Mėgstate komplimentus? Patarimai, kaip jų sulaukti

Visada malonu išgirsti, jog tavo akys yra išraiškingos, šukuosena – stilinga, o makiažas – tobulas. Kad esi žavi ir protinga, ir kad suknelė ant tavęs guli kaip nulieta. Tačiau aplinkiniai retai susipranta pamaloninti tokiomis pagyromis. Geriausiu atveju burbtelės, jog „gerai atrodai“, ir tai ne visada.

Populiariausi straipsniai:
- Kokie Zodiako ženklai džiaugsis itin sėkmingais 2015 metais?
- Kefyro dieta: per savaitę - minus 5 kg
- Ką Nostradamas išpranašavo 2015-iesiems
- 2015 metų šukuosenos: grįžta etno ir retro stiliai
- Švenčių stalui - orkaitėje kepta antis su obuoliais

Kokiomis užuominomis priversti juos pasakyti nuoširdų komplimentą? Pateikiame 7 efektyvius būdus, kaip sulaukti pagyrimo.

1. Atvirasis

Tinka tarp šeimos narių, draugų ir kolegų. Netinka komplimento laukiant iš nepažįstamų žmonių. Nereikia nusivilti, kad aplinkiniai žmonės neatkreipia į mus dėmesio. Kuo didesnis gyvenimo tempas, kuo daugiau rūpesčių, tuo mažiau laiko lieka žiūrėti į kitus žmones ir pastebėti detales. Galbūt tiesiai šviesiai ir reikia pasakyti: „Apsivilkau naują palaidinę. Matote, ji labai pabrėžia mano taliją“?

Ne, skamba nekaip. Primena gyrimąsi ir pasitenkinimą savimi. Sakyti komplimentą po tokių žodžių būtų jau vėlu – jūs pati sau jau jį pasakėte. Vadinasi, šią frazę reikia šiek tiek pakoreguoti. Pavyzdžiui, sakyti taip: „Kaip aš džiaugiuosi, kad nusipirkau šią palaidinę. Taip ilgai laukiau, kada sugrįš mada nešioti taliją pabrėžiančius drabužius“.

Kai kalbame apie asmeninius pasiekimus ar sėkmę, atkreipiame dėmesį ne tik į patį faktą, bet ir į savo jausmus. Tai skatina teigiamą aplinkinių reakciją. Komplimentas iš jų garantuotas.

2. Slaptasis

Idealiai tinka darbo kolektyve, kuriame kolegos gerai vienas kitą pažįsta. Neįmanoma neatkreipti dėmesio į kolegą, kuris nuolat sau šypsosi, užsisvajojęs žiūri į vieną tašką arba visą dieną tyli, į klausimus atsakinėdamas tik „taip“ arba „ne“.

Neabejokite, bendradarbiai tikrai pradės smalsiai klausinėti, kas atsitiko. Be to, pastebės ir jūsų akis, ir jūsų šypseną, ir tai, kad šiandien užsidėjote aukštakulnius. Žinoma, jie pasakys viską, ką galvoja, t.y. komplimentą. Jūs gi jo laukėte ir, vadinasi, atitinkamai pasiruošėte!

3. Išskirtinumo

Tinka vakarėliams su draugais ar proginiams pobūviams. Netinka darbovietėse, kur galioja griežtos aprangos taisyklės. Šio metodo esmė - atrodyti visiškai kitaip negu kiti, apsirengti taip, kad būtum ne pastebima, bet tiesiog prikaustanti žvilgsnį. Tiesa, šokiruoti aplinkinių nepageidautina (kolegas galite nustebinti, bet nieko gera iš jų nesulauksite). Atminkite, kad išskirtinė apranga turi jus puošti, o ne darkyti.

Pavyzdžiui, jūs žinote, kad į pobūvį visos bendradarbės ateis vilkėdamos trumpomis suknelėmis. Vadinasi, jums reikia apsivilkti ilgą suknią. Žiemą visi nešioja megztinius ilgomis rankovėmis. Jūs taip pat apsivilkite kokį nors drabužį ilgomis rankovėmis, o po juo pasivilkite ploną megztuką trumpomis rankovėmis.

Per patį darbo dienos įkarštį viršutinį sluoksnį nusimeskite ir komplimento tikrai neišvengsite. Mūsų dėmesį traukia tai, kas neįprasta, ir paprastai tokie dalykai mums atrodo gražūs. Taip veikia mūsų psichologija!

4. Provokavimo

Geriausiai veikia, siekiant komplimento iš partnerio. Kitais atvejais ne toks efektyvus. Grįžtate iš grožio salono, o jūsų partneris nieko nepastebi. Praeina valanda, dvi, o jis vis dar nieko nesako. Jūs vaikštote jam prieš nosį, kedenate plaukus, o jis, užuot pasakęs komplimentą, pareiškia: „Tu šiandien nenusėdi vietoje. Eikš, kartu pažiūrėsime futbolą“.

Ir ką jam atsakyti?! Kad jūs dėl jo stengėtės, o jis toks nedėkingas ir nedėmesingas? Ne. Sakykite, jog kažkas jau pastebėjo jūsų pasikeitimą ir jus pagyrė. Pasakykite tai ne pašaipiai, bet nuoširdžiai, tarsi jums būtų sunku nuslėpti savo džiaugsmą.

Tiesa, turėti galvoje jums simpatizuojantį kaimyną ar bendradarbį nerekomenduojama, nes tai gali sukelti jūsų partnerio pavydą, agresiją bei nuoskaudą, be to, tokia provokacija bus pernelyg akivaizdi. Juk komplimentą jums pasakyti galėjo bet kas, kad ir pardavėjas parduotuvėje ar dukros draugė.

„Brangusis, pats laikas ir tau atkreipti dėmesį į naują šukuoseną ar žvilgančius plaukus“, - tęskite toliau. Tačiau, greičiausiai, jis jau bus pastebėjęs jūsų pokyčius, ar ne?

5. Išmokymo

Tinka bet kuriai bendravimo sferai, tačiau norint sulaukti rezultato, reikia laiko. Ar galima žmones išmokyti, kad jie būtų dėmesingesni ir mandagesni? Ar galima padaryti taip, kad jie patys norėtų suteikti džiaugsmo artimui?

Galima. Tai įrodė jau akademikas I. P. Pavlovas, tiesa, ne su žmonėmis. Suteiki tam tikrą stimulą – gauni reikiamą reakciją. Taip galima išmokyti bet ko. Mes stengiamės ką nors daryti, jeigu žinome, kad už tai mūsų laukia atlygis. Kuo šis atlygis malonesnis, tuo labiau stengiamasi. Koks paskatinimas laukia to, kuris pasakys komplimentą? Dėkingumas. Ir pažodinis („Labai jums ačiū“), ir psichologinis.

Sulaukusi komplimento, jūs išreiškiate savo nuostabą ir susižavėjimą tuo žmogumi. Jis tai jaučia ir taip pat patiria malonias emocijas, todėl kitą kartą pakartos savo žingsnį. Kad tik būtų priežastis.

6. Žvaigždžių

Tinka komplimentams provokuoti tarp nepažįstamų žmonių, gatvėje, viešose vietose. Kategoriškai draudžiama naudoti namuose. Sena tiesa: jei moteris jaučiasi graži, tai tokia ji atrodo ir aplinkiniams. Jeigu ji neabejoja, kad bus apipilta komplimentais, taip ir įvyks.

Manote, kad taip vyksta tik dėl selektyvaus dėmesio: apie ką galvojam, tą ir girdim? Iš dalies taip. Tačiau ne visiškai. Asmens, manančio, kad jis nusipelnė komplimentų, išvaizda taip pat keičiasi – atsiranda kitoks žvilgsnis, kitokia veido mimika. Jis nesąmoningai kelia galvą ir ištiesina nugarą. Tai reiškia, kad jis iš tikrųjų atrodo geriau ir gražiau. Jį tikrai norisi pagirti.

Kodėl šį būdą vadina žvaigždžių metodu? Nes būtent taip elgiasi įžymybės. O juk jos girdi galybę komplimentų!

7. Vaikų

Tinkamas būdas, norint sulaukti komplimento iš bendradarbių, pažįstamų, draugų ir šeimos narių. Taip pat padeda sulaukti pagyrų viešose vietose. Penkiamečiai, kurie jau žino, kad kuklumas yra geras bruožas, tačiau vis tiek nori kažkuo nustebinti ir sulaukti pagyrimo (juos mėgsta net vienerių metų mažyliai – tai normalaus vystymosi ir sėkmingos socializacijos ženklas), elgiasi taip: berniukas ką tik dovanų gautą mašinėlę išsineša į lauką, varto ją rankose, apžiūrinėja, o mergaitė dviem pirštukais laiko suėmusi naujos suknelės kraštelį, ją glosto, tyrinėja.

Lygiai taip pat galite elgtis ir jūs, jeigu norite, kad aplinkiniai atkreiptų į jus dėmesį ir išreikštų savo susižavėjimą. Žinoma, ne tiesiogiai! Tačiau vienaip ar kitaip reikia pačiai atkreipti dėmesį į savo privalumus.

Žvilgčiokite į veidrodį, taisydamos šukuoseną, kartkartėmis užmeskite išraiškingą žvilgsnį į savo naujus batelius, su pasitenkinimu pasverkite rankose krūvą dokumentų – ką tik užbaigtą savaitės darbą – ir tik po to padėkite juos ant stalo. Aplinkiniai turi pastebėti viską, už ką jus galima pagirti. Tada taip ir padarys.

Geras žodis malonus net ir katei, o mums, žmonėms, juo labiau! Komplimentai sustiprina mūsų vertės jausmą ir padeda sukurti šiltus tarpusavio santykius. Tačiau priimti komplimentus iš aplinkinių – tikras menas. Ar jūs jį įvaldę?

· Išklausykite gerus žodžius ir pagyras iki galo – juk jūs tikrai jų nusipelnėte.

· Išklausydamos komplimentą niekada jo neneikite. Nemenkinkite savo privalumų. Jei kas nors pagyrė jūsų išvaizdą, nepradėkite skųstis, kad šiandien blogai jaučiatės ar kad šiandien prastai miegojote.

· Būkite nuoširdžios, dėkodamos tiems, kurie išreiškė susižavėjimą jumis. Galima neapsiriboti tradiciniu “Ačiū”. Tačiau neverta į komplimentą atsakyti komplimentu. Palaukite momento, kai jūs pati komplimentą galėsite pasakyti tinkamu laiku ir tinkamoje vietoje.

· Net jei komplimentas pasirodė dviprasmis ir nederamas, vis tiek mandagiai padėkokite, o komentarus pasilikite sau.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis