Kaip žymimos žieminės padangos? Ką privalo žinoti kiekvienas vairuotojas?

Lietuvoje žieminės padangos yra privalomos nuo lapkričio 10 d. Kadangi vairuotojai žiemos metu susiduria su ledu, sniegu ir vandeniu, žieminės padangos yra suprojektuotos visų šių sunkumų įveikimui žemoje temperatūroje. Tačiau, koks gi yra žieminių padangų žymėjimas ir kuo jos ypatingos?


Kaip atpažinti žiemines padangas?


Pirmiausiai galima pastebėti, kad žieminių padangų protektoriaus dizainas yra gerokai grubesnis už vasarinių. Žieminių padangų protektoriuose dominuoja aštresni kampai ir gausybė smulkių griovelių, kurie gerina sukibimą su sniegu. Protektorius gali būti kryptinis, asimetrinis ir simetrinis.


Ar padangos yra žieminės, tiksliai galite sužinoti patikrinę jos sienelę. Visos žieminės padangos turi snaigės ledkalnyje žymėjimą. Šis žymėjimas patvirtina, kad padanga yra tinkama net ir atšiaurioms žiemoms.


Kada žieminės padangos nebėra tinkamos žiemai?


Lietuvoje draudžiama eksploatuoti automobilį su žieminėmis padangomis, jeigu jų protektoriaus gylis nesiekia 3 mm. Kuo protektoriaus likutis mažesnis, tuo prastesnis sukibimas su sniegu ir ledu, o vandens sklaidymas nepakankamai efektyvus.


Kaip pamatuoti protektoriaus gylį?


Padangos protektoriaus gylio matavimui patogiausia naudoti specialų matuoklį, kurį galite įsigyti daugelyje automobilių dalių, ūkinių bei universalinių parduotuvių. Tačiau, tam puikiai tinka ir slankmatis ar netgi moneta.


Prieš pradėdami matavimus patikrinkite padangos būklę. Dėl prasto suvedimo arba važiuoklės defektų padangos gali būti susidėvėjusios netolygiai. Būtent todėl gylį reikėtų matuoti keliose protektoriaus vietose. Rekomenduojama nenaudoti padangų iki pat 3 mm ribos ir pakeisti jas kai protektorius nusidėvi ne daugiau nei iki 4-5 mm.


Ką reiškia M+S žymėjimas?


Vairuotojai dažnai mano, kad M+S raidėmis paženklintos padangos yra universalios. Tačiau, šį žymėjimą galima rasti tiek ant vasarinių, tiek ant dygliuotų padangų. Ką jis reiškia?


Šis žymėjimas labiausiai aktualus Amerikoje, kadangi ten reikalavimai yra kitokie, o M+S reiškia (Mud + Snow) (liet. purvas + sniegas). Tokio tipo padangos turi protektorių, kuris bent kažkiek yra skirtas purvui ir sniegui. Tikros, mūsų klimatui skirtos, žieminės padangos yra žymimos trijų viršūnių kalnu su snaige jame.

Užsakymo nr.: PT_71266

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis