10 faktų apie sapnus - kodėl dažniau regime neigiamas emocijas

Kaip traktuoti savo sapnus? Ką sapnuoja tavo vyras, kokių žmonių galima sutikti Morfėjaus karalystėje? Surinkome 10 įdomių faktų apie sapnus, kurie praskleis paslapties šydą.

Šių dienų skaitomiausi straipsniai:
- Kaip būnant 60-ies atrodyti lyg 30-metei? Christie Brinkley istorija
- V. Baublienė: ar lengva būti kiaune?
- Kokie šviestuvai reikalingi miegamajame
- Savaitės horoskopas: abejonės ims sklaidytis
- Sūrio sriuba su vištiena

* 90 proc. sapnų pamirštame

Mokslininkai tvirtina (o ir patys tai pastebėjome), kad po kelių minučių nuo pabudimo nebeprisimename viso sapno, o kiek vėliau iš atminties dingsta ir visos smulkmenos. Tad kaip atsiminti, ką sapnavome? Žinoma atvejų, kai sapnai suteikdavo įžvalgių psichologinių paaiškinimų, o kartais žmonės susapnuodavo mokslinių idėjų. Yra keli būdai, kurie padės atsiminti sapnus.

Pabudę iš karto nesikelkite iš lovos, pagulėkite. Sapnai tęsis pusiau miego būsenoje.

Atidžiai stebėkite vaizdus ir savijautą iš karto pabudus.
Užsirašykite sapnus į bloknotą. Galima laikyti bloknotą prie lovos, kad pabudus būtų po ranka.

* Sapnuoja absoliučiai visi

Net jei atrodo, kad nesapnuojate, iš tiesų tiesiog neatsimenate sapnų. Mokslininkų teigimu, net akli žmonės sapnuoja. Tiesa, aklų žmonių sapnai būna tarsi paveikslėliai, nes jie girdi garsus ir jaučia jausmus.

* Viena iš dažniausių autoavarijų priežasčių – miegas

Kelių saugumo administracija pranešė, kad pasaulyje daugiau avarijų keliuose įvyksta dėl nuovargio negu dėl apsvaigimo nuo alkoholio ar širdies bei kraujagyslių ligų.

* Moterims per menstruacijų ciklą dažnai sutrinka miegas

Daugiau nei pusė moterų skundžiasi, kad per menstruacijas sutrinka miegas. Tai lengvai paaiškinama sumažėjusiu hormono progesterono lygiu, kurio poveikis yra raminamas.

* Miego trūkumas gali turėti neatitaisomų padarinių

Žmogus gali ilgai išbūti be maisto, tačiau be miego išveriame trumpiau. Dėl miego trūkumo kyla pykinimas, sutrinka regėjimas, mažėja kraujospūdis, galimos haliucinacijos.

* Mums sapnuojasi tie žmonės, kuriuos jau matėme

Negalime sugalvoti sapnuojamų žmonių veidų. Mes matome realiai egzistuojančius žmones, kuriuos sutinkame gyvenime, bet tiesiog kartais apie juos pamirštame.

* Sapnuose galime jausti tikras emocijas

Dažniausias sapnuojant patiriamas jausmas – išgąstis. Beje, sapnuodamas žmogus kur kas dažniau patiria neigiamas emocijas nei teigiamas. Galbūt to priežastis – mūsų kova su nemaloniomis mintimis ir stresu. Masačusetso universiteto mokslininkai teigia, kad miegas – svarbi priemonė, kovojant su neigiamomis emocijomis.

* Sapnuojant galima patirti tikrą orgazmą

Kai sapnuojame seksą, galime patirti ne mažiau stiprų orgazmą nei tikrovėje. Orgazmo sapne fenomenas mokslininkų iki galo neištyrinėtas. Tik pabrėžiama, kad seksualinę iškrovą sapne gali patirti tiek moterys, tiek vyrai.

* Vyrai dažniausiai sapnuoja vyrus

Kad ir kaip keistai skambėtų, vyrai dažniausiai sapnuoja vyrus, o ne moteris. Žinome, tie sapnai ne erotiniai, jie agresyvūs. Na o moterys sapnuoja tiek vyrus, tiek moteris.

* Vaikų sapnai

Maži vaikai savęs nesapnuoja iki 3 metų. O nuo 3 iki 8 metų jie susapnuoja daugiau košmarų nei suaugusieji per visą gyvenimą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis