Šių metų namų puošybos mados: nuo barbiškų plunksnų iki juodos eglutės

Floristo patarimai, kaip skoningai ir madingai papuošti namus Kalėdoms.

Nuo tradicinių Kalėdų senelio figūrėlių bei gausių dekoracijų iki solidžiai ir prabangiai atrodančių papuošimų bei juodos eglutės – šiemet namų dekoro tendencijos įtiks net ir išrankiausiam skoniui. Antanas Mažonas, studijos „Floristai ant ribos“ vadovas bei floristas-dizaineris pataria, kad nereikėtų mėtytis nuo vieno stiliaus prie kito.

Shutterstock nuotr.

„Apsidairykite savo namuose, apmąstykite, kokio efekto norite ir kokių dekoracijų apsupti geriausiai jausitės patys,“ – pataria jis. Vis dėlto, nežinantiems, ką rinktis ar ieškantiems naujų idėjų A. Mažonas siūlo pasidomėti šių metų namų puošybos bei dekoro madomis.

Shutterstock nuotr.

Kokios šių metų namų dekoro tendencijos?

Anksčiau kiekvienais metais specialistai būdavo linkę išskirti keturias pagrindines tendencijas, kuriomis buvo siūloma vadovautis dekoruojant namus ar darbo vietą. Šiais metais tendencijos jau nebeapsiriboja keturiomis temomis. Dabar jos maišosi tiek spalvų atžvilgiu, tiek naudojamais elementais. Šiemet madingiausi vario atspalviai, pastelinės spalvos (rausva, turkio, mėtos, melsva) ir, žinoma, juodos ir baltos spalvos deriniai. Elementų atžvilgiu kaip visuomet reikšmingą vietą užima rankų darbo papuošimai.

Shutterstock nuotr.

Kaip sezono naujieną būtų galima įvardinti plunksnų, kailių, ragų ir velveto tendenciją, taip pat rekomenduojama nepamiršti gamtos elementų (šakų, konkorėžių, žievės). Labai populiarūs baltieji lokiai, poliarinės pelėdos ir pingvinai, ir visai nesvarbu, ar jie bus porcelianiniai, iš kailio, ar vilnos. Taip pat nereikėtų pamiršti didelių cilindrinių žvakių, kurios atitiktų minėtas spalvas ir be kurių šiais metais neįsivaizduojamos šventės.

Fotolia nuotr.

Kokios vyraujančios namų puošybos spalvos?

Kaip minėjau, spalvos gali būti skiriamos į keturias grupes:

Varis. Šiek tiek išblukę tonai, natūralūs vario atspalviai, matiniai paviršiai, derinami su rusva, bordo spalvomis. Varis šiaip metais jaukesnis ir ne toks rėksmingas kaip praėjusiais.

Fotolia nuotr.

Pastelinės spalvos. Rausva, turkio, mėtos, melsva spalvos atspindi naivumą ir vaikiškumą, bet tuo pačiu jos yra lengvos, linksmos ir jaukios. Jos šiek tiek blizgesnės, bet ne rėksmingos, labai dažnu atveju matomos keksiukų, meduolių ir arbatos puodelių formose.

Shutterstock nuotr.

Fotolia nuotr.

Juoda. Dramatiškiausia šių metų spalva yra juoda ir šiuo atveju nėra taip svarbu, ar tai bus blizgančios vazos, ar matinės popierinės žvaigždės. Viskas priklauso nuo interjero, nuotaikos ir siekiamo efekto. Bet kuriuo atveju juoda spalva skirta šiais metais palikti neišdildomą įspūdį.

Shutterstock nuotr.

Fotolia nuotr.

Fotolia nuotr.

Klasika. Žinoma, negalima nepaminėti kiekvienais metais populiarios klasikinių Kalėdų „tendencijos”. Tai tradicinis žalios, baltos ir raudonos spalvų derinys su šlakeliu aukso ir spindesio. Matiniai, minkšti paviršiai, mezginiai, vilna derinama su gamtos elementais, visuomet sušildys namus ir sukurs jaukią atmosferą.

Fotolia nuotr.

Šių metų mados klyksmu tituluojama juoda eglutė. Kaip neišsigąsti šios, neretam su gedulu asocijuojančios, spalvos?

Negaliu pasakyti recepto, kaip nebijoti juodos spalvos. Tai yra asmeninis kiekvieno žmogaus suvokimas – juoda yra elegancijos, prabangos ir mistiškumo ar gedulo ir niūrių vakarų simbolis. Pastaruoju atveju tikrai nesiūlyčiau rinktis juodos spalvos. Tačiau tiems, kurie nebijo juodos arba ją mato kaip stiliaus ženklą, siūlau ir šventėms puoštis juodai. Tuo labiau, kad juoda turi begales formų, elementų ir galimybių. Tai ne tik juoda eglutė, bet ir žaisliukai, prabangios staltiesės, šviestuvų gaubtai ar žvakės, juodas stiklas ar keramika. Kaip matote, – galimybės save realizuoti juodos spalvos pagalba yra neribotos.

Shutterstock nuotr.

Amžinas klausimas – gyva, dirbtinė eglutė, šakos ar vainikai? Kas šiemet madingiausia?

Negaliu atsakyti į šį klausimą, kas madinga. Tai daugiau skonio dalykas. Kai kam būtina gyva eglutė iš miško, nepaisant to, kad ji greitai byra ir vizualiai yra mažiausiai patraukli, bet kvepia tikra egle ir pilna sentimentų. Kur kas geresnė alternatyva yra kėnis, kuris yra tankesnis, nesibado ir net visiškai išdžiūvęs nebyra. Tikrai nepulsiu įrodinėti, kad dirbtinė eglutė yra kičas ir jas visas reikia sudeginti. Tai vis tik požiūrio dalykas – kai kam tai praktiška, kai kas renkasi tausoti gamtą (nors atidžiau pažiūrėjus tokios eglutės pagaminimo procesas gali būti kur kas žalingesnis gamtai, nei gyvos eglutės nukirtimas).

Shutterstock nuotr.

Vienintelis patarimas būtų rinktis kokybišką eglutę arba bent jau šiek tiek atidžiau apmąstyti jos dekorą, kad namuose nestovėtų kičo kupinas elementas. Na, o toliau jau pradedame kalbėti apie kitokius, originalesnius sprendimus. Galima sukurti stilizuotą eglę iš kenio šakų, dekoratyvinio kadagio (šiukštu, ne iš saugomo gamtoje), konkorėžių ar net plunksnų. Vainikai taip pat yra madingi, bet ne kaip eglutės pakaitalas, o kaip savarankiški dekoro elementai - advento vainikas su žvakėmis, puošnūs kalėdiniai vainikai ant durų ar stalo.

Fotolia nuotr.

Kokius rinktis indus: stiklinius ar spalvotus?

Indų pasirinkimą turėtų nulemti stilius, kuriuo remiantis dekoruojame namus. Prie pastelinių spalvų ar klasikinio kalėdinio dekoro labiau tiktų spalvoti keramikiniai, sendinti metaliniai indai, o tuo tarpu prie juodos spalvos labiausiai tiktų stiklas, krikštolas, chromuoti paviršiai.

Shutterstock nuotr.

Shutterstock nuotr.

Kas šiemet madingiau – pilnas amerikietiškas ar minimalus skandinaviškas stilius?

Negalime išskirti vieno stiliaus. Vis tik lemiamas dalykas yra interjeras, kuriame planuojame dekorą. Klasikiniame interjere labiau tiks gausus amerikietiškas dekoras - gausiai dekoruota eglutė, papuoštas židinys ar palangė, daug raudonos ir žalios spalvos, lemputės, žvakės ir šilti pledai.

Fotolia nuotr.

Tuo tarpu taip dekoruoti modernius namus man neatrodo labai vykusi idėja. Tam geriausiai tiktų skandinaviškas santūrumas, švarios linijos ir saikingai naudojamos spalvos. Kartais nereikėtų aklai sekti tendencijų ar madų, bet šiek tek atidžiau apsižvalgyti savo aplinkoje ir sukurti išskirtines Kalėdas savo ir savo šeimos namuose. Būtent to visiems ir linkiu.

Fotolia nuotr.

***

Originalių dovanų bei idėjų, kaip šventėms papuošti namus, ieškokite Prekybos ir renginių centre VCUP. Daugiau informacijos: http://www.vcup.lt/akcijos/akcijos-ir-pasiulymai/vcup/nesvarbu-kuri-nuspresi-pasilikti

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis