Šiąnakt įvyko „kruvinojo“ Mėnulio užtemimas. Ko laukti?

Rugsėjo 28 d. ankstyvą rytą Europos, Islandijos, Afrikos, Vidurio Rytų, Atlanto vandenyno, Šiaurės ir Pietų Amerikos gyventojai Mėnulio užtemimą galės stebėti pačiame artimiausiame Žemei taške – perigėjuje.

Lietuvoje užtemimą galėsime stebėti naktį iš sekmadienio į pirmadienį, maždaug nuo 4:11 vietos laiku. Visiško užtemimo fazė, kuomet Mėnulis bus ryškiai raudonos spalvos, prasidės apie 5:12 Lietuvos laiku, tačiau ilgiau trunkantį jo stebėjimą sugadins saulėtekis, o užtemimo pabaigos apskritai nebematysime – bus šviesu.

Šio savaitgalio Mėnulio perigėjaus ir pilnaties sutapimas – neeilinis: Mėnulis atrodys 14 proc. didesnis nei paprastai ir bus matomas raudonos spalvos ir už tai vadinamas „kruvinuoju” Mėnuliu.

Toks pavadinimas labai tiksliai nusako Žemės palydovo spalvą užtemimo metu, kurią lemia ne kokie nors išskirtiniai procesai Mėnulyje, o Žemės šešėlis. Ant Mėnulio metamas Žemės šešėlis yra raudonas dėl tos pačios priežasties, kuri besileidžiančią Saulę nudažo raudonai: kai Saulės šviesa kerta mūsų planetos atmosferą, kitos regimosios šviesos spektro spalvos yra „išbarstomos“ .

Paskutinį kartą “kruvinojo” Mėnulio užtemimą galėjome matyti 1982 metais. Sekančio tokio užtemimo sulauksime 2033 metais.

Šis Mėnulio užtemimas vyks Avino ir Svarstyklių zodiako ženklų ašyje, kuri tradiciškai astrologijoje siejama su santykiais ir partneryste.

Tokiu metu tampame labiau emocingi, į paviršių gali prasiveržti jausmai, kuriuos stengėmės paslėpti ar užgniaužti.

Viso užtemimo metu, kurio poveikį jausime dar apie dvi savaites, reikėtų stengtis vengti emocinių protrūkių, nesureikšminti išsakytų partnerio žodžių, nesileisti į konfliktus ar santykių aiškinimasi.

Tokiu laiku reikėtų būti ypatingai jautriems ir atidiems, saugoti tuos, kas mums yra brangūs ir mylimi, stengtis ieškoti kompromiso, nusileisti vienas kitam, neaštrinti iškilusių nesutarimų, nekirsti iš peties, o prieš kažką sakant ar darant reikėtų gerai pagalvoti.

Labiausiai užtemimo poveikį gali pajusti:

* tie, kurie yra gimę kovo, birželio, rugsėjo, gruodžio mėnesių pabaigoje ir rugpjūčio 22–28 dienomis,

* tie, kas turi savo gimimo horoskope tarp 2 ir 8 laipsnio Avine, Vėžyje, Svarstyklėse ir Ožiaragyje Mėnulį, Asc ar kitus svarbius taškus,

* tie, kurie turi asmenines planetas ir svarbius taškus pirmuose Mergelės zodiako ženklo laipsniuose, nes čia užtemimo metu bus Marsas, kuris valdys Avino zodiako ženkle vykstantį Mėnulio užtemimą.

Tai santykių, partnerystės tvirtumo išbandymo laikas.

Liaudies išmintis sako – “Devynis kartus pamatuok – dešimtą kirpk”.

Stenkimės išlikti ramūs, objektyvūs ir iš musės nedarykime dramblio ar iš adatos nepriskaldykime vežimo, kad paskui nereikėtų gailėtis neapgalvotų, emocijomis paremtų sprendimų ar išsakytų skaudžių žodžių.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis