Psichologė psichoterapeutė A. Griškonytė: apie mylimus vyrus – ar tikrai juos mylime?

Suraskite moterį, kuri netrokštų būti mylima. Kiekviena heteroseksuali Veneros palikuonė svajoja apie savo princą. Na, o jei tokio sutikti nebesitiki, tai bando princą nulipdyti iš savo Jono.

Moterims, žinoma, lengviau su tais princais, nes psichologijos autoritetai tvirtina, kad vyrai turi vieną idealios moters vaizdinį, o moterys – nors vežimu vežk. Štai kodėl kiekvieno vyrioko moterys neretai kaip du vandens lašai panašios viena į kitą, o va moteris gali laiminga būti čia su jaunikliu, čia su žilabarzdžiu, čia su storuliu, o čia su raumenų kalnu.

Atrodytų, kad jau taip prie kiekvieno vyro tos moterys geba prisitaikyti, tai ir jų meilė plati lyg Atlanto vandenynas. Ar tikrai?

Pasaulinio garso psichiatrijos autoritetas Ronaldas Laingas savo knygoje „Ryšiai“ daug kalba apie moterų meilę. Štai itin dažna moteriškos logikos ir požiūrio į vyrus schema.

„Aš negerbiu savęs“.
„Aš negaliu gerbti to, kas gerbia mane“.
„Aš pajėgi gerbti tik tuos, kurie negerbia manęs“.
„Aš gerbiu Džeką, nes jis negerbia manęs“.
„Aš niekinu Tomą, nes jis nerodo man nepagarbos“.
„Tik paniekos vertas žmogus gali gerbti tokią niekingą asmenybę, kaip aš“.
„Aš negaliu gerbti žmogaus, kurį niekinu“.
„Pats faktas, kad aš myliu Džeką, neleidžia man patikėti, kad jis gali mylėti mane“.
„Na, ir kaip jis gali įrodyti, kad iš tikrųjų myli mane?“

Fotolia nuotr.

Va, ir kitas mūsų meilės pavyzdys. Gili naktis. Sakykime, laikrodžio rodyklė sustojo ties trečia valanda. Žmona kumščiuoja vyrui į pašonę: „Kodėl tu ant manęs pyksti?“ jis, vargais negalais praplėšia vieną akį, bandydamas susigaudyti kokiame erdvės taške atsidūrė, ir mykia, kad jis visai nepykstąs.

„Nekalbėk nesąmonių!“ – nutraukia vyrą žmona. Ji juk geriau už patį vyrą žino, kas dedasi sutuoktinio galvoje. Juk dar velnio bobutė žinojo, kad moterys pasižymi ypatinga aiškiaregystės forma – skaito svetimas, ypač kelnėtų ir plaukuotų sutvėrimų, mintis.

Meilę vyrui galima išvysti ir tokią. Sutuoktiniai ruošiasi į artimo šeimos draugo jubiliejų. Vyras ketina pasipuošti tamsiai mėlynu kostiumu. Neišlaiko pačios nervai: „Tu ką, ar į kokį tarybos posėdį išsiruošei? Kas velkasi tokį nuobodų kostiumą!“ Bet jei vyras rinktųsi šviesų apdarą, išgirstų, kad einąs ne į kokį karnavalą, o į rimtą jubiliejų. Taigi turi vyrukas alternatyvą puoštis, gaila, kad ji tik iliuzinė.

Arba paprašykite, kad vyras išsiurbtų dulkes. Ir kai tik jis išsitemps į kambario vidurį dulkių siurblį ir ims darbuotis, paskubėkite kuo greičiau, perrėkdama siurblio ūžimą, paprašyti, kad vyras atneštų bulvių iš rūsio. Žinoma, jis atsisakys leistis į rūsį tą akimirką, tad jūs galėsite jį apkaltinti nedėmesingumu ir supykti. Labai tikėtina, kad sulauksite atsakomosios pykčio reakcijos. O jau tuomet turėsite rankose kozirį ir galėsite kirsti, pareikšdama, kad vyras esąs nesveikai dirglus. Konfliktas garantuotas.

Fotolia nuotr.

Vyro meilę jums galima patikrinti ir tokiu būdu. Pavyzdžiui, iškrėskite ką nors, ką jis galėtų suprasti rimtai arba kaip pokštą. Tam reikalui tiktų palikti ant stalo mobilų telefoną su neištrinta trumpąja žinute vyro geriausiam draugui apie karštus jūsų jausmus. O tolimesnė įvykių eiga priklausys tik nuo jūsų sutuoktinio reakcijos.

Jei jis supyks, pašėls ar puls jus lyg Otelas Dezdemoną, galėsite jį apkaltinti humoro jausmo neturėjimu, nes tai buvęs tik pokštas jam paerzinti. O jei nutiktų taip, kad vyras, radęs tą jūsų SMS, imtų gardžiai kvatoti, turėtumėte teisę įsižeisti, kad jis nuvertina jūsų jausmus ir juokais nuleidžia rimtus dalykus.

R. Laingas tvirtina, kad moters meilės vyrui šedevras esanti štai tokio pobūdžio diskusija.

„Ar tu mane myli?“ – į ausį šnibžda meiliai glausdamasi prie savo išrinktojo Ji.
„Myliu,“ – tvirtai drūtai atsako Jis.
„Tikrai myli?“ – tikrinasi Ji.
„Tikrai myliu“, – patvirtina Jis.
„Ar tikrai tikrai?“ – nenustoja Ji.

Šią diskusiją galima tęsti iki begalybės. Deja, dar negimė šiame pasaulyje toks vyras, kuris tą begalybę pajėgtų pasiekti. Šimtaprocentinė tikimybė, kad Jis vieną akimirką nebeištvers ir, surikęs ką nors siaubinga ir tvirtai suspaudęs kumščius, pašoks nuo lovos, suolelio ar kito sėdimo baldo ir ners nuo Jos šalin.

Vyro meilė moteriai lengvai patikrinama ir dar kitu būdu. Štai pavyzdys. Janina jau kuris metas negali nustoti svajojusi apie garsios firmos audinių kailinius. Ji žino, kad jei praneš savo Petrui apie norą, teišgirs tik garsų laukinio patino klyksmą. O juk Janina – civilizuota moteris ir moka elgtis subtiliai.

Tad jau kurį vakarą ji lyg tarp kitko vyrui užsimena apie jo konkurento žmonos žiemos apdarus. O šįvakar paliks ant žurnalinio stalelio, kur guli mėgstamiausias vyro žaisliukas – distancinis televizoriaus valdymo pultelis, atverstą madų žurnalą su naujausiais kailinių modeliais. Kvailas, kaip asilas, turėtų būti sutuoktinis, kad nesuprastų, ko trokšta plati žmonos širdis.

Plačiai išgarsintas ir kitas meilės pavyzdys, kurio devizas – į vyro širdį per jo skrandį. Šerkite vyrą kuo dažniau ir kuo gausiau, kad nebegalėtų be jūsų pagalbos pats ir nuo sofos atsikelti. Atšertas vyras – ištikimybės ir šeimyninio saugumo garantija.

Fotolia nuotr.

Nebepabėgs nuo jūsų, net jei ir pitbulių gauja jį pultų. Galėsite mėgautis jo sočia meile be ribų. Tik, sako, nutukę vyrai trumpiau gyvena. Betgi ne bėda – jūsų kulinariniai gebėjimai padės surasti kandidatą į tuščią vietą. Šeimos gyvenime, kaip ir gamtoje, tuščios vietos greit užsipildo.

Ypatinga meilės vyrui forma – Siamo dvynių sindromas. Visais aukščiau nurodytais būdais pasistenkite, kad vyras be jūsų negalėtų nė žingsnio žengti. Po kurio laiko be jokio pasipriešinimo galėsite jį temptis pas drauges į apkalbų vakarėlius, eiti kartu pirkti jums liemenėlių ir kelnaičių, žiūrėsite kino teatruose ir per televiziją tuos pačius filmus. Trumpiau tariant, įgysite puikią draugę.

Galite išbandyti siūlomus būdus meilei patikrinti ar įgyti. Tvirtinu – rezultatas garantuotas. Tik nežinau, ar jis bus toks, kokio tikėjotės.

„iPhone“; „Android“. Sekite mūsų naujienas ir Facebooke!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis