Vasario 2-oji: vardadieniai, astrologija

Vasario antroji, penktadienis - 33-ioji metų diena (penktoji 6-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 332 dienos.

Vasario 2-oji - Kristaus paaukojimo - Grabnyčių - diena, Perkūno diena.

Senoliai sakydavo, kad per Grabnyčias iš žiemos miego prabunda meška. Jeigu prabudusi ir apsivertusi ant kito šono meška slepia nosį giliai į migį - pavasaris dar bus negreitai, jei jos nosis išorėje - orai atšils, pavasaris bus ankstyvas. Jeigu per Grabnyčias šviečia saulė, dar reikia laukti sniego ir šalčių. Jeigu per Grabnyčias lyja, dar galima sulaukti ledo, jei kyla pūga - žiema ilgai karaliaus.

Grabnyčios pavadinimas reiškia šios šventės metu bažnyčioje pašventintas žvakes, kurios dar vadinamos graudulinėmis. Šią dieną bažnyčiose šventinamos graudulinės ar grabnyčių žvakės, kurios vėliau uždegamos užėjus audrai ir perkūnijai. Tikėta, kad tokios žvakės padės apsisaugoti nuo audrų ir ligų. Nuo seno šią dieną lietuviai meldėsi Perkūnui.

Kristaus Paaukojimo šventė sutapatinta su senąja lietuvių švente Grabnyčiomis, Perkūno diena. Šios šventės paskirtis - paminėti Kristaus paaukojimą. Pagal Bibliją, Juozapas ir Marija atnešė savo kūdikėlį į Jeruzalės šventovę paaukoti jį ir pašvęsti Viešpačiui. Toks buvo Viešpaties per Mozę duotas įstatymas.

Savo vardadienius šiandien švenčia Kandida, Kandidas, Orinta, Orintas, Rytis, Valdas, Valdemaras, Valdimantas, Valdonė, Vandenė, Voldemaras.

************

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 08.09, leidžiasi 16.57. Dienos ilgumas - 08.48.

Šiandien - trečioji Mėnulio pilnaties diena.

Saulė Vandenio ženkle.

***************

Astrologinė prognozė vasario 2-ajai, penktadieniui

AVINAS. Diena bus gana prieštaringa. Galima nemažai nuveikti, padedant kitiems. Tačiau reikia mokėti aplinkinius įtikinti, kad prisidėtų, patarpininkautų, o tai nelengvai pavyks. Labiau rūpinkitės įvaizdžiu, sveikata.

JAUTIS. Nors nuveikto darbo rezultatai turėtų džiuginti, bet to paties negalima pasakyti apie meilės reikalus. Meilės pagundos, kurioms šiandien norėsis pasiduoti, gali daug kainuoti.

DVYNIAI. Šiandien labai svarbu, kad prieš ką nors darydami ar nuspręsdami, rimtai pagalvotumėte, įvertintumėte perspektyvas. Smagu būtų paganyti akis į gražius dalykus, pasipuošti. Kita vertus, bus daugiau saviapgaulės, klastų.

VĖŽYS. Šiandien jūsų dienotvarkę gana aktyviai reguliuos artimieji ir draugai. Galite gauti vertingos informacijos ar pasiūlymą. Jeigu nenori suklysti, sakykite ir darykite tik tai, dėl ko neabejojate.

LIŪTAS. Diena iš esmės bus nebloga. Įdomu bus susitikti su žmogumi, kuris žino, kaip reikia siekti tikslo, pasipelnyti. Galimi reikalai, susiję su įmonės pinigais, investicijomis, draudimu, paskolomis. Visgi lengva užkibti ant sukčių kabliuko, būkite apdairūs.

MERGELĖ. Šiandien galite patirti netikėtumą iš asmens, kuriuo ypatingai domitės. Galimas melas, veidmainystė, išsisukinėjimai, sukčiavimai. Galite būti suklaidinti, įvelti į nesusipratimus.

SVARSTYKLĖS. Galite pasijusti nekaip. Galbūt sunegaluosite arba išaiškės nemalonus faktas, melas, sukčiavimas. Slaptas meilės ryšys arba nelegali avantiūra gali iškilti į viešumą.

SKORPIONAS. Gali džiuginti naujos pažintys, visuomeninė veikla. Tačiau nesitikėkite iš to didelės naudos ir stabilumo. Neskubėkite nusivilti, jei bendraminčių kompanija arba mylimas žmogus nepritars jūsų užmojams.

ŠAULYS. Šiandien nebūtinai pavyks viską padaryti taip, kaip norite ir tikitės. Daug kas priklausys nuo aplinkybių ir kitų žmonių. Pasitelkite kantrybę ir diplomatiją. Nederėtų pasitikėti pirmu įspūdžiu.

OŽIARAGIS. Tikėtini šiokie tokie keblumai per nepažįstamą asmenį, publikacijas, komentarus, arba susiję su numatyta kelione, užsieniu. Neskleiskite nepagrįstų gandų, slaptos ar abejotinos informacijos.

VANDENIS. Neišsisukinėkite, jei reikia grąžinti skolas, mokėti mokesčius. Gali būti, kad žmogus, iš kurio daug tikitės, iš dalies sugriaus jūsų iliuzijas. Pasistenkite suprasti to priežastis, užuot smerkę ar kaltinę.

ŽUVYS. Gali susvyruoti kai kurie planai, įsitikinimai, sklaidysis iliuzijos. Arba jos kaip tik atsiras prieš akis tarsi svaigus rūkelis. Šiandien lengva apsigauti ir suklaidinti kitus.

Geros dienos!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis