Kovo 16-oji: vardadieniai, astrologija

Savo vardadienius šiandien švenčia Gustavas, Henrika, Mėgys, Mėgiotas, Norvainas, Norvainė, Norvilas, Norvilė, Vaidota, Vaidotas, Vaidotė.

Kovo 16-oji - Knygnešio diena.

Knygnešio dieną pagerbiami draudžiamosios spaudos gabentojai iš Prūsijos bei jos skleidėjai Lietuvoje.

Po 1863 m. sukilimo Rusijos imperijos valdžia uždraudė leisti knygas lietuvių kalba. Visos knygos turėjo būti leidžiamos rusišku raidynu. Lietuviai šiam reikalavimui priešinosi. Žandarams turėjo teisę bausti nusikaltėlius, konfiskuoti ir deginti lietuviškus raštus. Savo darbą žandarai atliko uoliai: 1891-1893 m. vien tik sieną saugoję žandarai konfiskavo 37 tūkst. 718 lietuviškų knygų ir laikraščių; 1900-1902 m. - 56 tūkst. 182.

Nepaisant baudų ir kalėjimo grėsmės, lietuviškų spaudinių daugėjo. Lietuviško knygos ir laikraščiai ėjo iš rankų į rankas. Milžinišką darbą atliko spaudinių platintojai - knygnešiai. Už slaptą knygų laikymą ir platinimą tuo metu nukentėjo apie tūkstantį žmonių.

Kovo 16-ąją, 1846 metais, gimė Jurgis Bielinis, knygnešys, sukūręs nelegalaus lietuviškos spaudos platinimo tinklą.

Kovo šešioliktoji, penktadienis - 75-oji metų diena (penktoji 11-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 290 dienų.

************

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 06.35, leidžiasi 18.22. Dienos ilgumas - 11.47.

Šiandien - aštuntoji Mėnulio delčios diena.

Saulė Žuvų ženkle.

**************

Astrologinė prognozė kovo 16-ajai, penktadieniui

AVINAS. Būkite tolerantiški, nuoširdūs ir išvengsite nesusipratimų. Diena turėtų būti rami. Galbūt sugebėsite pasimėgauti nedideliais gyvenimo malonumais. Jeigu užplūs meninis įkvėpimas, nelaukite kol jis išgaruos be pėdsakų. Venkite svaigalų.

JAUTIS. Diena bus gana šauni, jei praleisite ją su mielais širdžiai draugais, artimaisiais malonioje jums aplinkoje. Mažiau kalbėkite apie pinigus ir kasdieninius rūpesčius, o daugiau klausykitės kitų žmonių. Naujai užmegztas ryšys gali būti reikšmingas ateityje.

DVYNIAI. Nors diena turėtų būti šventiška, jūs jausite įtampą, galbūt dėl neatliktų darbų arba grubaus partnerio elgesio ir pan. Nuotaiką gali pataisyti užsiėmimas intelektine veikla, grožio kūrimu.

VĖŽYS. Jums labai norėsis ištrūkti iš įprastos aplinkos, ir turbūt kur nors toliau vyksite, jei tik turite tam galimybių. Džiaugsmo teiks meilės reikalai, dominančio asmens dėmesys. Saugokitės traumų.

LIŪTAS. Jus tiesiog apsės nepigių malonumų troškimas. Didelių poreikių turės ir jūsų vaikai, mylimas žmogus. Regis, nemaža sumelė išgaruos iš jūsų kišenės. Bus smagu susitikti su bendraminčiais.

MERGELĖ. Regis, diena bus audringa, teks nemažai bendrauti, aiškintis meilės santykius, o gal ir kalbėti apie bendros ateities galimybes. Sulauksite neblogų pasiūlymų, bet pasitikslinkite dėl jų realumo. Meilės reikaluose šiandien būkite itin kantrūs.

SVARSTYKLĖS. Regis, šiandien mielai žvilgčiosite į veidrodį ir džiaugsitės išmėginę įvaizdžio naujovę, jausitės pagražėję. Tikėtinas pasimatymas, intriguojamas flirtas. Tik nežiopsokite kelyje.

SKORPIONAS. Šiandieną galite lengviau atsikvėpti ir pasilinksminti. Tikriausiai jus prisimins seni draugai, gerbėjai arba jūs patys jiems apie save priminsite. Turėtumėte pasijusti geidžiami, mylimi.

ŠAULYS. Jūs privalote valdyti savo emocijas, neleisti joms įsiaudrinti, tramdyti pyktį, kad ir kaip jus vestų iš pusiausvyros keistai besielgiantys žmonės, artimieji. Skleiskite meilę, o ne agresiją. Nepatartinas joks spaudimas.

OŽIARAGIS. Šią dieną galite nesunkiai paversti meilės ir gerumo diena. Aplinkiniai už tai bus tik dėkingi. Galima nauja pažintis, netolima kelionė. Kils neblogų idėjų, jomis rasite ką sudominti, suintriguoti.

VANDENIS. Pravartu diegti daugiau komforto savo aplinkoje, rūpintis materialine gerove, individualaus verslo reikalais. Šiandien lengva susižavėti. Tai gali paskatinti jus realizuoti save kūrybiškai. Galite kažką modernaus ar gražaus įsigyti.

ŽUVYS. Jūsų širdyje sustiprės meilės vibracijos, tačiau situacija bus prieštaringa. Galimos agresijos apraiškos, aštri reakcija į jūsų nutylėjimus, išsisukinėjimus. Gali į paviršių iškilti tai, ką stengėtės nuslėpti.

Geros dienos!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis