Psichologas T. Lagūnavičius: nyksta lyčių skirtumai

Rodos, namuose remonto darbais nuo seno buvo priimta rūpintis vyrams, tačiau XXI amžiuje situacija keičiasi. Pasak psichologo Tomo Lagūnavičiaus, nyksta lyčių skirtumai, vyrauja „pasidaryk pats“ bei „sumokėk“ kultūra. Nebelieka skirtumo tarp vyriškų ir moteriškų darbų.

„Šiais laikais galima išvysti tris darbų pasiskirstymo šeimoje modelius. Moderni šeima negaišta laiko sulūžusių rakandų taisymui ir už paslaugas sumoka išsikviestam specialistui. Antra vyraujanti tendencija – „pasidaryk pats“. Tai reiškia, kad dalis vyrų ir moterų tampa nepriklausomais individais. Jie gali viską pasidaryti patys nuo pradžių iki galo. Netrukus visi bus unifikuoti, išnyks lyčių vaidmenys. Ir tai nėra feminizmo išraiška. Atsiranda „unisex“ kultūra. Jei žmona nepagamina valgyti, vyras pats pasidarys, jei vyras netaiso daiktų, moteris pati susitaisys“, – komentuoja T. Lagūnavičius.

Specialisto teigimu, trečiasis modelis – tradicinė šeima, kurioje darbai skirstomi į vyriškus ir moteriškus. Tokių šeimų daugiausia kaime.

Statistika rodo, kad dažniausiai pagalbos prašo moterys. Pasak ne gyvybės draudimo bendrovės BTA Turto draudimo produktų vadovės Dalios Strazdienės, net 65 procentai skambinančiųjų – dailiosios lyties atstovės, kurios į specialistus kreipiasi dėl santechnikos ar elektros gedimų bei sulūžusių spynų.

Bendrovės „Altas assistance“ direktorius Saulius Stepšys teigia, kad net 80 procentų pagalbą namuose kvietusių lietuvių – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos gyventojai. Žmonės, gyvenantys didmiesčiuose, greičiau priima naujas, patogesnes paslaugas, labiau linkę jomis naudotis, o gal tiesiog neturi laiko namuose taisyti elektros lizdų ar santechnikos gedimų.

Dažniausiai žmonės dėl įvykių kreipiasi pirmadieniais bei penktadieniais. Šiomis dienomis sulaukiama daugiausia skambučių ir pagalbos prašymų. Savaitgalį gyventojai rūpinasi buitimi, tad normalu, jog išsikviesti specialistą jie linkę savaitės pradžioje ar pabaigoje. 90 procentų skambinančių prašo pašalinti nuostolius, kurie neviršija 100 eurų. Jei įvykis skubus, meistras į namus atvyksta per vieną valandą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis