A. Warholo paveikslas aukcione parduotas už 85 mln. dolerių

Didžiulis, tipiškas septintojo dešimtmečio amerikiečių menininko Andy Warholo paveikslas aukcione Niujorke parduotas už 85 mln. dolerių (82 mln. eurų). Varžytuvės dėl kūrinio „Baltoji nelaimė“ („White Disaster“) tarp dviejų interesantų „Sotheby‘s“ aukcionų namuose tetruko dvi minutes. Paveikslas buvo vertinamas daugiau kaip 80 mln. dolerių.

1987 metais mirusio poparto menininko A. Warholo kūriniai aukcionuose yra labai paklausūs. Per paskutinį „Sotheby‘s“ aukcioną vienas paveikslas iš serijos „Death and Disaster Series“ 2013 metais parduotas už 105 mln. dolerių.


Šių metų gegužės pradžioje „Christie‘s“ aukcione Niujorke A. Warholo pieštas kino žvaigždės Marilyn Monrie portretas „Shot Sage Blue Marilyn“ savininką pakeitė už 195 mln. dolerių. Tai buvo brangiausias kada nors parduotas XX amžiaus kūrinys.


Trečiadienio vakarą parduotas paveikslas 19 kartų vaizduoja tą patį makabriško autoįvykio vaizdą juoda-balta spalvomis. Jis - 3,6 metro aukščio. Tokio dydžio yra tik dar trys A. Warholo kūriniai, vienas kurių kabo Šiuolaikinio meno muziejuje (Moma) Niujorke.


„Sotheby‘s“ parduotas paveikslas iki šiol priklausė privačiai kolekcijai. Apie pirkėją, kaip įprasta, duomenys nepateikiami.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis