Dovanos, kokių negalima dovanoti

Dovanojame, norėdami pradžiuginti artimuosius. Net jei dovanojame tik iš pareigos, mažiausiai norime priversti kitą žmogų jaustis nejaukiai ar net supykti.

Pateikiame sąrašą dovanų, kurių derėtų vengti net labiau nei tuščių nuotraukų rėmelių (sako, tai – viena iš pačių prasčiausių dovanų).

Dovana „Apie mane“

Ir šįsyk tai – ne apie gavėją. Kalbame apie smarkiai per brangias dovanas. Iš pirmo žvilgsnio, jos skirtos pamaloninti gavėją, tačiau pažvelgę giliau greičiausiai rasime apraiškas to, kad dovanos siuntėjas tiesiog bandė konkuruoti su kitais sveikinančiais, pasirodyti, kiek jis gali sau leisti. Tokios dovanos verčia jaustis nepatogiai ir skolingiems. Juk, kad ir kaip norėtųsi naujo automobilio, būtų nejauku jo sulaukti iš porą dienų pažįstamo gerbėjo?

Kai kuriems taip pat egoistiškai atrodo ir dovanos, verčiančios aukoti. Visų pirma, galbūt gavėjas būtų pasirinkęs visiškai kitą organizaciją paramai gauti. Iš kitos pusės, juk dovana, kurios panaudojimas nepriklauso nuo sveikinančiojo, greičiausiai, tampa tik prievole, už kurią padėkojame šypsenai sukandę dantis, nors iš tiesų norėtume, kad sveikinantysis būtų labiau kreipęs dėmesį į mūsų nuomonę, o ne ėmęsis viskam vadovauti pats.

Akivaizdžiai perdovanota dovana

Sutikite, jei niekuomet namie negeriate kavos ir tikrai nesikviečiate draugų, truputį nustebsite dovanų gavę kavos servizą? Nekalbame apie tuos nejaukius atvejus, kai gaunate knygą, kurios pirmame puslapyje užrašytas sveikinimas visai kitam žmogui. Vis dėlto, perdovanojimo tradicija gyva, tačiau čia turėtume nusibrėžti keletą taisyklių.

Visų pirma įsitikinkite, kad rinkdami dovaną būtent šiam žmogui, šį variantą įrašytumėte jeigu ne pirmu numeriu, tai bent į top 5 (23 metų draugei juk nedovanotumėte kremo nuo raukšlių?). Antra, pasirūpinkite, kad išnyktų bet kokios užuominos, jog šis daiktas jau sykį yra dovanotas. Jei ramia širdimi įvykdėte šiuos reikalavimus, perdovanojimas tampa net labai neblogu daikto „prikėlimu“ naujam gyvenimui!

Dovana–užuomina

Viena mano draugė nuo savo mamos gauna dydžiu ar dviem per mažus megztinėlius. Ir taip – jau kelerius metus. Manau, suprantate, kokį spaudimą ir priekaištą ji jaučia kas sykį Kalėdų rytą mėgindama su šypsena įsisprausti į netinkamą nertinuką.

Dovanos, pabrėžiančios kažkam neįtinkančią jūsų savybę, yra griežtas tabu. Ne veltui bijoma dovanoti abonementus į sporto klubą ar virtuvės indus – jautresnės asmenybės tai išsyk priima kaip priekaištą, kad jos nepakankamai sportuoja ar gamina. Pasistenkite kritiškai įvertinti, ar jūsų santykiai pakankamai artimi ir ar žmogui dovanosite kažką, kas jam suteiks daug džiaugsmo. Teiginiams ir kritikai perduoti daug geresnis būdas yra pokalbis, o ne švenčių apkartinimas.

Įpareigojančios dovanos

Net jei jūsų draugė kelintus metus ūžia ausis apie tai, kokie šuniukai mieli ir gražūs, padovanoti gyvą padarėlį gali būti didelė klaida. Prieš tapdami išskirtiniais kalėdų seneliais būtinai pasitarkite, jei ne su ja, tai bent su jos namiškiais. Juk negalite nuspėti - o gal jūsų draugė suplanavusi savaitgalį SPA centre, gal vyras ją nustebins poros savaičių kelione po Maroką, o darbdavys taip prailgins darbo valandas, kad namie cypaujantis šuniukas sulauks ne dėmesio, o liūdnų atodūsių ir, neduok Dieve, kitų namų.

Dovana – ne dovana

Keptuvė, virtuvės kombainas, grąžtų rinkinys, automobilio priežiūros rinkinys... Tęsti galima be galo. O ir paaiškinimo, matyt, nereikia. Tiesiog būkite tikri, kad dovanojate puodų rinkinį iš meilės ir supratimo, jog dovanos gavėjas yra prisiekęs kulinaras, o ne žmogus, priverstas kasdien stovėti prie puodų, nors mieliau megztų šalikus ir kojines visai giminei (gal siūlų kamuoliai ar dovanų čekis mezgimo priemonėmis prekiaujančioje parduotuvėje tuomet būtų tinkamesnė dovana?).

Sėkmingo dovanų rinkimo!

Originalių dovanų bei idėjų, kaip šventėms papuošti namus, ieškokite PC VCUP parduotuvėse. Daugiau informacijos: www.facebook.com/CentrasVCUP

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis