11 esminių klaidų, kurias daro moterys po 45 m.

Neįmanoma nesutikti su teiginiu, kad moteris gali būti jauna sulaukusi bet kurio amžiaus. Amžinos ir nevystančios moters jaunystės tema sukurta daugybė dainų ir pačių įvairiausių filmų, eilėraščių ir posakių.

Vis tik neišvengiamai teks šiek tiek pasistengti. Pradžiai perskaitykite šį straipsnį ir sužinokite, ko daryti kategoriškai negalima. Ko negalima daryti brandžiai, save gerbiančiai ir pasitikinčiai savimi moteriai, peržengusiai 45 metų ribą?

Taupymo padariniai

Suprantame, kad turite vyrą, vaikų, šunį ir namus, taigi nieko keisto, kad didžioji atlyginimo dalis išleidžiama šeimai, o taupymo padariniai visų pirma daro nuostolį būtent jums. Be jokios abejonės, giminaičiai ir artimieji – jūsų gyvenimo esmė, jiems negaila jokių pinigų. Mielosios damos, vis tik gyventi vertėtų ne dėl kitų, o kartais tiesiog būtina nudžiuginti ir save. Kiekvieną mėnesį įteikite sau mažą dovaną: puikius batelius, palaidinę, sijoną, o gal apsilankymą grožio salone. Net neabejokite, kad jūsų artimieji nori savo mamą, žmoną, seserį matyti gražią, stilingą ir laimingą.

Trumpos šukuosenos

Dažnai vadovaujamasi įsitikinimu, kad trumpa šukuosena jaunina. Na, galbūt kurią nors moterį tokia šukuosena ir jaunina, tačiau kitą tikrai gali sendinti. Dabar pats laikas eksperimentuoti su šukuosena: išmėginkite trumpesnį variantą, tada paauginkite ilgesnius plaukus, pakeiskite plaukų spalvą, išbandykite naują dažymo techniką. Plaukai – pagrindinė bet kurio amžiaus moters puošmena, taigi kam juos iš karto nukirpti?

Maža to, nepamirškite apie gydomąsias plaukams skirtas procedūras: naudokite apsaugą nuo karščio ir nenuplaunamas priemones, skirkite laiko plaukus maitinančioms kaukėms ir reguliariai lankykitės pas kirpėją. Tinkamai prižiūrėti plaukai taps jūsų vizitine kortele dar mažiausiai 20 metų.

Daiktai senutėms

Dalis moterų staiga nusprendžia, kad jaunystė baigėsi, taigi atsisako aptemptų džinsų ir gražių palaidinukių, įsigyja beformį pilką paltą (ne tą madingą „oversize“ variantą), tamsų sijoną ir sintetinę palaidinę su nerealiai keistu gėlių raštu. Neretai tokio amžiaus moterys nusprendžia, kad mada skirta tik jaunoms merginoms.

Lieka tikėtis, kad jūs tokių netinkamų minčių neturite. Jei vis dėlto jaučiate norą įsigyti visiškai siaubingą, akivaizdžiai pensininkėms skirtą daiktą, save stabdykite iš karto. Pamenate, ką žmonės kalba apie moteris, peržengusias 45 m. ribą?

Pernelyg jaunatviški daiktai

Pasitaiko ir atvirkštinių variantų, kai moteris ima rengtis taip, lyg ji tik ką tapo pilnametė. Marškinėliai su kvailais užrašais, trumpučiai sijonėliai, pilvo nedengiančios palaidinukės, tamprės – svarbu suvokti, kad šie daiktai ne tik nesugrąžins jaunystės, bet dar ir pabrėš skirtumą tarp jūsų amžiaus ir stiliaus.

Paaugliški drabužiai liko praeityje – tai būtina suvokti ir pripažinti. Patikėkite, jūs atrodysite daug geriau, jei rinksitės santūresnius (tai nereiškia, kad nuobodžius) ir elegantiškus variantus. Galite paisyti visų (ar beveik visų) madingiausių tendencijų ir tuo pačiu neprarasti brandžios moters statuso.

Nesidomėjimas mados tendencijomis

Laikas dėmesio skirti tendencijoms. Dar viena dažnai pasitaikanti vyresnių nei 45 m. moterų daroma klaida – visiškas mados ignoravimas. Be abejo, laiko skaityti madų žurnalus ir portalus praktiškai nelieka, bet vis dėlto patartina bent kartkartėmis pavartyti leidinius šia tema ar paskaitinėti informaciją, skelbiamą internetinėse mados ir stiliaus svetainėse.

Dauguma tendencijų neturi amžiaus apribojimų. Pavyzdžiui, šiame sezone madingas džinsinis sijonas tinka bet kuriai moteriai, tik svarbu brandesnio amžiaus atstovei pasirinkti kelius dengiantį variantą. Kaip gi dėl ilgos liemenės? Savaime suprantama, tokį drabužį galima dėvėti tiek sulaukus 15 m., tiek ir 80 m. Kaip gi dėl baltelių su kutais? Žinoma, jums nebūtina rinktis drąsiausių variantų, tačiau dar kartą primename, kad mada prieinama kiekvienam.

Trūkumų slėpimas nepabrėžiant privalumų

Pamirškite apie beformę maištą primenančią aprangą. Jei manote, kad apsivilkusios tokį drabužį paslėpsite atsikišusį pilvuką ar masyvias šlaunis, jūs labai klystate. Beformiai drabužiai jus pavers pagranduku arba dideliu stačiakampiu. Turite ne tik paslėpti figūros trūkumus, bet ir pabrėžti privalumus.

Klubus slėpkite didesnės apimties vidutinio ilgio sijonais, taliją pabrėžkite storesniu arba plonesniu dirželiu, rinkitės juosmenį pabrėžiančius švarkelius, palaidines su V formos iškirpte. Kurkite dailius siluetus ir demonstruokite puikias formas. Kai tik nustosite dėvėti beformius maišus, aplinkiniai būtinai pastebės, kokia esate patraukli ir žavinga.

Aukštakulnių atsisakymas

Nors dar prieš 5 metus lakstydavote apsiavusios batelius su 10 cm kulniukais į darbą, iš darbo į vaikų darželį, iš vaikų darželio į prekybos centrą, iš jo – į namus, dabar kažkodėl nusprendėte, kad aukštakulniai yra nepatogūs, nepraktiški, o sportiniai bateliai – tai kur kas geresnis variantas. Tenka pripažinti, kad situacija itin prasta.

Savaime suprantama, kiekvieną dieną aukštakulnių avėti tikrai nebūtina. Laimei, yra pačių įvairiausių avalynės variantų be kulno. Vis tik jūsų garderobe būtinai turi atsirasti vietos kelioms poroms aukštakulnių batelių. Rinkitės batelius stabiliu kulnu iš natūralios odos ir juos avėkite bent kartą per savaitę (kuo dažniau, tuo geriau).

Pigus apatinis trikotažas

Visiškai tinkama manyti, kad brandi moteris gali sau leisti 3-5 gero apatinio trikotažo komplektus. Taip, tegul ne 10 ar 20, šiek tiek mažiau, bet užtat jie bus idealūs. Tinkamas apatinis trikotažas modeliuoja ir padailina figūrą. Jei neturite atliekamų lėšų naujai „Victoria’s Secret“ liemenėlei, užsukite į parduotuves, kur kainos demokratiškesnės, o kokybė - gera.

Brandžioms moterims skirtų makiažo technikų neišmanymas

Deja, po 40 m. oda neišvengiamai keičiasi: atsiranda raukšlių, pigmentinių dėmių, oda tampa pernelyg išsausėjusi ar labai riebi. Puiku, jei reguliariai lankotės pas kosmetologą ir kovojate su senėjimo požymiais šiuolaikiniais metodais. Deja, net ir geriausios procedūros nepajėgios sugrąžinti 20-metės išvaizdos, o tai reiškia, kad su amžiumi atsirandančius pokyčius teks maskuoti dekoratyvinės kosmetikos priemonėmis.

Pasikonsultuokite su profesionaliu makiažo specialistu, kuris jums būtinai patars, kokia kosmetika tinkama būtent jums, kiek jos naudoti, kurios priemonės būtinai turi atsirasti jūsų kosmetikos krepšelyje, o su kuriomis privalu atsisveikinti kartą ir visiems laikams. Jei makiažą išmoksite daryti taisyklingai, atrodysite 10 metų jaunesnė.

Nesirūpinimas savo kūnu

Įsivaizduokite tipinį atvejį: moteris pagimdė tris vaikus, nustojo rūpintis savo kūnu ir dailios figūros neliko nė kvapo, o sportas iš jos gyvenimo išnykęs visiškai. Jei jūsų atvejis būtent toks, laikas rimtai susimąstyti.

Jokiais būdais neagituojame griebtis griežtos dietos, gerti vien vandenį ir sporto klube prakaituoti kasdien po kelias valandas. Vis tik nesirūpinti savo kūnu ir visiškai nesportuoti – tikrų tikriausias nusikaltimas prieš save. Mankštinimasis – tai judėjimas, sveikata ir gera nuotaika. Rinkitės jums priimtiniausią variantą: baseiną, vandens aerobiką, ėjimą su lazdomis, jogą, zumbą – visi variantai yra sveikintini. Vos pora treniruočių per savaitę suteiks galimybę demonstruoti pastebimai padailėjusią figūrą tingiosioms draugėms. Kūnui suteiksite jam itin reikalingos energijos ir jausitės galinčios nuversti kalnus.

Nesirūpinimas sveikata

Šis punktas – organiškas ankstesnio tęsinys. Jei norite būti graži ir sveika, privalote ne tik sportuoti, bet ir reguliariai lankytis pas gydytoją. Darbas, vaikai, taupymas – vis atidedate apsilankymą pas medikus. Svarbu suprasti, kad negydomos ligos sendina kur kas labiau nei netinkama mityba ir fizinio aktyvumo nebuvimas.

Atlikite būtinus tyrimus, lankykitės pas šeimos gydytoją, dantų gydytoją ir ginekologą bent kartą per metus. Įsidėmėkite kartą ir visiems laikams: graži moteris – tai sveika moteris.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis