Paprastos ir smagios kalėdinių vakarėlių idėjos

Kad šis susibūrimas netaptų eiliniu išgėrimu ir pilvo prikimšimu, pabandykite „pririšti“ vakarėlį prie kokios nors idėjos.

Kažkodėl šiemet nesijaučia kalėdinių vakarėlių bumo. Nuėjome į pogrindį ar pristigome fantazijos? Siūlome ją atgaivinti.

Iki krizės viskas buvo paprasčiau – kalėdinius vakarėlius rengdavo įmonės vadovai, taip bandydami atsilyginti savo darbuotojams už visų metų darbą. Jie užsakydavo salę ir pramogas, pasirūpindavo maistu ir gėrimais, ir viskas buvo veltui – ne tik kad nereikėjo už visa tai mokėti, bet išeidamas dar ir vokelį su kalėdine premija gaudavai. Et, buvo laikai... Sako, kad tokių dar ir dabar yra likę, bet jie taip giliai nuėjo į pogrindį, kad apie juos beveik nieko negirdėti.

Bet ar tai reiškia, kad mes, paprasta liaudis, turėtume atsisakyti kalėdinių vakarėlių išvis? Juk tai puikus būdas kolektyvui pabendrauti neformalioje aplinkoje. Na, ir kas, kad linksmintis dabar turim patys? Kalėdinių vokelių turbūt nebus, nemokamų vaišių – irgi, bet užtat kiek erdvės pasireikšti mūsų fantazijai! Ir ne tik kulinarinei.

Kad šis susibūrimas netaptų eiliniu išgėrimu ir pilvo prikimšimu, pabandykite „pririšti“ vakarėlį prie kokios nors idėjos. O paskui pamatysite, kaip aplink ją lyg apie ašį apsivynios visa kita – dekoracijos, drabužiai, veikla, maistas, dovanos.

Vakarėlis pagal spalvą

Idėja iš pirmo žvilgsnio absoliučiai paprasta – kaip svarbiausią akcentą renkatės spalvą. Šiemet Juodojo Drakono metai, taigi spalva galėtų būti juoda. Rafinuota, klasiška ir stilinga, bet, pripažinkim, gana niūru. Todėl siūlome rinktis keletą juodų akcentų, o pagrindinę spalvą – ryškesnę. Tarkim, geltoną. (Stimuliuojamai veikia raudona, raminamai – žalia, intelektualiai – mėlyna. Rinkitės pagal poreikius).

Prekybos centro šventinės akcijos
Prekybos centro šventinės akcijos
DELFI / Mindaugas Ažušilis

Išpuoškit erdvę geltonai – užtieskit geltoną staltiesę, susitarkit, kad kiekvienas svečias atneštų po vieną geltoną dekoraciją – snaigę, burbulą, saulytę. Didelę geltoną saulę galit prikabinti net ant savo lauko durų. Nepamirškit visiems priminti, kad apsirengtų kuo geltoniau. Prižadėkit apdovanoti šokoladiniu aukso medaliu tą, kuris bus pats geltoniausias.

Vaišės, be abejo, taip pat geltonos. Neturėtų būti labai sudėtinga – ši spalva gamtoje ganėtinai dažna. Ant stalo padėkit dailiai išpjaustinėtą melioną, paraikykik geltono sūrio, geltonųjų paprikų, paruoškit kokteilių su apelsinų, šaltalankių, persikų ar ananasų sultimis.

Tegul kiekvienas iš svečių paruošia po geltoną numerį – eilėraštuką, anekdotą (tiks visi apie blondines) ar dainelę šia tema. Parinkit tinkamą muzikinį foną – tiks „Foje“ „Geltoni krantai”, Stano „Geltonas miestas” , Keistuolių teatro „Geltonų plytų kelias” ar Beatles „Yellow submarine”.

Žvaigždžių paradas

Dauguma žmonių svajoja bet vieną vakarą pabūti vakarėlio žvaigžde. Išpildykit šias svajones. Tegul kiekvienas išsirenka savo mėgstamiausią žvaigždę ir persirengia ja. Beje, tai nebūtinai turi būti aktorius ar dainininkas – galima mėgdžioti ir politikus ar garsius istorijos veikėjus (tarkim, Kleopatrą ar Cezarį).

Įvertinkit savo išvaizdą ir charakterį. Pagalvokit, į kurią žvaigždę esat panašiausias. Tuomet peržiūrėkit jos nuotraukas arba pasižiūrėkit vaizdajuostę. Svarbu ne tik parinkti tinkamą aprangą, peruką ir makiažą, bet ir pagauti tik tai žvaigždei būdingas intonacijas, judesius ir mimikas. Jei apsirengėt, tarkim, kaip Patricia Kaas, idealu būtų išmokti bent keletą sakinių prancūziškai.

Ruošdami žvaigždiškas vaišes, neaukokit kokybės dėl kiekybės. Geriau lašišos suktinukai nei kalnas sumuštinių su dešra. Niekas tikrai nesiskųs – juk žvaigždės nuolat laikosi dietų.

Tegul kiekvienas surengia prisistatymą, o likusieji svečiai tuo tarpu tespėlioja, kas ta krūtininga juodaplaukė – Elizabeth Taylor ar Freken Bok. Spėliojimui erdvės tikrai netrūks, nes vargu, ar būsit taip stulbinamai panašūs į savo antrininkus, kaip patys įsivaizduojat. Aišku, jei vaidinat Marilyn Monroe, pakaks saldžiu balseliu užtraukti „Happy Birthday, mr. President...” Kitus įminti padės paprasti klausimai apie jų pomėgius, pasiekimus. Visada atsiras tokių, kurie bandys prasmukti be kaukės. Įbrukit jiems į rankas filmavimo kameras ar fotoaparatus – tegul vaidina paparacius. Arba pasičiupę ką nors panašaus į mikrofoną apsimeta landžiais žurnalistais. Žvaigždžių vakarėlis be vienų ir kitų – kaip sriuba be druskos.

Vakarėlis pagal laikmetį

Galima rinktis dešimtmečius (1970-ieji, 1980-ieji ir pan.) ar epochas (antika, viduramžiai, sovietiniai laikai). Nepamirškite, kad neužtenka tik atitinkamai apsirengti, svarbu pasigilinti į to meto papročius, manieras. Gali būti kebliau dėl maisto. Nebent sumanėt vakarėlį sovietine tema – tuomet tiks rauginti agurkai, daktariška dešra, paraikyta ant laikraščio, ir rusiška degtinė, o ypatingiens svečiams galit iš po prekystalio pasiūlyti žaliųjų žirnelių šaukštą.

Organizatorių nuotr.

Vieni populiariausių – disko stiliaus. Jie linksmi, seksualūs, muzika užvedanti, ir – galų gale – kada dar galėsit sau leisti apsirengti taip šokiruojamai, seksualiai ir pasidažyti taip ryškiai? Pasirūpinkite tinklinėmis kojinėmis, pūstais sijonėliais, aukso žvyneliais nusagstytomis palaidinėmis, ryškiaspalviais perukais, spalvingais indais, švytinčiais rutuliais.

Kitos senos, bet geros idėjos

Transvestitų šou. Beveik tapo klasika, bet vis dar juokinga – vyrai apsirengia moterimis, o moterys – vyrais. Svarbu nepamiršti savo naujosios lyties ne tik rengiantis, bet ir atitinkamai elgiantis. Pagaliau moterys turi progą drąsiai prieiti prie patinkančio vyro ir pakviesti jį šokiui ar netgi gribštelėti už užpakaliuko ir pasiūlyti „pasikalbėti intymesnėje aplinkoje“. Beje, skirtingai nei žvaigždžių parade, niekam neleiskite įeiti be kaukės – vyrai tokiai avantiūrai pasiduoda tik visu būriu. Jei koks nors vyras taps vieninteliu vilkinčiu moteriškomis pėdkelnėmis, daugiau jo neprisikviesite į jokį kalėdinį vakarėlį.

Magijos ir burtų vakaras. Kalėdos tam labai tinkamas laikas. Kiekvienas žino kokių nors burtų, verta visa tai išbandyti. Galima rengti spiritizmo seansus, burtis kortomis ar tiesiog traukti lapelius su ant kiekvieno užrašytomis prognozėmis. Galima burtis iš knygų atsiverčiant nurodytą puslapį ir skaitant nurodytą eilutę, traukti ant virvelių sukabintus niekučius: saldainiai, žiedai, pieštukai, riešutai – šifravimui tiks viskas.

DELFI / Tomas Vinickas

Nustebink mane. Tai puiki proga pabūti visai priešingame vaidmenyje, nei esate įpratę – turite apsirengti (ir elgtis) taip, kad visi išartų: „Vau!“ Jei iki šiol buvote pilka pelytė, apsirenkite ryškiai ir seksualiai; jei priešingai – mėgote pabrėžti savo privalumus, įsmukite į griežtą kostiumą ir susukite plaukus į kuodelį.

Šventiniai vakarėliai – tai puiki proga pamatyti vieniems kitus naujoje šviesoje. Ir bala nematė tų kalėdinių premijų. Juk ne pinigai svarbiausia, ar ne?

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis