Astrologė Evelina: Joninių nakties paslaptys ir prognozės vasarai

Joninės – viena paslaptingiausių švenčių metuose. Trumpiausia metų naktis nuo seno yra apipinta įvairiausiais burtais, prietarais ir papročiais. Kaip derėtų praleisti artėjančias Jonines? Kokia vasara Jūsų laukia pagal zodiako ženklą?

Savo prognozėmis įžvalgomis apie Joninių nakties magiškumą dalinasi astrologė Evelina Drazdauskienė


Kuo Joninių nakties laikotarpis yra ypatingas astrologiniu požiūriu?


Įsiklausykime ką kalba baltų mitologijos tyrinėtojai. Vidurvasaris arba saulėgrįža – tai laikas, kuomet dviejų žirgų ašvienių traukiamas Saulės vežimas pakyla į pačią Dangaus kalno viršūnę ir Saulė „stabteli“ aukščiausiame dangaus skliauto taške. Vedinėje astrologijoje Ašvini (arba pirmosios Avino žvaigždyno žvaigždės) – tai atskiras žvaigždynas, kurį simbolizuoja dvynių žirgų galvos ir yra laikomos Zodiako rato, arba metinio Saulės kelio, pradžia. Prieš porą tūkstantmečių, astrologijos ištakose, Saulė pavasario lygiadieny ties šiomis žvaigždėmis „sėsdavo į aukso vežimą“, pradėdavo savo kelionę dangumi aukštyn link aukščiausio taško – kulminacijos – saulėgrįžos, kuri įvykdavo Saulei prasilenkus su danguje švytinčiu Orionu (Šienpjoviais) ir stabtelėjus ties pirmosiomis Vėžio žvaigždėmis. Oriono žvaigždynas astrologijoje siejamas su ieškojimu, nusivylimu, ašaromis (lietumi), pykčiu (perkūnija) ir atradimu (vėl šviesa). Galbūt iš čia yra kilusi sena, archaiška tradicija ieškoti "paparčio žiedo".


Būrimai ir magiškumas – neatsiejami Joninių nakties akcentai. Ar astrologiją galima tapatinti su būrimais?


Būrimai dažnai remiasi vaizduote, tam tikru momentu pasirodžiusių ženklų interpretavimu. Astrologija gimė, kai žmonės pakėlė akis nuo dirbamos žemės ir pradėjo stebėti dangų. Pirmiausia - didžiausius danguje matomus šviesulius - Mėnulį ir Saulę. Tuomet ir buvo pastebėti dėsningumai tarp šių dangaus kūnų judėjimo ir akivaizdžių supančios gamtos virsmų. Kodėl gi jų neišnaudoti? Žmogus - gyvosios gamtos dalis, natūralu, kad imta ieškoti sąsajų ir su žmogaus gyvenimu, matomais ar nematomais jo sluoksniais bei tolimesnėmis planetomis, žvaigždėmis. Astrologija - tai dangaus stebėjimais, filosofiniais apmąstymais ir žemiška patirtimi grįstas mokslas.


Kaip šiais metais derėtų praleisti trumpiausią naktį metuose?


Šventės – tai metų akcentai, proga stabtelėti ir įsiklausyti į gamtos ritmus ir save, pakelti akis į dangų. Tradiciškai Rasos (Joninės) – siautulinga šventė, ypač jaunimui. Žydėjimas gamtoje – tai dėmesio pritraukimas, pranašumų, vaisingumo, panašumų bei atitikimo demonstravimas įvairiaspalviais žiedais, kvapais, ore skrajojančiomis žiedadulkėmis. Manau, jaunimui šią naktį derėtų burtis, ieškoti vieniems kitų, megzti pažintis, burti ramunių žiedlapiais, plukdyti upėmis žydinčius vainikus, stebėti „susiduriančias“ žvakių liepsneles, taip siunčiant Visatai asmeninių lūkesčių kupinas žinutes.


O vyresniems vertėtų paieškoti „paparčio žiedo“. Jo ieškoma „gūdžiame miške“ - savyje, vienatvėje, simboliškai „apsibrėžus ratą“, t.y., atsiskyrus. Tyloje ir susikaupime laukiama įkrentant „žiedelio“ - atsakymo į neatsakytą klausimą, išminties žiežirbos, aiškaus praregėjimo dovanos.


Kuo astrologija gali padėti žmogui, pasiklydusiam gyvenimo kelyje?


Astrologija padeda atskleisti visaapimančios Visatos ir žmogaus, unikalios asmenybės ryšius. Saulė - tai mūsų ego, Mėnulis - savivoka, Merkurijus - intelektas, Marsas - jėga, Venera - žavesys, Jupiteris - išmintis, Saturnas - ribos. Kitaip tariant, kiekvienas žmogus talpina savyje po Visatą. Mūsų vidinės Visatos veikia vienu ritmu su išorine Visata. Suvokti savųjų planetų charakterį, privalumus ir trūkumus, draugauti su jomis, pasitikėti Visatos teikiamomis malonėmis, pašalinti sunkumus ar prie jų prisitaikyti, reiškia atrasti darną savyje ir supančioje aplinkoje. Astrologija moko suvokti, pajausti, atskirti, kurti kartu su harmoningais mus supančios Visatos ritmais. Ji moko siekti tikslų ne konfrontacijos ir kovos, o diplomatijos pagalba.


Astrologės Evelinos Drazdauskienės prognozės šiai vasarai:


Joninių vakarą, pakėlę akis į dangų, netoli Mėnulio, tarp Vėžio ir Liūto žvaigždynų matysime „apsikabinusius“ žavingąją Venerą ir išminčių Jupiterį. Ypatinga pora, tačiau Rytų išminčiai šią dangaus vietą vadina pavojinga ar net „nuodinga“, mat netoliese - milžiniška „dangaus gyvatė“ - Hidros žvaigždynas. Todėl, moterys, būkite atsargios, jausmų sūkuryje stenkitės išlaikyti lengvabūdiško žavesio ir išminties pusiausvyrą, pernelyg neatsipalaiduokite, neleiskite užtemdyti sveikos nuovokos „nuodais“, pvz. saldžiu melu ar svaigiaisiais gėrimais. Be to, nors ir „pasislėpęs“ Saulės spinduliuose, šalia jos bus ir mums "patarinės" beatodairiškai karingas, karštas ir energingas Marsas. Todėl venkite impulsyvių sprendimų, konfliktų, agresijos. Kitaip galingi, nesuvaldyti „sūkuriai“ gali pasukti jūsų gyvenimą netikėta ir sunkiai valdoma linkme.


Avinas. Šio ženklo šeimininkėms patarčiau labiau klausyti savo širdies ir pasitikėti intuicija.

Jautis. Drąsiai ieškokit naujų draugų, leiskitės į keliones su linksma kompanija ir šėlkit nesivaržydamos.

Dvyniai. Atsotogas leiskit ten, kur ramu, gražu ir galima pasimėgauti puikiu maistu.

Vėžys. Šį ženklą turinčias moteris padrąsinčiau imtis savo svajonių įgyvendinimo, aplinkybės tam kaip niekad bus palankios.

Liūtas. Naudinga užbaigti pabodusius santykius ar darbus.

Mergelės. Jums nepakenktų žinomumas, todėl pasistenkite "sublizgėti", atkreipti į save aplinkinių dėmesį.

Svarstyklės. Šio ženklo atstovėms gali tekti atostogų vadovės vaidmuo. Atsakinga? Sunku? Bet patikėkit, Jūs tai galite.

Skorpionas. Pasiklydusioms Skorpionėms pasiseks atrasti teisingą kelią ar kelionės kryptį, jei tik ieškos.

Šaulys. Galite pasijusti sumišusi, nežinoti ko iš tiesų norite. Patarčiau susirasti patarėją ir taip išspręsti vasaros problemas.

Ožiaragis. Šio ženklo moterims teks derinti savo ir partnerio norus, ieškoti pusiausvyros santykiuose. Būkite išmintingos.

Vandenis. Gali tekti rinktis. Būkite griežtos. Įvertinkite aplinkybes ir siunčiamus ženklus.

Žuvys. Vasarą jausite kūrybingumo proveržį. Išnaudokite šią dovaną.

Tik nepriimkite šių prognozių pernelyg rimtai, nes bendrų patarimų Zodiako ženklams paprasčiausiai nebūna. Moterims, vis dar ieškančioms laimės ir ramybės savo gyvenimuose, patarčiau ieškoti ne laimės, o darnos. Ramybėje, judėjime ar į gyvenimą įsisukusiame chaose. Viskas keičiasi, mūsų gyvenimo, kaip ir supančios gamtos, ciklai keičia vieni kitus - visi jie reikalingi. Linkiu suvokti kiekvienos akimirkos svarbą ir prasmę.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis