Kulinarijos pamoka: šokoladiniai triufeliai

Tirpstantys burnoje šokoladiniai triufeliai - tobulybės ir skonio viršūnė. Taip pavadinti dėl savo panašumo į grybą - valgomąjį trumą, prancūziškai vadinamą „truffle".

Ir šokoladiniai triufeliai, ir miško trumai - prabangos dalykas. Tad nenuostabu, kol dieviško skonio šokolado gabaliukai patenka mums į burną, turime atlikti daug tikslių judesių. Pabandykime kartu pasigaminti šią saldžią pagundą.

Žurnalas "Moteris" (L.Masio nuotr.)

Reikės:

1 kilogramui triufelių:

Įdarui:

150 g grietinėlės (35 procentų riebumo)
25 g cukraus
40 g brendžio arba konjako
280 g kartaus juodojo šokolado.

Apvolioti:

600-800 g kartaus juodojo šokolado.

Viršutiniam sluoksniui:

150-200 g kakavos.

Kaip gaminti

* Kuo tvirtesniu peiliu susmulkinkime šokolado (naudokite tik kartųjį - turintį 70 procentų kakavos) plytelę.

Žurnalas "Moteris" (L.Masio nuotr.)

Kuo smulkiau (tabletės dydžio gabaliukais) susmulkinsime, tuo jis lengviau ištirps, o masė bus tolygesnė. Beje, jei šokoladas buvo šaldytuve, jo skonis ir kokybė galėjo pakisti. Norėdami patikrinti, ar jis tinkamas naudoti, atkąskite gabalėlį - turėtų girdėtis krimstelėjimas. Jei šokoladas trupa, apsitraukęs balta plėvele, tikriausiai jis pasenęs.

* Į puodą supilkime maždaug du trečdalius grietinėlės, įberkime cukrų ir maišydami kaitinkime ant vidutinės ugnies.

Žurnalas "Moteris" (L.Masio nuotr.)

Kai masė tik pradės burbuliuoti, virti, nukelkime ir sumaišykime su smulkintu šokoladu.

Žurnalas "Moteris" (L.Masio nuotr.)

Šiam ištirpus, supilkime likusią šaltą grietinėlę ir gerai išmaišykime."

Žurnalas "Moteris" (L.Masio nuotr.)

* Klasikinių triufelių įdarui geriausiai tinka tikras konjakas. Bet... galima naudoti ir brendį. Gėrimą supilkime į paruoštą masę, gerai išmaišykime. Dubenį uždenkime maistine plėvele, kad neįgautų kitų kvapų, ir įdėkime į šaldytuvą stingti 2-3 valandoms.

Žurnalas "Moteris" (L.Masio nuotr.)

Atvėsusi masė turėtų būti kaip lengvai minkomas plastilinas. Tada pasikvieskite į pagalbą vyrą ir jam patikėkite konditerinę rankovę (neišsigąskite, tokių polietileninių maišelių yra kiekviename prekybos centre) - jos smailųjį galą nupjaukime puse centimetro. Mat išspausti į rankovę sugrūstą atšalusią masę, nors nuo rankų šilumos ji ir šiek tiek suminkštėja, reikia jėgos.

Žurnalas "Moteris" (L.Masio nuotr.)

Išspaustus kūgelius palikime atvėsti kambario temperatūroje, paskui rankomis susukime gražius rutuliukus. Beje, jei švirkšto neturite, triufelius galima formuoti ir šaukštu atgnybus gabalėlį masės.

Žurnalas "Moteris" (L.Masio nuotr.)

* Šiam etapui būtinas subtilumas. Apvolioti skirtą šokoladą susmulkinkime kaip kad naudotąjį įdarui. Suberkime į indą, šį įdėkime į mikrobangų krosnelę ir truputį pašildykime, išėmę pamaišykime ir dar truputį pašildykime (ne ilgiau kaip po tris minutes ir nustatę žemiausią temperatūrą) - beje, šildyti galima ir vandens vonelėje. Svarbu neperkaitinti, masė turėtų būti maždaug 40 laipsnių temperatūros - patikrinti galima kyštelėjus į ją pirštą. Išėmę iš krosnelės apsišarvuokime kantrybe ir maišykime tol, kol šokoladas atvės (iki 30 laipsnių temperatūros) ir taps vientisa mase.

Žurnalas "Moteris" (L.Masio nuotr.)

Kai, iškėlus mentelę, ji varva sukdamasi spirale, vadinasi, pabaiga jau netoli. O kai pakabinta ant peilio galo nebevarva ir per penkias minutes sustingsta įgaudama matinį blizgesį, masė tinkama."

* Į kepimo skardą 1-2 cm sluoksniu suberkime kakavą. Triufelių kūgelius pirmiausia sudėkime į šokolado masę, išgriebkime šakute, nuvarvinkime ir guldykime į kakavos patalus. 

Žurnalas "Moteris" (L.Masio nuotr.)

Gabalėlius tarsi apkaskime (taip paslaptingai turbūt atrodo žemės paklotėje pasislėpę brangiausi grybai trumai).

Žurnalas "Moteris" (L.Masio nuotr.)

Paskui pavoliokime po vieną. Šis momentas įspūdingas - stingdamas šokoladas pradeda tįsti, raukšlėtis, panėšėti į šarpėjaus veislės šunų kailį. Kai visi skanėstai apvoliojami, o apvalkalas sustingsta, sudėkime juos į sietelį ir švelniai nubarstykime likusią kakavą.

Žurnalas "Moteris" (L.Masio nuotr.)

Originalių dovanų bei idėjų, kaip šventėms papuošti namus, ieškokite PC VCUP parduotuvėse. Daugiau informacijos: www.facebook.com/CentrasVCUP

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis