Rusija „nacionalizuos“ Ukrainos turtą, tebesantį aneksuotame Kryme

Rusija penktadienį pareiškė, kad nacionalizuos aneksuotame Kryme esantį „užsienio“ turtą, įskaitant tą, kurio savininkai susiję su Ukraina, ir dalį lėšų skirs Ukrainoje kariaujantiems žmonėms remti.

„Krymo respublikos valstybės tarybos deputatai priėmė nutarimą dėl užsienio piliečių ir valstybių, vykdančių priešiškus veiksmus prieš Rusiją, turto nacionalizavimo“, – socialinėje žiniasklaidoje pranešė tarybos pirmininkas Vladimiras Konstantinovas.


Regiono parlamentas, kurį Maskva sukūrė po 2014 metais įvykdytos Krymo aneksijos, sakė, kad įstatymo projektas nukreiptas prieš Ukrainos asmenų ir įmonių turtą ir buvo patvirtintas vienbalsiai.


V. Konstantinovas sakė, kad į turto sąrašą „įtraukta apie 500 objektų, susijusių su įvairiomis įmonėmis ir bankais, turizmo ir sporto infrastruktūra“.


Rusijos naujienų agentūros teigė, kad sąraše yra turtingiausio Ukrainos žmogaus Rinato Achmetovo, oligarcho Igorio Kolomoiskio, dešimties Ukrainos bankų, gamyklų ir Kijevo „Dinamo“ futbolo klubo turtas.


„Dalis pelno bus skirta specialiosios karinės operacijos dalyviams paremti“, – naujienų agentūrai „RIA Novosti“ sakė V. Konstantinovas, pavartojęs Kremliaus terminą karui Ukrainoje įvardyti.


Regiono valdžia teigė, kad institucijos šią paramą iš dalies paskirstys „išdalydama žemės sklypus“ nemokamai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis