Ar reikėtų palaikyti vyrą net tuomet, kai jis neteisus?

Meilė ar teisybė? Ką daryti, jei stodamos savo vyro pusėn, pažeidžiame savo pačių principus ir vertybes.

Skaitomiausi savaitės straipsniai (kai kurie sumušę skaitomumo ir komentarų rekordus!):
- Niekada nenorėjau vaikų ir be jų esu labai laiminga
- Ryžių dieta – išeitis, norint greitai numesti svorio. Receptai!
- Savaitės ikona. E. Ghaoui išmokys visas moteris dažytis
- Milijono vertos gudrybės: kaip „pigiai“ paversti į „prabangiai“?
- Patarimai, kaip priversti orchidėją žydėti dar iki Velykų
- Virtas pyragas - vietoj įprasto „Tinginio“

Su dilema, kas svarbiau – meilė ar teisybė, turbūt esame susidūrusios kiekviena. Ne veltui net įstatymai suteikia teisę neliudyti vyro nenaudai. Kita vertus, turime ir teisę liudyti. Ar nutylėti, jei žinai, kad jis padarė nusikaltimą? Kad sėdo už vairo neblaivus? Vienos mano, kad tiesa yra svarbiau už viską, ir kiekvienas turi laikytis įstatymų, nesvarbu, koks artimas ir brangus būtų, kitos gina savus vyrus net ir tuomet, kai šie tvirkina jų dukteris. Galų gale ši dilema ne visuomet turi būti tokia dramatiška – kartais tiesiog nežinai, ar reikėtų pritariamai linkčioti galva, kai tavo vyras, diskutuodamas su draugais, kalba akivaizdžias nesąmones.

Ką iš tiesų reiškia būti lygiaverte garsaus vyro partnere, puikiai žino JAV valstybės sekretorė Hillary Clinton. Koks ji yra lobis, būsimasis prezidentas Billas Clintonas suprato jau tuomet, kai Hillary dar buvo neišvaizdi ir užsispyrusi studentė. Išdrįsusiai būsimą marčią pakritikuoti savo motinai, jis pareiškė, kad jam jau gana grožio karalienių ir reikia ko nors, su kuo būtų galima pasikalbėti. Anuomet nebuvo įprasta įsileisti žmoną į valstybės valdymo reikalus, dėl to B. Clintonas buvo nuolat pašiepiamas, bet tai nesumažino jo žavėjimosi Hillary – žmoną jis atvirai vadino savo geriausiu politiniu patarėju ir artimiausiu draugu. Ši jam atsilygino palaikydama jį per Monicos Lewinsky skandalą. Tiesa, Hillary Clinton atvirai pripažino, kad buvo labai įskaudinta sužinojusi apie vyro romaną, tačiau vis tiek nuo jo nenusisuko. Kalbama, kad kaip tik tai jam padėjo išsaugoti postą. Nenuostabu, kad vėliau kandidatuodama į prezidentus pati, H. Clinton sulaukė didelės vyro paramos.

Savo vyrą palaikė ir dainininkė Victoria Beckham, kai šis vėlėsi į vieną po kito einančius sekso skandalus. „Davidas prisiekė, kad niekuo nenusikalto, aš juo tikiu!“ – pareiškė ji viešai ir... netrukus pagimdė jam dar vieną vaiką. O štai Tarptautinio valiutos fondo vadovo D. Strausso-Kahno žmona Anne Sinclair, iš pradžių tvirtai stojusi į išprievartavimu apkaltinto vyro pusę, prieš porą metų vis dėlto su juo išsiskyrė.

Komentuoja psichologė Giedrė Gutautė-Klimienė:
 
Palaikymas suteikia saugumo. Svarbiausi dalykai partnerystėje yra palaikymas, supratimas ir parama. Turėdamas tai, žmogus jaučiasi saugesnis, labiau pasitiki savimi, taigi gali sėkmingiau realizuoti save ir kitose gyvenimo srityse. Ir priešingai – šeimoje patiriama įtampa, konfliktai sekina. Kuo labiau partneriai palaiko vienas kitą, tuo sėkmingiau klostosi ne tik jų santykiai, bet ir karjera.

Svarbu – nepaminti savo vertybių. Vis dėlto kiekvienas turi savo vidines ribas, kiek jis gali suprasti ir atleisti. Tai priklauso nuo mūsų vertybių. Nereikėtų jų besąlygiškai išsižadėti. Pamindami savo principus dėl kito žmogaus, išduodame save, o tokia auka nepraeina be pėdsakų. Net jei tuo metu vienas kito palaikymas lyg ir sustiprina santykius, ilgainiui likusios nuosėdos gali juos po truputį sugraužti.

Nesmerkite, bet pasistenkit suprasti. Ypač skaudu būna, kai partnerio palaikymo pritrūkstame, susidūrę su liga, nelaime, netektimis. Dažni atvejai, kai vyrai palieka žmonas, sunkiai susirgus vaikui. Kiekvienas nori tikėti, kad partneris bus tas žmogus, kuris išliks su tavimi bet kurioje situacijoje, bet kokiomis sąlygomis, bet reikia nepamiršti, kad jis irgi yra žmogus, kad gali supanikuoti, susidūręs su sunkumais. Nereikėtų iš karto jo smerkti, nurašyti į netinkamus partnerius.

****

Skaitykite Moteris.lt naujienas ir savo išmaniajame telefone. Parsisiųsti programėles: „iPhone“; „Android“. Sekite mūsų naujienas ir Facebooke!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis