„Baltic Balkan“ vaišina nauju kūriniu „Bazaar“: daugiau šafrano, argano ir odinių švarkų kvapo

Balkaniškų vakarėlių žvaigždės „Baltic Balkan“ šįkart lyg muedzinai kviečia maldai Šiaurės Afrikos ar Vidurio Rytų intonacijomis. Naujausia jų daina „Bazaar“ nukelia ir į marokietišką turgų, kuris degina derybiniu karščiu, įtrina aliejais ir pagirdo arbata.

„Visas naujasis albumas turės rytietiškų prieskonių, orientalinio skambesio, toks mūsų užmanymas. Ir dainoje „Bazaar“ – turgus – yra arabiškų, marokietiškų pašūkavimų“, – sako „Baltic Balkan“ narys Marius Kneipferavičius-Marulis.


Anot grupės narių, jų kūryba visada turi kokią nors kryptį – buvo projektų, kuriuose dominavo litvakų, klezmer, pankroko žanrai. „Kiekvienas muzikos žanras turi tam tikrą madą, vis kitokie vėjai atpučia idėjas ir kūrėjai į tai neria. Dabar užsienyje yra išleista nemažai naujų dainų, albumų, kurie skleidžia kaip tik tokią – Vidurio Rytų, Šiaurės Afrikos kultūros prisodrintą nuotaiką. Nesiekėme to specialiai, bet taip nutiko, kad papuolėme į tą bangą, esame su visu muzikos pasauliu“, – kalba Linas Starkus-Lencas.


„Dirbome su muzikos prodiuseriu Vytautu Petrošiumi, kuris gerai jaučia aktualius „trendus“, todėl toks skambesys yra ir jo nuopelnas“, – priduria Marulis.


Lencas, gimus dainai „Bazaar“, pats ilgai jos klausėsi, norėdamas pasitikrinti, kokį poveikį ji turi, ar neatsibosta. „Ir neatsibodo. Kaip tik – net nusipiešiau vaizdą, koks turėtų būti vaizdo klipas, nes šis kūrinys labai kinematografiškas. Beje, jo iliustracijoje – aš pats, vilkintis rytietiškus drabužius“, – šypsosi Lencas.


Jam tekę keliauti tais kraštais. Visiškai kitokia, neįprasta, bet labai įdomi kultūra, kurią kelionėse pažino, turėjo įtakos kūryboje. Dabar iš dainos tarsi žvelgia dar juodesnės, migdolų formos akys, tarsi matai besišypsantį pašnekovą, jo auksinius dantis, kuris tau, slampinėjančiam po turgų tarp kilimų, kaljanų ir odinių striukių, beveik nuoširdžiai taria „mano drauge...“


„Mums turgus turi ir kitą brangią reikšmę – tai viena iš mūsų koncertinių erdvių Vilniuje. „Halės“ turguje, kuris turi savo nuotaiką, vyksta mūsų „Balkanakčiai“, aš pats ten turiu parduotuvę“, – pasakoja Lencas.


Šiaurės Afrikos, Vidurio Rytų nuotaikos singlas, be abejonės, skambės ir „Baltic Balkan“ vasaros koncertuose. „Jo klausantis nesijaučia žiemos žvarbulio, apšerkšnijusių laukų. Mes įžengiame į sezoną, kuris, duok dieve, bus karštas, kaip ir šis kūrinys“, – sako Lencas.


Artėjanti vasara „Baltic Balkan“ bus ypač intensyvi. „Gegužės 19 ir 20 dienomis įvyks du „Balkanakčiai“, birželį lėksime pagroti į Berlyną, o Lietuvoje pasirodysime bene visuose festivaliuose – sulaukėme labai daug kvietimų, tad laisvų savaitgalių rasti šią vasarą bus sudėtinga – praleisime juos su mūsų klausytojais. O rudenį turėtų pasirodyti mūsų virtualus albumas, kiek vėliau įgyvensime savo seną svajonę – išleisti albumą LP formatu“, – kalba „Baltic Balkan“ frontmenas.Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis