Apie ką derėtų pagalvoti renkantis patalynę?

Keičiantis sezonams kyla noras atnaujinti ne tik garderobą, bet ir namus. Norint sukurti sezono nuotaiką atitinkančią namų atmosferą nebūtina imtis drastiškų pokyčių, tačiau verta pagalvoti apie nedideles permainas. 

Nauji patalynės užvalkalai gali tapti ne tik akį džiuginančia miegamojo interjero detale, bet ir puikia investicija į poilsio kokybę. Tam, kad patalynė tarnautų bei džiugintų kuo ilgesnį laiką, verta pasikartoti, kokius lūkesčius ji turėtų atitikti. Patalynės spalvos ir raštai akimirksniu miegamajame sukuria norimą atmosferą. Savo ruožtu nuo patalynės audinio sudėties gali priklausyti ir miego kokybė. Dėmesingai pasirinktas patalynės audinio tipas gali sukurti išskirtinį komforto jausmą.


Patalynės spalvos ir raštai kuria skirtingą nuotaiką


Paprasčiausias būdas atnaujinti miegamojo interjerą bei jame kuriamą nuotaiką – pervilkti patalynę. Santūrios paletės vienspalvė patalynė – subtilus ir saugus pasirinkimas. Neutralių tonų patalynė puikiai dera skirtingų stilių miegamuosiuose. Savo ruožtu švelnūs atspalviai leidžia pagyvinti interjerą apsieinant be ramybę trikdančių akcentų. Siekdami sukurti prabangos įspūdį, rinkitės juodos ar kitų gilių tamsių atspalvių patalynės komplektą. Patalynės raštų platus pasirinkimas atveria laisvę lengvai žongliruoti skirtingomis nuotaikomis bei stiliais – nuo gėlių žiedais besiskleidžiančios romantikos iki linksmais taškiukais pažirusio žaismingumo.


Sveikatai palankūs natūralios sudėties audiniai


Renkantis naują patalynės komplektą visų pirma akys krypsta į spalvas bei raštus, tačiau svarbu nepamiršti žvilgtelėti ir į audinio sudėtį. Visada pirmenybę teikite patalynei, pasiūtai iš natūralaus pluošto audinio – šilko, medvilnės, lino ar tencelio. Natūralus audinys greitai sugeria ir išgarina drėgmę, taip sukuriamas poilsiui palankus mikroklimatas. Šilkas ir medvilnė puikiai tinka visais metų laikais. Lino privalumai geriausiai atsiskleidžia vasarą, nes šis audinys užtikrina puikų vėdinimąsi bei saugo nuo suplūkimo. Savo ruožtu sintetiniai audiniai gali sutrikdyti natūralų drėgmės išgaravimą, o taip pat derėtų prisiminti, kad sintetika kur kas dažniau alergizuoja odą.


Minkšta ir švelni patalynė


Audinio sudėtis užtikrina patalynės savybes sulaikant bei išgarinant drėgmę bei pagerinant poilsiui palankų mikroklimatą. O štai patalynės taktilines savybes – minkštumą bei švelnumą, lemia audinio tipas. Drobė, satinas ir flanelė gali būti išausti iš 100% medvilnės, tačiau visi audiniai turi skirtingą faktūrą bei skirtingą lytėjimo pojūtį. Iš aukštos kokybės drobės pasiūta patalynė yra universali ir niekada nenuvilia. Satino švelnumas prilygsta šilkui ir apgobia ypatingu švelnumu. Savo ruožtu, flanelė – puikus pasirinkimas ieškantiems išskirtinio jaukumo. Apdairu turėti iš skirtingo audinio tipų pasiūtos patalynės, kad būtų galima sukurti tokią miego aplinką, kokios tuo metu labiausiai norisi. 


Lengva priežiūra – taip pat svarbu


Prieš dedant į pirkinių krepšelį puikios kokybės patalynės komplektą, derėtų įvertinti ir jo funkcionalumą. Tiksliau, verta pagalvoti, kiek dėmesingai ketinate prižiūrėti patalynę. Jei neturite nei laiko, nei noro stovėti prie lyginimo lentos, gal verčiau rinktis ne drobinę patalynę, o pasiūtą iš glamžyto kartūno? Aktuali gali būti ir patalynės skalbimo temperatūra. Namuose, kuriuose auga maži vaikai, netikėtų dėmių gali atsirasti bet kada ir bet kur, todėl apdairu rinktis patalynę, nebijančią intensyvaus skalbimo aukštoje temperatūroje. Dėmesingai pasirinkta funkcionali patalynė jūsų namuose tarnaus ne vienus metus bei palengvins buitį.


Nostra.lt
Nostra.lt
Partnerio archyvas


Drąsiai imkitės permainų ir miegamajame kurkite tokią atmosferą, kokios tuo metu labiausiai norisi. Pervilkti patalynės komplektą – bene pigiausias ir lengviausias būdas jaukų žiemos guolį paversti pavasario gaiva dvelkiančia bei įkvepiančia erdve. Permainos bus dar malonės, kai pasirinksite patalynę, kuri atitinka jūsų poreikius bei lūkesčius.

Užsakymo nr.: PT_67804

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis