Mokslininkų žodis: kaip keičiasi vyrų elgesys, atsidūrus greta moterų

Dažniausiai visiškai normaliai ir įprastai besielgiantys suaugę vyrai pamatę gražią moterį netikėtai nebegali nė žodžio ištarti.

Vieni vyrai stengiasi sužavėti moterį, pasitelkę į pagalbą visas įmanomas ir jiems žinomas viliojimo gudrybes.

Kiti bando ją prajuokinti, besistengdami po kiekvieno jos pasakyto žodžio skelti pokštą.

Yra ir tokių, kurių smegenys tiesiog nustoja veikti. Jų pasakyti žodžiai išvis praranda prasmę.

Nemažai mokslinių tyrimų įrodo, jog moters buvimas šalia gali tiesiog neįtikėtinai pakeisti vyro elgesį.

Pasidomėkime, ką skelbia įvairūs tyrimai.

1. Stebiami moterų, vyrai kvailėja

2009 metais moterų ir vyrų grupės atliko testą, kurio metu ekrane pasirodo spalvos pavadinimas, užrašytas kitos, priešingos spalvos raidėmis.

Pavyzdžiui „žalia“ buvo rašoma raudonos spalvos šriftu. Testo tikslas – kuo greičiau pasakyti šrifto spalvą (pastaruoju atveju tai būtų „raudona“)

Atlikę testą pirmąjį kartą ir suteikę tyrėjams daugiau informacijos apie bendrąją savo mąstymo būklę, tyrimo dalyviai patraukė vykdyti kito testo. Šį kartą jiems atsisėdus prieš kamerą reikėjo ištarti kelis olandiškus žodžius.

Dalyviams buvo pranešta, kad kitas žmogus skaitys tuos žodžius jiems iš lūpų. To kito žmogaus jie matyti negalėjo, tačiau jiems buvo pasakytas jo vardas.

Vėliau tyrimo dalyviai darkart atliko pirmąjį „spalvų“ testą. Vyrai, manę, kad juos antrojo, „žodžių“ testo metu, stebėjo moterys, šįkart pasirodė blogiau, nei pirmąjį kartą. Moterys, galvojusios, kad juos „žodžių“ tyrimo metu stebėjo vyrai, pasirodė taip pat, kaip ir pirmąjį kartą.

Kitaip sakant, jei vaikinas mano, kad mergina jį stebi, jis dažniausiai praranda gebėjimą mąstyti greitai ir aiškiai.

2. Būdami šalia moterų, vyrai suvalgo daugiau

Tai tikrai keista. Kornelio universiteto mokslininkai stebėjo italų restorano lankytoų valgymo įpročius. Pasirodo, jog su moterimis buvę vyrai suvalgė 93% daugiau picos ir 86% daugiau salotų nei tie, kurie valgė vieni ar savo draugais vyrais.

Mokslinė priežastis tam dar nėra rasta, tačiau tai galima būtų paaiškinti ir taip, jog prie moterų vyrai labiau jaudinasi ir todėl bando surasti, kuo užsiimti, o ne tik sėdėti rankas sudėjus. Tad pica tampa išsigelbėjimu.

3. Vyrai išleidžia daugiau pinigų, jei mano, kad šalia nėra moterų

Vyrų elgesiui didelės įtakos turi tiek tiek moterų buvimas, tiek ir jų nebuvimas šalia.

Kai kurie vaikinai skundžiasi, jog turėti merginą yra brangus malonumas, o štai kai kuriems daug brangiau atsieina jos neturėti.

Mokslininkai tai nustatė paprašę atskirų vyrų grupių perskaityti straipsnių apie moterų populiaciją jų mieste. Vieni straipsniai teigė, jog moterų jų mieste daugiau, nei vyrų, kiti – jog viskas yra priešingai.

Paskui vyrų buvo paprašyta pagalvoti ir pasakyti, kiek pinigų iš savo algos jie atsidėtų taupymui, o kiek išleistų kuo greičiau. Vyrai, perskaitę, esą moterų jų apylinkėse yra mažiau, ketino išleisti daugiau pinigų.

Tikras gyvenimas tik patvirtina mokslinius tyrimus. Lygindami du Džordžijos valstijos (JAV) miestus, mokslininkai nustatė, jog vartojamąją paskolą pasiėmė daugiau vyrų, gyvenančių ten, kur moterų mažiau. Tuo tarpu mieste, kurio moterų populiacija buvo didesnė, šių paskolų buvo paimta mažiau.

Teoriškai manoma, jog vyrai ima labiau varžytis, kai aplink nėra moterų, tad siekia parodyti savo turtą ir statusą.

Tad jei vyrams dar reikėjo kokios nors priežasties susirasti antrąją pusę, štai ji – jiems tai netgi finansiškai naudinga.

4. Moterims esant šalia, vyrams tampa svarbu uždirbti kuo daugiau pinigų

Jei moterų nebuvimas skatina vyrus kuo dažniau atverti savo piniginę, tai jų atsiradimas verčia juos pinigų turėti kuo daugiau.

Mokslininkai atliko šį tyrimą: jie paprašė 142 moksleivių atsakyti į klausimus apie jų ateities planus. Klausimai buvo sugalvoti taip, jog taptų aišku, ar žmogui svarbiausia ateityje bus uždirbti kuo daugiau pinigų, ar jis sieks save realizuoti kitaip.

Kai kurie mokiniai testą atliko su tos pačios lyties bendraklasiais, kiti – sumaišytose klasėse.

Rezultatai atskleidė, jog vaikinams, testą atlikusiems sumaišytose klasėse, labiau rūpėjo pinigų “darymas”. Tuo tarpu jų klasės draugai, atlikę testą klasėse, kur buvo tik vyriškosios lyties atstovai, neteikė pinigams pirmenybės.

5. Gražios moterys verčia vyrus būti nekantrius

Šie tyrimo rezultatai tikriausiai nieko nenustebins, tačiau mokslininkai nustatė, jog vien žiūrėjimas į gražią merginą mažina vaikino kantrybę ir valią.

Tyrimas buvo vykdomas klausiant jo dalyvių, ar jie sutiktų gauti mažiau pinigų rytoj, nei daugiau kada nors ateityje. Dalyviams taip pat buvo rodomos priešingos lyties nuotraukos.
Rezultatai parodė, jog vyrai, žiūrėję į gražių moterų nuotraukas, rinkosi mažesnę pinigų sumą, kurią gautų jau rytoj. Kiti vyrai, žiūrėję į ne tokių patrauklių moterų nuotraukas, rinktųsi didesnę pinigų sumą.

Tuo tarpu moterys visada rinkosi didesnę sumą; nesvarbu, ar vyrai jų matytose nuotraukose buvo patrauklūs, ar ne.

6. Susidūrimas su patrauklia moterimi skatina vyrus abejoti savo santykiais

Teigiama, jog vyrai gali imti abejoti savo santykiais vien dėl to, jog ką tik matė gražią moterį ar leido su ja laiką. (ne su savo antrąja puse)

Šio tyrimo metu žmonės bendravo su priešingos lyties nepažįstamaisiais. Kai kurie nepažįstamieji buvo itin patrauklūs, kiti – vidutinės išvaizdos.

Vėliau tyrimo dalyvių buvo paklausta, ką jie galvoja apie savo asmeninius santykius. Kol bendravimas su gražiais vyrais moterų nei kiek nepaveikė, vyrai, pabendravę su patrauklia moterimi, dažniau pareikšdavo esą nepatenkinti savo santykiais.

7. Norėdami moterims padaryti įspūdį, vyrai ima elgtis kvailai

Mokslininkai teigia, jog vyrai, norėdami sužavėti moterį, dažnai praranda bet kokius sveiko proto likučius.

Australijos mokslininkai ištyrė grupelę jaunų vyrų, čiuožinėjančių snieglente. Kai merginų šalia nebuvo, vyrai elgėsi protingai ir atsargiai.

Tačiau mokslininkams paprašius gražių moterų stebėti šiuos vyrus, jas pamatę jie ėmė kur kas labiau rizikuoti ir stengėsi jas kuo labiau nustebinti.

Turbūt numanote, kad dėl to jie dar labiau susižeisdavo.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis