Lietuvoje bus pristatytas pasaulinės muzikos legendos Chriso Normano naujas albumas

Kovo 7 dieną „Avia Solutions Group“ arenoje Vilniuje vyks originalaus grupės „Smokie“ balso Chriso Normano ir jo grupės koncertas. Legendinis muzikantas atliks ne tik savo „auksinius“ hitus, bet ir pristatys naujausio albumo „Junction 55“ dainas. Šventinį užtaisą užkurs devintojo dešimtmečio diskotekų „žvaigždė“ – grupė „Ottawan“.

Dūminis balsas


Viso pasaulio muzikos gerbėjams turbūt nereikia plačiai pristatyti Chriso Normano. Būtent dėl užkimusio jo balso, vadybininkų patarimu, grupė „Kidness“ ir buvo pervadinta į vėliau legenda tapusią „Smokey“.


Kaip nekart aiškino grupės nariai, prarūkytas, „dūminis“ jo balsas buvo siejamas su dūmais („smoke“ angliškai dūmas), ir tik vėliau „Smokey“ pervadinta „Smokie“.


Chrisas Normanas (tikrasis vardas Christopheris Wardas Normanas) gimė menininkų šeimoje Jorkšyre, Jungtinėje Karalystėje. Berniuko tėvas, kurio muzikiniam skoniui įtakos turėjo Elvis Presley, „The Beatles“, Bob Dylan, Little Richars ir „The Rolling Stones“, sūnui sukakus septyneriems metams, jam padovanojo gitarą.


1962 metais Chrisas Normanas įstojo į Bredfordo berniukų mokyklą, kur susipažino su „Smokie“ grupės nariais – Alan Silson ir Terry Utlley.


Pradžioje grupė turėjo daug įvairių pavadinimų – „The Yen“, „Essence“, „Long Side Down“, „The Elizabethans“. Vienok, kūrybinę sėkmę atnešė lemtingas pavadinimas – 1975 metais dienos šviesą išvydo ilgai brandintas debiutinis albumas „Pass It Around“, sukurtas kartu su garsiais to meto dainų autoriais bei vadybininkais Mike Chapman ir Nicky Chinn.


1978 m. – „Smokie“ grupės aukso laikmetis: išleidžiamas albumas „The Montreaux Album“, kritikų pripažinimo sulaukęs singlas „Mexican Girl“ tampa megahitu, o Chris Norman ir Suzi Quatro daina „Stumblin‘in“ patenka į amerikiečių žurnalo „Billboard“ geriausių dainų dešimtuką. Po to seka akinančios šlovės laikas, koncertiniai turai visuose planetos kontinentuose ir gerbėjų sausakimši stadionai.


Svaiginanti solo karjera


Ir nors 1986 metais Chrisas visam laikui paliko grupę „Smokie“ ir pradėjo solinę karjerą, tačiau jo muzikinis katalogas stulbina: daugiau nei 50 singlų ir daugiau nei 30 išleistų albumų (9 – „Smokie“ sudėtyje ir net 25 – soliniai).


Visame pasaulyje parduota daugiau nei 30 milijonų plokštelių, o artistas iki šiol kuria muziką ir tęsia koncertinę veiklą.


Po sėkmingų koncertų su Suzi Quatro, Chrisas bendradarbiavo su Dieter Bohlen – „Modern Talking“, „Blue System“ bei „CC Catch“ įkūrėju, kompozitoriumi ir dainininku.


Su daina „Midnight Lady“, Chris Norman pasiekia muzikinio Olimpo viršūnę daugelyje pasaulio šalių. 2014 kartu su „CC Catch“ jis sukuria duetą „Another Night in Nashville“.


Pastaruosius 23 metus muzikantas gyvena Meino saloje, Airijos jūroje ir daugiau nei 50 metų laimingai susituokęs su žmona Linda. Jie susilaukė penkių vaikų (Brian, Paul, Michael, Steven ir Susan Jane), turi keturis anūkus.


„Laimingiausia mano gyvenimo diena – vedybos“, – savo interviu nuoširdžiai teigia Chrisas, pabrėždamas svarbų žmonos Lindos vaidmenį. Deja, 2001 metais juos užklupo gedulas: autokatastrofoje žuvo sūnus Brianas. Atsigavęs po netekties skausmo, Chrisas vėl tęsė sėkmingą karjerą ir vis dar laukiamas svečias įvairiuose pasaulio kampeliuose.


Skambės visi hitai ir naujos dainos


Muzikantas aktyviai koncertuoja visame pasaulyje ir tūkstančius gerbėjų stebina savo neblėstančia energija.


„Energija padeda išsaugoti humoras ir sportas. Labai noriu patinginiauti, bet priverčiu save eiti į sporto salę“, – šypsosi Chrisas, kurio koncertų grafikas planuojamas kelerius metus į priekį.


Chriso Normano koncerte „Avia Solutions Group Arena“ Vilniuje, Kovo 7 dieną skambės „Living Next Door to Alice“, „Midnight Lady“, „Needles and Pins“, „Mexican Girl“, „Oh Carol“, „I‘ll Meet You at Midnight“, „Don’t Play Your Rock’N Roll to Me“ ir kitos pasaulyje plačiai žinomos dainos.


Chriso Normano vardas asocijuojasi ne tik su „energinga ranka“, bet ir lyrinėmis dainomis, todėl Vilniuje vienu metu nuskambės ir rokenrolas, ir lyrika. Tai svarbu, nes koncertas vyks pavasario šventės išvakarėse, kai prabunda ne tik gamta, bet ir jausmai.


Svarbus faktas ir tai, kad „Avia Solutions Group“ arenoje įvyks ir pirmasis naujausio Chriso Normano albumo „Junction 55“ pristatymas Lietuvoje!


Bendraudamas su kitais muzikantais jis įrašė 12 naujų dainų. Tris dainas Chrisas įrašė su senu savo draugu bei grupės „Smokie“ dalyviu Pete Spencer, dvi su dabartiniu jo grupės nariu Geoff Carline, vieną su Michael Chapman, o likusias – savarankiškai.


Diskas, atspindintis išskirtines muzikanto savybes bei melodijų harmoniją, įrašytas ir kurtas nuosavoje Chriso studijoje.

„Disko pavadinimas ženkliną faktą, kad pradedu naują savo karjeros etapą – profesionalioje scenoje koncertuoju 55 metai“, – pažymi Chrisas Normanas.


„Ottawan“ energijos užtaisas


Prieš muzikos legendos pasirodymą teigiamą užtaisą koncerto lankytojams užkurs pasaulyje puikiai žinoma grupė „Ottawan“.


Prancūzijos disko muzikos dainininkas Patrick Jean-Batiste, dirbęs garsioje kompanijoje „Air France“, įkūrė grupę „Black Underground“ ir muzikavo Paryžiaus baruose. Čia jį ir pastebėjęs su Dalila, Sheila B. & Devotion ir kitais dirbęs vadybininkas Daniel Vangarde, pasiūlė dalyvauti disko projekte su šokėja bei vokaliste Annette Eltice.


Jau pirmasis singlas „D.I.S.C.O.“ įrašytas Kanados sostinėje Otavoje (nuo to ir kilo grupės „Ottawan“ pavadinimas) sudrebino visą Europą. Vos išgirdus jų hito žodžius “Hands up, baby, hands up...” norisi panerti į devintojo dešimtmečio vakarėlių atmosferą.


Muzikos legendos ir devintojo dešimtmečio disko „žvaigždžių“ koncertas kovo 7 dieną „Avia Solutions Group“ arenoje pavasariniam Vilniui dovanos milijonų muzikos gerbėjų ir laiko patikrintą kūrybos šventę.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis