Šventinis įvaizdis pagal dizainerę K. Kruopienytę

Kaip savo šventinį stilių kuria dizainerė Kristina Kruopienytė? Ką ji patartų visoms moterims?

Kokios šventinio stiliaus tendencijos ryškiausios šį sezoną?
Labai konkrečių formulių, kaip rengtis ir atrodyti per šventes, nėra. Svarbiausia atsižvelgti į situaciją: su kuo švenčiama, kokioje aplinkoje ir pan. Aprangos kodas priklauso nuo situacijos ir renginio specifikos. O kalbant apie tendencijas... Jau senokai visas pasaulis ir mes, dizaineriai, teigiame: būti madingam dabar nemadinga. Jau keletą sezonų iš eilės šlovinamas ir akcentuojamas išskirtinis, unikalus ir individualus stilius. Aklai sekti tendencijas – blogo skonio ženklas.

Vis dėlto šventėms kažką nusipirkti norisi...
Dažniausiai dizaineriai ir įvairios parduotuvės siūlo įsigyti „budinčią“ suknelę – vieni pataria rinktis juodą, kiti – labiau išskirtinę.

O kokią jūs siūlytumėte – juodą ar kitokių spalvų? Kuklią, paprastą ar išskirtinę?
Aš siūlyčiau rinktis minimalistinę suknelę. Tai labai gražu, moteriška. Dažniausiai savo klientę ar pirkėją įsivaizduoju kamerinėje aplinkoje, artimų draugų rate, be didelio šurmulio, – mano kūryba kaip tik ir tinka tokioms situacijoms. Mano kuriamos suknelės nėra labai puošnios, nepavadinčiau jų ir kokteilinėmis, – jos neiššaukiančios, ne per puošnios, „savo vietoje“, tinka vakarui su draugais, teatre ar pasipuošti į nedidelį restoraną. Esu už universalius sprendimus – tokiais atvejais beveik neįmanoma prašauti pro šalį.

Kokias spalvas vertėtų rinktis?
Jeigu norite vakarėlyje sužibėti, galite rinktis „aktyvias“ spalvas. Tamsių, sodrių atspalvių drabužiai atrodo labai šventiškai. Tinka ir smėlio, vadinamoji nude spalva. Kodėl gi mažos juodos suknelės neiškeitus į mažą smėlio spalvos suknelę?

A. Lipštaitės montažas (žurnalo „Moteris“ ir K. Kruopienytės asmeninio archyvo nuotr.)

Kaip suknelę paversti išskirtiniu drabužiu?
Aš mėgstu subtilumą. Paprasčiausias būdas „pakeisti“ suknelę – priderinti batelius. Galima rinktis žemakulnius ar aukštakulnius. Įdomus sprendimas – vyriško tipo bateliai prie suknelės. Tai labai jaunatviškas mados tendencijų sekėjų įvaizdis. Aukštakulniai bateliai visuomet siejasi su elegancija, tik juos rinkitės atsižvelgdamos į situaciją. Galimos ir ilgaaulių bei suknelių kombinacijos, tik svarbu, kad batai neatrodytų per grubūs, tiktų prie šventės stiliaus, aplinkos ir pan. Kaip jau minėjau, viską lemia situacija.

Koks vaidmuo tenka rankinei?
Didžiulis, kaip ir avalynei. Labai svarbu, ką laikote rankose. Turbūt nekils mintis į vakarėlį neštis didelės kasdienės rankinės? Patarčiau rinktis mažas delnines ar per petį nešiojamas mažas rankines. Tokią, jei ji turi vieną rankeną, galima laikyti ir rankose, nedėti ant peties. Daili rankena labai pagyvina rankinę ir patį įvaizdį.

A. Lipštaitės montažas (žurnalo „Moteris“ ir K. Kruopienytės asmeninio archyvo nuotr.)

Kaip ir papuošalai...
Šventėms labai tinka ir juvelyrika, ir bižuterija – vėlgi, viskas priklauso nuo situacijos, kur ir su kuo vakarojate. Puikiai tinka papuošalai su pusbrangiais akmenimis. Šiuolaikinė moderni bižuterija labiau tiktų paprastesniems renginiams, juvelyrikos dirbiniu verta puoštis iškilmingesnėmis progomis ar ypatingam vakarui.

Jūs kuriate išskirtinius aksesuarus – gobtuvus, pirštines – iš kailio. Ar galima tokiais akcentais pagyvinti suknelę per šventes? Ką manote apie tokias iš pirmo žvilgsnio prie puošnios aprangos nederančias puošmenas?
Be abejo, kailis – viena populiariausių puošybos detalių šventiniu periodu. Tik su juo vertėtų elgtis atsargiai, kad vakarėlyje netaptumėte panašiu į mešką objektu (juokiasi). Tokias detales patarčiau rinktis intuityviai – jei jaučiate, kad jos jums tinka, jaučiatės gerai, tuomet – pirmyn. Visuomet tie, kurie aprangą kuria su išmone, yra įdomesni.

Kaip jūs pati kuriate šventinį savo įvaizdį? Ar apgalvojate derinį iš anksto, ar pasirenkate spontaniškai? Kaip ruošiatės šioms šventėms?
Visuomet prieš šventes įsivaizduoju, kad turiu spintoje kelias tinkamas sukneles ir prie jų būtinai ką nors priderinsiu. O dažniausiai visiškai pasikeičia nuotaika, jausmas, ir aprangą tenka apmąstyti iš naujo (juokiasi). Dažniausiai vilkiu kuklius, patikrintus variantus; naujoves, netradicinius kirpimus ir formas į spintą įsileidžiu atsargiai – žinau, kas man tinka, ir su apranga neeksperimentuoju. Vienus drabužius mėgstu labiau, kiti – gražūs, bet nesinori jų vilktis... Būdama viešumoje stengiuosi, kad bent vienas daiktas būtų mano kūrybos.

O mėgstamiausią suknelę turite?
Supratau, kad tokios šiuo metu neturiu...

Moteris.lt montažas (DELFI ir T. Vinicko nuotr.)

Originalių dovanų bei idėjų, kaip šventėms papuošti namus ir pasipuošti patiems, ieškokite PC VCUP parduotuvėse. Daugiau informacijos: www.facebook.com/CentrasVCUP

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis