Interjero dizainerė A.Stanikūnaitė: kūriau erdvę, kuri skatintų išsilieti

Paprastai sportuojame dieną, kai šviesu, o vakare ieškome neįpareigojančios ir muzikiniais garsais praturtintos vietos.

Neseniai Vilniuje duris atvėrė erdvė, kur sąvokos „sportas“ ir „klubas“ susilieja. Joje tamsu, yra baras, DJ pultas, o lankytojai čia sportuoja ir gaivinasi sulčių kokteiliais. Jasinskio g. atidarytas naujas sporto klubas „Re.Formatas“, projektuotas dizainerės Agnės Stanikūnaitės, pasitinka kitonišku ir originaliu interjeru. Ši erdvė švenčia alternatyvų požiūrį į sportą bei kūno kultūrą.


N. Tukaj nuotr.„Kurdama koncepciją labiausiai orientavausi į industrinį stilių, suderintą su šiuolaikinėmis tendencijomis. Norėjosi, kad žmogus, atėjęs į šią aplinką, norėtų išsilieti ir pasimiršti, todėl čia koncepcija paremta atšiaurumu“, – pristato dizainerė Agnė Stanikūnaitė.


„Re.Formato“ baras bendroje erdvėje siūlo viską, kas prisideda prie sveiko gyvenimo būdo. Minimalistinės ir griežtos formos variu dengta struktūra yra aiški erdvės dominantė, o įspūdžiui sušvelninti ir dialogui su supančia aplinka užmegzti skirta baldų struktūra, sušvelninta organiška šviesos arka.


„Tuščia galva irgi tikslas“ taip lankytojus nuteikia virš laundžo zonos pakibęs užrašas. Dar keletas panašių minčių įkvepia lankytojus tolimesnėse patalpose. Tiesiai pro laundžo zoną atsiveria tiesus kelias į pagrindinę treniruoklių salę. Čia preciziškai išdėliotos tamsios ir dirbtine oda dengtos sporto mašinos, kviečiančios įdarbinti ir sutvirtinti pageidaujamus kūno raumenis. Eidami į kairę patenkame į kineziterapijos salę, o pro dar vieną pakylą tiesiai – kelias į gimnastikos zoną.N. Tukaj nuotr.Nors žvelgiant į galutinį rezultatą atrodo, jog „viskas taip ir turi būti“, projektavimo pradžia dizainerei buvo didžiulis iššūkis. Siekiant trūkumus paversti privalumais, tamsi didelė erdvė glumino ir skatino mąstyti kūrybiškai.


Duše – tarsi Weso Andersono filmuose


Tačiau grįžkime prie baro. Sukdami dešiniau pamatome persirengimo kambarius su sanitariniais mazgais. Funkciškai čia niekas nestebina, tačiau kiekvienam vykstančiam procesui skirtas originalus apipavidalinimas, siekiant sukurti ypatingą atmosferą lankytojams.


Lieto betono vertikalūs baldų paviršiai, jaukus, namus primenantis apšvietimas iš už ovalių formų veidrodžių ir matinės rėminio stiklo durys, kuriančios erdvės pojūtį tarp patalpų. Baltuose griežtos geometrijos persirengimo spintelių tūriuose vyrauja jautriai suderinta ženklodara.N. Tukaj nuotr.Ovalios ir ortagonalios geometrijos dialogas čia atsiskleidžia linijiniame apšvietime, baldų fasadų skaidyme, pastatomuose balduose ir veidrodžių elementuose. Kambariai yra du, kad nesusipainiotum. Vyrams skirta žalia, moterims – rožinė. Šalia įrengtos dušų patalpos. Jose tarsi Weso Andersono filmuose dominuoja simetrija ir centrinė hierarchija.


Šviesos šaltiniai – įvairūs navigacijos elementai


Kadangi natūralios šviesos nėra (mes juk klube), šviesos šaltiniai šiame interjere yra mastelį ir ženklodarą kuriantys, taip pat navigaciją sufleruojantys elementai. Beveik visose zonose pasirinktas linijinis griežtos geometrijos LED apšvietimas. Salėje su treniruoklių formomis dialogą mezga aštriabriaunių trikampių junginiai. Persirengimo kambariuose linijos kuria dinamišku punktyru erdvę skaidančią lubų paklotę. Tamsiuose koridoriuose punktyrai virsta rodyklėmis, grindyse kelią rodančiomis linijomis, o baro zonoje išsilenkia į grakščią erdvės architektūrą kuriančią pusapvalę arką.N. Tukaj nuotr.Neoninis vamzdelis ir šviesdėžės įvairiose zonose skelbia funkciją diktuojantį ir sporto klubo filosofiją komunikuojantį tekstą. Vienas iš tokių – „Stay Hydrated“, įsikūręs prie vandens gertuvių ir lankytojus „persekioja“ nuolat kviesdamas palaikyti mankštinamų kūnų skysčių pusiausvyrą.


Industrinis stilius


Sporto klube vyrauja ekstensyvios ir eklektiškos medžiagos. Pagrindą sudarančios ir industrinį stilių įtvirtinančios bazinės medžiagos „pagardintos“ netikėtais, įvairovę kuriančiais akcentais.


Detalumui ir smulkesniam masteliui atsirasti padeda smulkus keraminių plytelių dangos raštas, kur ne kur blizgantis, tačiau daugiausia – matinis. Perforuotos metalo plokštės ne tik kuria vizualinį perregimumą, bet ir stipriai prisideda prie industrinio ir „agresyvaus“ stiliaus kūrimo. Tokiai foninei paletei akompanuoja ryškūs šviesos ir žvilgančio žalvario, spalvotos dirbtinės odos elementai.


Pramoninės patalpos organiškai padiktuotas industrinis stilius „Re.Formate“ šiuolaikiškai kuria vietą, kuri fizinei kultūrai suteikia naują, alternatyvų kontekstą. Apsilankęs čia įsitikini, kad sportuoti galima ir kitaip. Tarsi klube, tik sporto.
Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis