Ką reiškia mūsų nesąmoningi piešiniai

Įvairūs piešinėliai, kuriuos mes nesąmoningai paišome ant popieriaus kalbėdami telefonu ar susitikimo metu, dažnai apie juos paišiusį asmenį gali pasakyti daugiau nei jis pats apie save žino.

Šiuo momentu sąmonė mažiau kontroliuoja elgesį, o pieštuką ar rašiklį valdo pasąmonė, kuri slepia tikruosius mūsų elgesio motyvus.
Taigi, ką apie mus byloja mūsų automatiški piešiniai?

Žmogaus figūros

Jeigu tai maži žmogeliukai, tai greičiausiai jaučiate bejėgiškumą ar norite išvengti kokių nors įsipareigojimų. Jeigu žmogų vaizduojate schematiškai (brūkšnys, brūkšnys, apskritimas), vadinasi, jūsų emocinė būsena nėra stabili, jūs norite nuo visų atsiriboti ir nieko prie savęs neprisileisti.

Fotolia nuotr.

Asmeniniai parašai

Tokie automatiški piešiniai būdingi egocentriškai ir tuščiagarbei asmenybei. Pokalbio metu ar skęstant apmąstymuose ant popieriaus suraitytų nuosavų parašų gausa byloja apie perdėtą susikoncentravimą į savo personą.

Kvadratai, rombai ir kitos geometrinės figūros

Jūsų tikslai ir įsitikinimai yra labai aiškūs, jūs beveik niekada neslepiate savo nuomonės, visada esate atkaklūs ir užsispyrę. Paprastai jūs pernelyg budrūs ir atsargūs, tad pasistenkite į viską žvelgti kiek paprasčiau.

Apskritimai ir žiedai

Vienas su kitu susiję arba vienas kitame esantys apskritimai byloja apie norą prie kažko prisijungti ar kažkame dalyvauti. Tokie piešiniai tarsi sako: „Jaučiuosi vienišas, jaučiuosi tarsi atskirtas nuo išorinio pasaulio“. Kai ant popieriaus raitome apskritimus, mes nesąmoningai užsimename, kad mums trūksta draugiško dalyvavimo ir dėmesio.

Gyvūnai

Šiandieninės jūsų emocijos gali tiesiogiai priklausyti nuo gyvūno, atsiradusio jūsų popieriaus lape. Jeigu tai tigras ar vilkas – jumyse slepiasi agresija, jeigu lapė – sugalvojote kažkaip pagudrauti, jeigu kiškelis ar voverytė – jums trūksta rūpesčio ir saugumo, jei liūtas – jaučiate savo pranašumą prieš visus. Jeigu jūs nuolat piešiate tą patį žvėrelį, paukštį ar vabzdį, veikiausiai lyginate jį su savimi, priskiriate sau jo elgseną.

Fotolia nuotr.

Spiralės ar banguotos linijos

Svetimos problemos jums mažai rūpi arba apskritai jūsų nedomina. Gali būti, kad išgyvenate nedidelę emocinę krizę – vaikštote savo nevienareikšmiškų išgyvenimų apskritimu. Dabar jums būtina sekti savo elgesį, kad neišsilietumėte ant aplinkinių.

Rodyklės

Tai vektorius, kuris jums padeda susiorientuoti gyvenime. Jeigu rodyklė nukreipta į viršų – orientuojatės į kitus žmones, jeigu į apačią – į save, jeigu į kairę – žvelgiate į praeitį, jeigu į dešinę – dedate daug lūkesčių į ateitį.

Žvaigždutės

Jūs norite atsidurti dėmesio centre, jums svarbu visada būti ryškiu ir pastebėtu. Tačiau jeigu jūsų žvaigždė turi pernelyg daug spindulių arba jūs juos vaizduojate atskirai nuo jos, tai gali byloti apie su depresija sietinus išgyvenimus.

Gėlės, saulė, debesys

Gyvenimo džiaugsmu trykštančios gėlytės ir saulutė – akivaizdus įrodymas, kad jus tenkina telefoninio pokalbio eiga. Labiausiai tikėtina, kad klausydami pašnekovo jūs tuo pat metu jau svajojate apie kažką malonaus, fantazuojate. Tokie piešiniai išduoda jūsų optimistinį nusiteikimą bei palaimingą nuotaiką.

Fotolia nuotr.

Kryžiai

Gali būti, kad jus neramina kaltės prieš artimą žmogų jausmas arba kankina kažkokia problema, už kurią jaučiatės atsakingas.

Namukai ar dėžutės

Simetriškos formos demonstruoja meilę tvarkai, polinkį planuoti ir viską apskaičiuoti. Toks piešinys aplinkiniams tarsi sako: „Mane išmušti iš vėžių nėra taip paprasta, aš tiksliai žinau ko noriu, turiu aiškius tikslus ir ketinu ryžtingai ginti savo nuomonę“.

Šachmatų lenta

Tikėtina, kad atsidūrėte ganėtinai nemalonioje ar bent jau sudėtingoje situacijoje. Jeigu tokie piešiniai dažni, greičiausiai jus kankina užslėpti kompleksai, kurie susiję su nesugebėjimu išspręsti kokią nors situaciją. Gali būti, kad jūs ieškote savęs, savo gyvenimo kelio, abejojate savo gyvenimo teisingumu.

Bičių korys

Jūs siekiate ramybės, harmonijos, norite susitvarkyti savo gyvenimą. Taip pat tikėtina, kad susimąstėte apie šeimos lizdo sukimą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis