Man penkiasdešimt: štai 20 dalykų, apie kuriuos sužinojau per vėlai

Žinote, kas vyksta su moterimi, kai ji sulaukia 50-ies? Pavadinkime šią ribą prabudimu arba lūžio momentu. Dingsta miglos uždanga ir pagaliau suvokiami dalykai, kurie iš tikrųjų gyvenime yra svarbūs. Šiame amžiuje vienu metu atsiranda laisvės ir poreikio skubėti jausmas.

Atsiranda būtinybė negailestingai analizuoti savo gyvenimą: kuriose srityse pavyko pasiekti gerų rezultatų, o kuriose patirta nesėkmė, kurios galimybės išnaudotos, o kurios – ne. Svarbiausia, kaip jūs norite įžengti į naują savo gyvenimo etapą. Atsigręždamos į laikus, kai buvome 20, 30 ar 40 metų, neretai pripažįstame: būtume norėjusios, kad išmintingesnė ir vyresnė moteris skirtų laiko ir mums padėtų kurti sąmoningą, kūrybingą ir džiaugsmingą gyvenimą. Tai neabejotinai būtų apsaugoję nuo laiko praradimo, painiavos ir nerimavimų, būtų buvę daugiau aiškumo, ramybės, susitelkimo ir pasitikėjimo savimi.


Štai 20 tiesų, kuriomis būtina pasidalinti su moterimis, jaunesnėmis nei 50 metų.


1. Paverskite save pačioms sau prioritetine vertybe

Jei visų pirma rūpinsitės savo pačios gerove, turėsite kur kas daugiau energijos padėti kitiems, kai tai yra būtina. Nepamirškite, kad rūpinimasis savimi – tai ne egoizmas. Jei norite tęsti gražų ir produktyvų gyvenimą, tai yra būtinybė.


2. Dėmesys sveikam gyvenimo būdui

Šiandien labai daug kalbama apie streso minimizavimą, bet dauguma iš mūsų vis dar gyvena įtampoje. Kai suvoksite faktą, kad 95 proc. visų ligų – tai gyvenimo būdo pasirinkimo padarinys, tai jums sukels šoką, juk stresas, mankšta, mityba ir santykiai ir yra sveiko gyvenimo būdo atramos.


3. Apsupkite save jus mylinčiais ir jūsų tobulėjimą palaikančiais draugais ir giminaičiais

Kiek laiko praleidote su draugu ar kolega, kuriam būdingas neigiamas požiūris į gyvenimą, subjektyvumas ar netgi energetinis vampyrizmas? Nustokite teisinęsi ir nutraukite bendravimą su toksiškais žmonėmis. Nepamirškite, kad 5 jūsų artimiausi draugai – tai jūsų požiūrio į save veidrodis.


4. Išmokite pasakyti „ne“

Neretai moterims tai nėra lengva užduotis, kai kalbama apie papildomų užduočių darbe atlikimą, vaikų mokyklose ar santykiuose su vaikais, sutuoktiniu ar draugais. Būtina susivokti prieš ištariant tą nelemtą „taip“. Kiekvieną kartą jūsų ištartas žodis „ne“ taps stipresnis ir užtikrintesnis. Būsite maloniai nustebintos, kiek daug atsiras laisvo laiko ir neišnaudotos energijos, galėsite daryti tai, ko norite iš tikrųjų.


5. Iš savo žodyno kartą ir visiems laikams pašalinkite frazę „aš privalau“

Kai tik pajuntate nenumaldomą norą ištarti du šiuos žodžius garsiai, ar mintyse, sustokite ir paklauskite savęs, kodėl turėtumėte taip manyti. Žmonės, pripildantys savo gyvenimą dalykais, kuriuos jie privalo padaryti, retai jaučiasi laimingi ir patenkinti. Frazę „aš privalau“ keiskite „aš renkuosi“ ar „aš noriu“ ir žiūrėkite, kaip klostosi įvykiai. Labai tikėtina, kad šios metodikos taikymo rezultatai jus nustebins.


6. Savaime kylančias neigiamas mintis keiskite teigiamomis

Moterys daugybę laiko išeikvoja savęs klausdamos, ar jos pakankamai geros, protingos, patrauklios ir t. t. Kai tik savo viduje išgirsite kritikuojantį balsą, kuris jus smerkia, keiskite jį štai tokiomis frazėmis: „Esu pakankamai gera“, „Aš – savo gyvenimo kūrėja“.


7. Mylėkite ir priimkite save

Nors tikėtina, kad jūs kol kas tuo dar netikite, vis tik esate graži ir mylinti siela. Kiekvieną rytą pažvelkite į savo atvaizdą vonios veidrodyje, palinkėkite sau labo ryto, pasakykite, kad mylite save. Gali pasirodyti keista, bet kuo dažniau tai darysite, tuo labiau imsite vertinti save.


8. Kasdienė padėka

Dėkingumo praktikavimui tereikia vos 5 minučių. Puiki mintis ryte į dailią užrašų knygelę surašyti visus dalykus, už kuriuos esate dėkinga. Nesvarbu, kokios mintys šauna į galvą, jas užsirašykite. Norėdamos gauti maksimalios naudos, atlikdamos šį pratimą būtinai leiskite sau jausti tikrą dėkingumą. Pavyzdžiui, jei iš tikrųjų esate dėkingos už šviežios rytinės kavos puodelį, kurį geriate, giliai įkvėpkite ir pajauskite dėkingumą už šį kavos puodelį.


9. Darbas tobulinant savęs suvokimą

Pažinkite savo nuotaikas, motyvacijas ir tikruosius troškimus, tada jūsų gyvenimas taps reikšmingas ir produktyvus. Užuot beprasmiškai leidusios dienas kas kelias valandas sutelkite dėmesį į savo vidų ir stebėkite, kokias emocijas patiriate. Jei pastebite itin stiprią neigiamą reakciją, atkreipkite į tai dėmesį ir išsiaiškinkite, kokios yra jos priežastys.


10. Prisiimkite atsakomybę už savo gyvenimą

Išorinių aplinkybių kaltinimas, kai jaučiamas nepasitenkinimas savimi ar savo gyvenimu, jus liūdina ir pykdo. Kaltinimus keiskite štai tokiais žodžiais: „Esu atsakinga už savo gyvenimą ir pati renkuosi, koks jis turi būti.“


11. Tikėkite savo sugebėjimais

Kai tik suvoksite, kad turite jėgų ir galimybių susikurti gyvenimą, kokio norite, būsite labai nustebintos. Giliai širdyje pajausite galią, kuria esate apdovanota, o tai savo ruožtu jus įkvėps ryžtis teigiamiems pokyčiams.


12. Nustokite nerimauti dėl kitų nuomonės

Mergaitės nuo vaikystės mokomos sulaukti aplinkinių pritarimo. Jei vis dar jaučiate poreikį gauti pritarimą iš kitų, laikas situaciją pakeisti. Kai tik įsijungia nepasitikėjimo savimi režimas, paraginkite viduje esantį išmintingą asmenį apkabinti jauną, neapsaugotą merginą ir priminti jai, kaip svarbu pataikauti ir gauti pritarimą tik iš savęs pačios ir nieko kito.


13. Tapkite geriausia klausytoja

Daugiau išmoksite ir sužinosite klausydamasi nei kalbėdama. Tapusi nuostabia klausytoja galėsite kurti glaudesnius ir gilesnius santykius. Pokalbiai taps įdomesni, o tai savo ruožtu padės aktyvinti ir lavinti savo protą.


14. Išsaugokite naujokės mąstymą

Gyvename pasaulyje, kur didžiulę reikšmę turi žinios ir produktyvumas. Jei norite gyventi visavertį, kūrybingą ir linksmą gyvenimą, būtinai turite būti atviros naujovėms, kai akivaizdžiai tenka naujokės vaidmuo. Net ir tose srityse, kuriose turite patirties, visada yra progų pasimokyti. Taigi atsisakykite perfekcionizmo ir išmokite į save žvelgti kaip į naujokę. Šis metodas jums atvers kelią į galimybių jūrą.


15. Išmokite atleisti

Daugelis linkę kaupti itin gilias nuoskaudas net ir po gauto atsiprašymo. Negebėjimas atleisti kitiems paprastai rodo, kad negalite atleisti sau. Sustabdykite kritikos kupinus ar piktus komentarus apie kitus ir suvokite, kad tai, ką jaučiate jiems, iš tikrųjų atspindi tai, kaip žvelgiate į save. Tiesiog stebėkite savo jausmus ir sau kartokite, kad juos paleidžiate. Nustebsite, kaip greitai atslūgs pyktis ir savęs bei kitų apkalbėjimo jausmai.


16. Lavinkite kūrybingą prigimtį

Visuomenė privertė mus patikėti, kad tik tam tikra dalis moterų turi kūrybinių gebėjimų. Tai nėra tiesa. Jūs gimėte kūrybingos – tai jūsų prigimtinė teisė. Ieškokite būdų panaudoti savo kūrybinius sugebėjimus ir integruoti juos į kasdienį savo gyvenimą.


17. Būkite gamtoje

Gamta – vienas geriausių būdų stresui numalšinti, išvalyti mintis ir pasinerti į gerovės ir ramybės jausmus.


18. Būkite sąmoningos

Mus bandoma įtikinti, kad siekdamos sėkmės gyvenime būtinai turime vienu metu vykdyti daug užduočių. Vis tik tai nėra tiesa. Sulėtinusios tempą stenkitės būti čia ir dabar, dėmesį telkite į konkretų momentą, rinkitės gilesnį, visavertiškesnį ir reikšmingesnį gyvenimą. Štai puikus būdas imtis sąmoningumo praktikavimo: sustabdykite viską, ką darote, pasėdėkite, išvalykite sąmonę ir tris kartus giliai įkvėpkite.


19. Susikurkite svajonių gyvenimą

Net jei jums trūksta pasitikėjimo savimi, leiskite viduje esančiai išmintinguolei priminti mažiau savimi pasitikinčiai būtybei, kad esate protingos ir kūrybingos. Jei nusiteiksite tinkamai, patikėsite savimi ir imsite veikti, rasite būdą gyventi taip, kaip jau seniai svajojote.


20. Nežvelkite į save pernelyg rimtai

Gyvenimas – tai paradoksas. Viena vertus, sąmoningas gyvenimas labai rimtas, kita vertus, jis toks nėra.

Gebėjimas jausti pasitenkinimą, juoktis ir kiekvieną dieną žaisti – tai ne tik atgaiva sielai. Tokiu būdu atveriami vartai į kūrybą ir suteikiama galimybė megzti kur kas gilesnius santykius su kitais. Argi nesijaučiate kur kas nerūpestingesnė, laimingesnė ir galinti tęsti dieną kur kas lengviau, kai iš širdies pasijuokėte?

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis