Prieš perkant spintą: patarimai, kurie padės neapsigauti

Rodos, parduotuvėse pilna įvairiausių baldų modelių. Tačiau Išsirinkti visuomet sudėtinga. Kaip nepaklysti asortimente ir kokių klaidų nedaryti ieškant spintos? Keli patarimai palengvins paieškas.

Peržvelkite savo spintos turinį


Ieškote naujos spintos? Iš pradžių atlikite turimų drabužių „auditą“.


Kai planuojate įsigyti naujų drabužių, protinga apsižiūrėti, ką turite spintoje. Tam yra bent dvi priežastys. Pirmoji – gal kokį rūbą esate pamiršę. Antroji – verta žvilgtelėti, kokios spalvos vyrauja, kad rinkdamiesi naują rūbą lengviau nuspręstumėte, prie ko jis derėtų (ar nederėtų). Kai ketinate įsigyti naują spintą, taip pat labai pravartu užmesti akį, kiek ko sukabinta, sudėta lentynose ir pan. Būtent spintos turinys diktuoja, kokio baldo jums reikia.


Baldų parduotuvėse yra mažų ir didelių, dvejų ir trejų durų spintų. Vienos spintos su varstomomis, kitos – su stumdomomis durimis. Galite rinktis iš įvairių spalvų, su veidrodžiu arba be jo. Ir tai nėra tik dizaino skirtumai. Jeigu jau peržvelgėte savo spintos turinį, bus lengviau nuspręsti, ko jums labiausiai reikia. Turite daug kostiumų, kuriems būtina didelė kabykla? Spintos lentynos tiesiog lūžta? O gal mėgstate dailias kojines, jas kruopščiai rūšiuojate ir skiriate ne vieną stalčių? Kiekvieno iš mūsų poreikiai skirtingi. Ir jų verčiau neignoruoti.


Gerą spintą galima palyginti su organizacija, kurioje kiekvienas padalinys tinkamai atlieka savo darbą. Jei spinta tvarkinga, tai ne vien namų erdvė jaukesnė, bet ir mintys švaresnės. 


Spinta
Spinta
Baldusale.lt


Išmatuokite, kiek vietos baldas galėtų užimti


Pirkinys neturėtų būti pernelyg spontaniškas. Pirmiausia derėtų atidžiai išmatuoti kambario vietą, kurioje baldas stovės. Be abejo, nepirksite daikto, kuris netilps. Tačiau yra ir kitų su matmenimis susijusių aspektų. 


Jeigu kambario lubos pakankamai aukštos, gali kilti pagunda įsigyti kuo aukštesnę spintą – juk tokia bus talpesnė. Tačiau ar prireikus ką nors pasiimti iš viršutinės lentynos norėsite lipti ant kėdės, kad pasiektumėte?


Labai svarbu atsižvelgti į spintos gylį. Jei viduje per siaura, gali būti vargo norint sukabinti drabužius – durys tiesiog neužsidarys. 


Dar vienas minėtinas punktas – įvertinti atstumą nuo spintos iki kitų baldų (ar šiaip daiktų). Jeigu tai spinta su stumdomosiomis durimis, šis klausimas neaktualus. Tačiau svarbu palikti pakankamai vietos, jei durys paprastos, varstomos. Jeigu neužteks vietos joms iki galo atidaryti, bus sunkiau pasiimti ar sudėti rūbus. Be to, jeigu durys nuolat trinksės į gretimus daiktus, ilgainiui tiek šie daiktai, tiek pačios durys apsidaužys.


Dėl minėtų priežasčių neretai pasirenkamas stumdomųjų durų variantas. Jis praktiškas mažose erdvėse ir yra patogus. Tai ypač dažnas sprendimas siauruose prieškambariuose.


Dideli kompromisai – ne į naudą


Perkant baldus norisi sutaupyti. Pavyzdžiui, užmetus akį į svetainės baldų asortimentą gali pasirodyti, kad spintos funkcijas visiškai atliktų sekcija. O kaipgi yra iš tiesų?


Vis dėlto sekcijos gaminamos kaip svetainės atributas ir paprastai yra skirtos smulkesniems daiktams laikyti. Net jeigu rastumėte tokią, kuri atrodytų pakankamai talpi (mažai tikėtinas variantas), tikriausiai nenorėtumėte kiekvieną rytą kulniuoti į svetainę ieškoti rūbų. 


Nėra reikalo galvoti, koks baldas tiktų vietoje spintos. Spintų vaidmuo namuose labai aiškus. Kaip sakoma, dviratis jau išrastas. 


Sekcija
Sekcija
Baldusale.lt


Veidrodis – dažniausiai reikalingas


Rinkdamiesi baldus tikimės, kad jie bus patogūs ir funkcionalūs daugelį metų. Todėl kiekvienas klausimas reikšmingas. Vienas dažnesnių – ar reikalingas veidrodis. Iš esmės jis net labai naudingas, tačiau yra bent viena išimtis.


Paprastai spinta stovi miegamajame. Jeigu čia turite kosmetinį stalelį su veidrodžiu, tai naują spintą galite rinktis ir be šio atributo (žinoma, jeigu veidrodis virš kosmetinio stalelio nėra mažas). 


Jeigu ieškote spintos prieškambariui, tuomet veidrodis – kone būtinas. Prieš išeinant iš namų išties patogu žvilgtelėti į save visu ūgiu, įsitikinti aprangos tinkamumu, susišukuoti.


Keli patarimai – ilgalaikis komfortas


Spintos pasirinkimas reikalauja dėmesio ir laiko. Pasirinkus atmestinai, vėliau gali tekti keiksnoti trūkumus. O gerą variantą atrasite, jeigu apžiūrėsite, kiek vietos kokie drabužiai užima, ir atidžiai išmatuosite būsimo baldo vietą. Sprendimas taip pat bus geresnis supratus vieną dalyką: spinta – toks baldas, kurio jokiu kitu nepakeisi. Ir galiausiai – veidrodis. Ši detalė gali pridėti nemažai komforto taškų.


Užsakymo nr.: PT_67820

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis