Vaiko miegamasis – tiek fizinio, tiek emocinio poilsio erdvė

Natūralus tėvų noras kurti tobulą atmosferą savo atžaloms yra skiriamo dėmesio ir meilės atspindys. Kurdami poilsio erdvę atžalai, ypač pirmagimiui, tėveliai neretai vadovaujasi principu „daugiau – geriau“ ir entuziastingai kuria žaislų, paveikslėlių, spalvingų pagalvėlių bei kitų aksesuarų pripildytą oazę. Vis dėlto, įrengiant miegamąjį mažiesiems šeimos nariams derėtų vertinti visiškai kitus aspektus ir bandyti atrasti aukso viduriuką tarp gražaus ir patogaus interjero. 

Raminančios spalvos ne tik tekstilėje


Ne paslaptis, kad rinkdamiesi spalvas vaikų kambariui, tėvai jas dažnai tapatina su nerūpestinga vaikyste, žaidimais ir smagia nuotaika, todėl šioje namų erdvėje dažnai atsiranda daug šviesių tonų ar net ryškių akcentų. Ryškesnės spalvos bene dažniausiai pasirenkamos įsigyjant tekstilę – skubama išsirinkti užvalkalus su mėgstamais herojais bei kuo daugiau spalvotų pliušinių elementų. Verčiau neskubėti – geresnį mažųjų poilsį gali lemti net ir tokios detalės, todėl verta išbandyti vienspalvę, jaukių tonų tekstilę, margintą minimalistiniais elementais.


Beje, labai intensyvių atspalvių derėtų privengti ir dažant ar tapetuojant vaikų kambario sienas. Pastarieji gali suteikti tonuso ir motyvacijos, tačiau miegamojo zonoje verčiau rinktis raminančius ir poilsiui nuteikiančius tonus. Svarbu paminėti ir šviesių spalvų poveikį vaiko miegamajame. Be abejonės, šviesūs atspalviai didina erdvę ir suteikia jai jaukios elegancijos, tačiau nederėtų pamiršti, kad pastarieji gali būti ne itin praktiški. Vaikui augant, imant ropoti bei vaikščioti, labai šviesios sienos nusiteps mažų rankyčių antspaudais, o bandant juos nuvalyti net ir plaunamais dažais dengtos sienos gali likti nešvarios. Jei vaikų kambaryje norisi šviesių tonų, verčiau tinkitės ramius kreminės latės ar cappuccino, švelnios mėtinės pilkai rausvos ar žalsvos atspalvius, kurie, laikui bėgant, išliks praktiški ir patrauklūs.


Vaiko miegamasis – tiek fizinio, tiek emocinio poilsio erdvė
Vaiko miegamasis – tiek fizinio, tiek emocinio poilsio erdvė
Partnerio archyvas


Individuali poilsio zona


Ne paslaptis, kad dažnai naujagimio lovelė ne tik dėl vietos trūkumo, bet ir dėl pačių tėvelių patogumo įsikuria jų miegamajame. Dažnai toks sprendimas vadinamas laikinu, tačiau nė nepastebima, kaip trejų ar ketverių metų vaikas naktis tebeleidžia įsitaisęs tarp abiejų tėvų. Kad ir kaip patogu būtų miegoti vienoje lovoje su mažyliu, reikėtų jau nuo pirmųjų dienų pasirūpinti jo individualia poilsio zona. Be abejo, vaiko pratinimas prie jo lovelės yra nemenkas iššūkis, tad siekiantiems bent minimalaus komforto verta išbandyti pristatomą lovelės variantą. Pastarasis leidžia lengvai pasiekti mažylį gulint savo lovoje, todėl jam išalkus ar netikėtai prabudus dėl diegliukų galėsite jį išsyk pasiekti nė nesikeldami iš lovos.


Augančiam mažyliui sukurti jo asmeninę poilsio zoną pravers funkcionali lovelė, kuri, prireikus, gali virsti net staliuku su kėdutėmis ar maniežu. TIKBALDAI tinklalapyje taip pat rasite įvairaus dizaino lovų vyresniems vaikams, kurių patogumas tikrai sužavės net pačius išrankiausius, o spalvos darniai įsilies į pačių įvairiausių stilių interjerus. 

Užsakymo nr.: PT_74959

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis