištaisyti klaidas, tuo geriau.

16. Jūs turite būti priklausomi vienas nuo kito, tačiau ne visose srityse. Visiška priklausomybė nuo partnerio abu paverčia nelaimingais.

17. Išsaugokite pagarbą sau, orumą. Jūsų antrajai pusei bus lengviau mylėti jus, jeigu patys save mylėsite.

18. Jūsų santykius papuoš nauji interesai. Bandykite užsiimti kokios nors rūšies sportu, kuriuo iki tol niekas neužsiėmė.

19. Bendradarbiaukite vienas su kitu. Dalinkitės pareigomis. Kuo jūsų bendradarbiavimas bus sąžiningesnis, tuo artimesni taps jūsų santykiai.

20. Rūpinkitės savo sveikata. Gera sveikata – bet kokių santykių sėkmės laidas.

manosveikata.lt

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis