Tobula vieta gyventi – netoli nuo miesto centro, su vaizdu į upę

Rinkdamasis prabangius apartamentus dažnai gali pasijusti lyg kryžkelę priėjęs pasakos herojus: suksi į kairę – pateksi į miesto šurmulį, suksi į dešinę – rasi gamtos ramybę, o, eidamas tiesiai, – nepriekaištingą kokybę. O jeigu kompromisų daryti nesinori?

Su panašia dilema susidūrė ir būsto ieškojusi vilnietė Toma Jensen su vyru. Pagrindinis jų pasirinkimo kriterijus buvo vieta ir būsto kokybė. Toma atvira – prieš ryždamiesi mokėti už aukščiausios (premium) klasės apartamentus prašomą kainą, jiedu norėjo būti tikri, kad tai – tvari investicija, atlaikysianti rinkos svyravimus. Ilgai senamiestyje gyvenusiai porai nesinorėjo nutolti nuo miesto, tad pirmiausia pradėjo domėtis čia vystomais naujais projektais. Po kone metus trukusių paieškų, kai jau buvo benuleidžiantys rankas, jiedu pagaliau rado tai, ko ieškojo. Tiesa, poros reikalavimus atitinkantis būstas buvo ne ten, kur jo žvalgėsi pirmiausia. Šiandien jie įrenginėja svajonių namus, iš kurių atsiveria vaizdas į Nerį, Žvėryne, Birutės gatvėje. Sprendimą tapti apartamentų komplekso „Birutės 18“ naujakuriais Toma komentuoja paprastai: „Radome kokybę, kurios nebuvo niekur kitur.“Organizatorių nuotr.Vieta, vieta, vieta


Apartamentų kompleksas „Birutės 18“ iškilęs išskirtinėje Žvėryno vietoje – nenutolusioje nuo miesto ir kartu alsuojančioje kurorto aura. Palyginti šį projektą su kuo nors sunku, nes jis unikalus. Rekonstruotame XIX a. menančiame istorinio paveldo komplekse – vos 23 erdvūs apartamentai. Klasikinio eksterjero pastato fasadą puošia restauruotos senovinės plytos, autentiškos architektūros detalės, laikmečiui būdingi skliautiniai langai. Garbingoje kaimynystėje – Kazachstano, Čekijos, Estijos, Sakartvelo, Armėnijos, Rusijos ambasados, ambasadorių rezidencijos. Visai greta – Vingio parkas, žaliosios erdvės su dviračių ir pėsčiųjų takais Neries pakrante, vaikų žaidimo aikštelė. Ir ranka pasiekiama istorinė Vilniaus širdis: iki Gedimino prospekto – vos dešimt minučių pėsčiomis.Organizatorių nuotr.„Žvėrynas visada buvo atrasis mūsų prioritetų sąraše. Ne vienus metus dirbau šiame rajone, kasdien mačiau, koks jis buvo ir kuo virsta, kaip gražėja akyse. Be to, čia nėra daug vietų, kur galima būtų vystyti naujus būstų projektus, tad ateityje pasirinkimas tikrai nesiplės. Visa tai galutinai padėjo sudėlioti visus taškus ieškant būsto – supratome, kad geriau tiesiog nebebus“, – pasakoja T. Jensen.


Vis dėlto lemiamu veiksniu įsigyti apartamentus komplekse „Birutės 18” tapo ne tai, kas yra aplinkui, o tai, ką pora išvydo viduje.


Nuo vartų iki terasų ant stogo


Kad kompleksas „Birutės 18“ yra neeilinėje vietoje, akivaizdu vos įėjus pro skroblais apželdintus kaldintos geležies vartelius. Prancūziško sodo stiliumi įrengtoje teritorijoje – du trijų aukštų autentiškos išvaizdos namai. Laiptinėse retro dvasia alsuojančios grindų plytelių mozaikos dera su moderniais išraiškingo dizaino šviestuvais, jaukios medinės palangės – su skoninga butų durų apdaila. Neapleidžia jausmas, kad esi svečiuose, sunku patikėti, kad tai – bendras holas.Organizatorių nuotr.Įspūdis, kilęs prie namo slenksčio, tik sustiprėja įžengus į pačius apartamentus. Aukštos, beveik keturis metrus siekiančios, lubos, arkiniai klasikiniai langai plačiomis palangėmis, storos mūro sienos. Prabangi, kone aristokratiška atmosfera prasiskverbia net pro plikas sienas, tad galima įsivaizduoti, kokį įspūdį ateityje kurs jau įrengti ir apgyvendinti būstai.


Projekto „Birutės 18“ vystytojai neslepia, kad kėlė sau tikslą sukurti kokybiško gyvenimo mieste kriterijus atitinkančius apartamentus, kurių išskirtinumas juntamas kiekviename centimetre. Vienodai dėmesio skirta ir apartamentams, ir bendrai aplinkai sutvarkyti. Šiuolaikiškai rekonstruojant autentišką pastatą naudotos naujausios technologijos ir geriausios medžiagos. Beveik visi apartamentai turi terasas, mansardinio aukšto būstų terasos įrengtos ant stogo. Požeminėje automobilių stovėjimo aikštelėje (ji, beje, buvo statoma po stovinčiu namu) paruoštos vietos elektromobiliams, dviračiams, yra sandėliukai daiktams sudėti. Iš aikštelės dviem moderniais liftais patenkama į apartamentus, kurių langai ir durys pasižymi papildoma garso izoliacija, kad užvėrus juos išties pasijaustum namuose, savo tvirtovėje.Organizatorių nuotr.„Kai atvažiavome apžiūrėti komplekso „Birutės 18“, oras buvo niūrus, apsiniaukęs, tačiau net ir tokią dieną apartamentai paliko šviesos, komforto, ramybės ir erdvės įspūdį. Tokio jausmo tikrai nebuvome patyrę niekur kitur, nors apsilankėme turbūt visuose įmanomuose šio segmento būstuose. Tačiau labiausiai pavergė akivaizdi kokybė absoliučiai visko – vidaus, išorės, bendrų erdvių. Tai buvo toks didelis išskirtinumas, kad užteko penkių minučių, ir jau žinojome, kad gyvensime čia“, – apie pirmą ir lemtingą įspūdį pasakoja T. Jensen.


Namai su istorija


Pavadinimas, įprasminantis adresą, kompleksui suteiktas neatsitiktinai: šalia Neries vingio tarp pušų jaukiai įsitaisęs namas turi ilgą istoriją. 1860 m. iškilęs pastatas buvo pirmasis mūrinis namas Žvėryne. Tuo metu čia veikė trikotažo fabrikas „Triumf“, vėliau įkurta spynų gamykla, šios savininkas galėjo sau leisti išgrįsti pastato link vedančią gatvę – ji tapo pirmąja akmenine gatve visame rajone. 1947 m. čia įkurta Lietuvos kino kronika, vėliau ji išaugo iki Lietuvos kino studijos. Pastate, kuriame netrukus įsikurs ištaigingų apartamentų gyventojai, kadaise veikė pirmieji mūsų šalies filmavimo paviljonai, buvo garsinami filmai, rašoma jų muzika, o žymiausi Lietuvos režisieriai Raimondas Vabalas, Vytautas Žalakevičius ir kiti aptarinėjo filmų scenarijus. Tad komplekso „Birutės 18“ gyventojai įsikurs ne tik išskirtinės kokybės būste, esančiame prestižinėje Vilniaus vietoje, bet ir prasmingą bei turtingą istoriją turinčiame name.Organizatorių nuotr.Iškilęs išskirtinėje Žvėryno vietoje, rekonstruotame XIX a. menančiame istorinio paveldo komplekse


Daugiau: https://birutes18.lt/


Reklamos projekto autorė – Rasa Stamkauskienė

Užsakymo nr.: PT_54820

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis